Фініш ери ЛКП

На сайті міськради триває опитування щодо реформи в житловій сфері

Жителі багатоквартирних будинків можуть самі собі стати господарями і самостійно вирішувати всі комунальні питання. Як писала “Пошта”, відповідно до Закону України “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку”, вони повинні визначитись із формою управління до 1 липня 2016-го, бо, відповідно до закону, ЛКП ліквідують.
“Торік парламент прийняв Закон, згідно з яким до 1 липня 2016-го люди в багатоквартирних будинках повинні визначитись, як вони далі житимуть і як керуватимуть своїм майном. Перший варіант – створити об’єднання співвласників, і тоді вже воно буде думати, як обслуговувати свій будинок (самостійно чи залучати когось). Другий – міськрада примусово долучає мешканців до якогось управителя (чи до юридичної, чи до фізичної особи, яка повинна до того часу мати документ або сертифікат на право обслуговувати будинок). Обслуговування будинку – справа непроста, бо є складні мережі, наприклад, тепло- та електрозабезпечення”, – розповідав “Пошті” Іван Рудницький, член постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Львівської міськради.
Тим часом на сайті Львівської міської ради з 30 березня триває опитування щодо реформи в житловій сфері, інформує прес-служба міськради. Серед варіантів відповіді: “Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків”, “приватний управитель”, “буду обслуговуватись в управителя, призначеного органом місцевого самоврядування”, “не знаю про зміни в законодавстві”. Проголосувати можна до 30 травня включно. 
“Станом на 1 січня у Львові є 605 ОСББ, до яких входить 639 будинків. Якщо до 1 липня  решта не утворить ОСББ, міськрада має право призначити їм управителя. Здійснювати послуги з управительства може будь-яка особа будь-якої форми власності і будь-якої системи господарювання. Однак ЛКП вже не буде, адже комунальне підприємство має зовсім інший статут, який не відповідає вимогам нового закону. Відповідно до закону, багатоквартирні будинки знімають із комунальної власності”, – зазначала “Пошті” начальник відділу супроводу ОСББ департаменту житлового господарства та інфраструктури міськради Галина Когут.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.9124 / 4.07MB / SQL:{query_count}