Поради дієтолога: про користь хліба під час посту

Коли людина відмовляється від споживання м’ясних та молочних продуктів, вона позбавляє себе корисних речовин та мікроелементів. Які з них можна було б отримати з інших продуктів, наприклад, споживаючи хліб?

З цим питанням ми звернулися до Ольги Муштрук, лікаря-дієтолога вищої категорії, члена Асоціації дієтологів України.
– Я рекомендую віддати перевагу житньому хлібові, хлібу з висівками, хлібові з цільного зерна. У висівках містяться дуже цінні для нашого організму білки альбуміни і глобуліни. Крім того, у такому хлібові в більшій кількості, ніж у хлібі з пшеничного борошна, вітамінів групи В. А ще житній хліб містить клітковину, яка стимулює роботу кишківника.
Раджу також звернути увагу на хліб з насінням соняшника. Такі продукти містять рослинні жири, в тому числі класу омега-3 і омега-6, які не синтезуються в організмі і повинні надходити з їжею. Крім цього, насіння є джерелом кальцію.
Поповнити дефіцит заліза в організмі допоможе житній хліб. Всім відома також користь висівок. А от якщо ви хочете справді побалувати себе таким простим продуктом, як хліб, то він сьогодні представлений в асортименті з різноманітними натуральними додатками, як, наприклад, родзинки чи журавлина. 
Смачним і корисним перекусом можуть бути булочки з начинками, наприклад, – з капустою чи гречкою. Білокачанна капуста містить солі калію, фосфор, вітаміни та клітковину. Гречка ж багата на амінокислоту триптофан, без якої в організмі не виробляється серотонін – гормон радості.
 А от від булочок з картоплею людям із зайвою вагою краще відмовитись, бо картопля дуже калорійна. Але зауважу також, що надмірне споживання булочок, особливо з пшеничного борошна, може спричинити збільшення маси тіла. Тому у всьому потрібна міра.
Партнером нашої публікації є ТМ “Хлібна хата”, що залучає досвідчених експертів для якісного інформування споживачів, які дбають про здоровий раціон родини. 
“Хлібна хата” – дбаємо про найголовніше!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8914 / 4.07MB / SQL:{query_count}