Із ровером у потяг

На Львівщині три поїзди адаптують до потреб велосипедистів

фото: facebook.com/Lviv-Region
Для веломанів відпочинок без велосипеда – не відпочинок. Для тих, що люблять далекі подорожі з двоколісним другом, доводилось у тисняві, голосному обуренні та із прискіпливим ставленням провідників долати сотні кілометрів потягом до омріяного місця відпочинку. Цього року у Львівській залізниці вирішили дослухатись як до любителів велоїзди, так і до пасажирів. Вже найближчим часом планують запустити веловагони. 

Перший крок зроблено

Отож, Львівська залізниця готова виділити вагони для реалізації проекту з облаштування та адаптації поїздів та електричок до потреб велосипедистів, про що повідомив начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Роман Теребенець.
“Проблема непристосованості дизельних поїздів та електричок для велосипедистів гальмує розвиток як внутрішнього, так і зовнішнього туризму, саме тому хочемо створити комфортні умови для подорожування та перевезення велосипедів, – зазначив Роман Теребенець. – Нам важливі ідеї та думки велосипедної спільноти Львівщини, тому закликаємо усіх небайдужих активно долучатись до обговорень та подальшої плідної роботи над створенням першого в Україні веловагона”.
Зі слів Романа Теребенця, на сьогодні вже  розроблено проект із облаштування першого в Україні велосипедного вагона. Визначено три регіональні електропоїзди серії ЕПЛ2Т 012, 030, 031, що курсують за маршрутами Львів – Мукачеве – Ужгород – Львів, де у головних вагонах будуть встановлені кріплення для велосипедів, інформує прес-служба ЛОДА. 
Попередньо домовлено, що половину вагона переобладнають для велосипедів, зокрема комбіновано прикріплять гаки для вертикального кріплення та обладнають місця для горизонтального кріплення. Відтак на іншій половині залишать  лавки, які будуть призначені лише для власників велосипедів. 
Як розповіли “Пошті” у Львівській асоціації велосипедистів, уже відбулось кілька зустрічей з представниками Львівської залізниці, чиновниками Львівської ОДА та представниками молодіжних та велосипедних організацій. Чимало запитань ще залишились відкритими, тому такі зустрічі триватимуть і надалі. 
“Створення таких вагонів буде стимулювати суспільство більше користуватись велосипедом як засобом пересування, так і для туризму. Перемовини ще тривають. Є додаткові питання щодо облаштування вагонів. Йшла мова і про додаткову плату за велосипед. Нині це половина вартості повного квитка, і, найімовірніше, так і буде. Хоча є потреба в створенні окремого квитка та усе впирається в потребу зміни законодавства. Попередньо говорили, що один вагон уміщатиме близько восьми велосипедів”, – розповів “Пошті” Орест Олеськів, представник Львівської асоціації велосипедистів. Велосипедисти вже встигли оглянути вагони, які переобладнають для перевезення їх двоколісних друзів. 

Реакція роверистів 

Реакція велосипедистів не забарилась. У соціальних мережах активно обговорюють цю пропозицію та одразу беруться критикувати те, що їм не до вподоби.
“Супер! Тільки не потрібно робити ніяких металевих кріплень на підлозі. Ці кріплення не підійдуть до всіх велосипедів (різна геометрія рам, різні колеса). Бажано до стіни прикріпити кілька ремінців, якими можна би було стягувати велосипеди між собою. Тоді можна скласти значно більше велосипедів, ніж три. А ще це місце можна буде використовувати не тільки для велосипедів, а й для лиж узимку, для інвалідних візків, дитячих візочків і тому подібне”, – пише Петро Пакхолюк на Facebook-сторінці спільноти “Веловагони на Укрзалізниці”.
“Це перемога. Укрзалізниця бере гроші за послуги, яких не надає. Велосипедисти вирішили зробити роботу за Укрзалізницю. В Греції студенти вибороли право на безкоштовне харчування, а українські велосипедисти боряться за право платно перевозити велосипеди. Європа дуже різноманітна”, – зазначає Юстина Шіманська на Facebook-сторінці спільноти “Веловагони на Укрзалізниці”.
Ігор Мартинів, підприємець, велосипедист:
– В останні роки доволі часто зустрічаю велосипедистів у потягах. Сам подорожую двічі на місяць, а то й кожні вихідні. Як велосипедист об’їздив уже все навколо Львова, звісно, хочеться розширити географію подорожей. Особливо популярний напрямок на Карпати, де якраз у цьому керунку залізничники вирішили облаштувати веловагон. Добре, що почали з цього напрямку, думаю, буде чимало охочих до таких подорожей. Досі різне доводилось слухати від пасажирів. Потрібно і їх розуміти, адже велосипед у непристосованому вагоні спричиняє незручності для всіх. Але й нам потрібно якось долати відстань. Хотілось би на майбутнє, аби подібні веловагони були й в інших напрямках, до Одеси, Чернівців тощо. Загалом важливо, аби до цієї справи підійшли з розумом. Адже різні велосипеди потребують різного кріплення. Розглядав попередні варіанти, які пропонують в інтернеті, бачив певні недопрацювання. Наприклад, гірський можна прикріпити, а з дорожнім ровером вже можуть бути проблеми. Якщо правильно все обладнають, тоді можна і за проїзд платити більше.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.0571 / 4.11MB / SQL:{query_count}