Бібліотека чи Рахункова палата?

Міський голова хоче виселити книгозбірню, куди - не відомо

Міський голова хоче виселити книгозбірню, куди - не відомо

biblioteka.jpg

Чиновники Ратуші мають намір виселити бібліотеку. Надати її приміщення  планують Рахунковій палаті України, оскільки ця установа готова зробити у будівлі ремонт. Що­правда, куди подіти книжки, наразі не відомо, адже гідного альтернативного приміщення біб­ліотеці міські чиновники так і не запропонували.

Уже вдруге на порядок денний сесії Львівської міської ради виносили питання про виселення бібліотеки-філії №14 Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Львова, яка орендує комунальні приміщення на вул. Лінкольна, 2. Досі це питання зі скандалами знімали з розгляду сесії. Зокрема, проти такого переселення категорично виступила про­фільна депутатська комісія культури, дозвілля, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР. 

- Рахункова палата вже підписала із Ратушею договір позички від 4 липня 2008 року. У Львові вже виселяли дитячі садочки, приміщення яких свого часу масово здали в оренду. Тож дії міських посадовців є нелогічними. З одного боку, вони рапортують про повернення приміщень дитячим садочкам, а з іншого - наступають на ті ж граблі, виселяючи львівські бібліотеки, - зазначає Наталя Усач, член профільної депутатської комісії ЛМР. 

Натомість міський голова Андрій Садовий під час обговорення цього питання на сесії зірвався на крик, захищаючи позицію Рахункової палати. Основними аргументами пана Садового було те, що ця установа готова "вкласти мільйони" в ремонт цих приміщень, а щодо біб­ліотеки, то міський голова переконаний: її є куди переселити.

- Ми пропонуємо бібліотеці приміщення у палаці ім. Гната Хоткевича. Рахункова палата планує витратити багато мільйонів гривень на ремонт приміщень на Лінкольна, а ми це блокуємо, - емоційно заявив міський голова.

Попри аргументи Андрія Садового, депутати таки вилучили це питання з порядку денного. Попри те, що Гелена Па­йонкевич, начальник юридичного управління ЛМР, переконана у законності такого переселення, Андрій Сидор, начальник управління культури та туризму ЛМР, у пояснювальній записці до ухвали пропонував чітко вказати в ухвалі, куди са­ме буде перенесено книгозбірню, а також за потреби виділити гроші на ремонт нового бібліотечного приміщення.

Любові Цяповій, директору Центральної бібліотеки для дорослих ЦБС м. Львова, теж не подобається ідея чиновників: "По-перше, ми задоволені тими приміщеннями, що є. А по-друге, згідно із Законом України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", нам повинні запропонувати  приміщення з ідентичною площею 100,8 кв. м і в тому ж  районі. Міська рада справді пропонувала нам два варіанти, але вони не підійшли, оскільки були в аварійному стані і потребували капремонту. А про палац ім. Хоткевича я взагалі вперше чую!"

Крім того, із 23 січня 2009 року набула чинності Постанова Верховної Ради України "Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих ЗМІ, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень та підприємств книгорозповсюдження".

Що ж до Територіального управління Рахункової палати у Львівській, Волинській, Рівнен­ській та Тернопільській областях, то з'ясувати їхньої позиції "Пошті" не вдалося. Володимир Піхоцький, начальник цієї установи, зазначив, що справу може коментувати лише міська рада. Тож поки біб­ліотека на старому місці, однак де вона може опинитися нев­довзі - не відомо. Адже видається, що доля книгозбірні мало цікавить місь­ких чиновників, яким куди важ­ливіші "добрі стосунки" з управлінням Рахункової палати.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2924 / 4MB / SQL:{query_count}