Реквізиції у стилі Євро

Міська влада почала вилучення земель під будівництво нових шляхів

Міська влада почала вилучення земель під будівництво нових шляхів

Львівська міська рада вилучатиме землю для будівництва доріг. Наразі власникам і користувачам земельних ділянок, через які у майбутньому пролягатиме дорога, надіслано листи з пропозицією прийти в управління природокористування і земельних ресурсів Львівської міської ради на співбесіду. Загалом потрібно вилучити
7 га землі, з них 6,5 га перебуває у приватній власності.

Зокрема, йдеться про зем­лі, які лежать на шляху розбудови інженерно-транспортної інфраструктури до Євро-2012. А саме: будівництво транспортної розв'язки на перетині вулиць Стрийської - Наукової - Хуторівки та проектованої дороги від вул. Кульпарківської до Ряшівської та Патона. Для будівництва розв'язки на вул. Стрий­ській - Науковій потрібно розірвати чинні договори оренди землі під 15 малими архітектурними формами, вилучити дві земельні ділянки з приватної та індивідуальної власності, а також три ділянки, які перебувають в оренді юридичних осіб. Натомість для будівництва розв'язки на вул. Кульпарків­ській - вул. Ряшівській треба припинити право користування земельними ділянками, які перебувають у власності громадян для ведення садівництва, а це 47 ділянок у двох садово-городніх кооперативах, припинити договори оренди щодо семи ділянок під МАФи, три ділянки вилучити з фактичного користування, дві - з права власності громадян.

За словами Ігоря Гуменчука, заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР, це наймасштабніше вилучення ділянок у Львові за останні вісім років. Вилучення земель під сус­пільні потреби дозволено законодавством, але процедура чітко не виписана.

- Ми розіслали відповідні листи з роз'ясненнями кожному суб'єкту, у власності чи в користуванні якого перебувають ці земельні ділянки. Наразі очікуємо на них, щоб провести роз'яснювальну роботу. Пізніше проведемо експертну оцінку цих земель і вилучимо шляхом викупу. Якщо ж мешканці добровільно не погодяться на запропоновану їм суму викупу, то ділянки вилучатимуть у судовому порядку, - зазначив Ігор Гуменчук.

Щодо прогнозованої вартості земельних ділянок, то наразі Ігор Гуменчук відмовився її називати, оскільки щодо кожної земельної ділянки її визначатимуть індивідуально на основі експертної оцінки. Щоправда, наразі кошти на ці цілі в бюджеті міста не закладено. Власники ділянок також можуть "обміняти" свої ділянки на рівноцінні в іншому ра­йоні міста. Міська влада спо­дівається до кінця року завершити всі процедури, пов'язані з вилученням земель, включно з можливими судовими процесами. Що ж до МАФів, які розташовані на проектованих дорогах, то їх власникам просто не продовжать договорів оренди землі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2745 / 3.98MB / SQL:{query_count}