Подорож у дитинство через катакомби

“Пошта” довідалась, коли нарешті відремонтують розбиту площу перед львівським цирком, єдиним y Західній Україні, та який громадський простір там планують реалізувати

фото: Олег Огородник (3)
Львівський державний цирк – однозначно одне з найулюбленіших місць веселого сімейного відпочинку, що тішить малечу вже от як півстоліття. Львівські татусі і матусі охоче ведуть на вихідні діток на циркові шоу. Ще б пак?! Стільки емоцій, стільки вражень –  спогади чи не на ціле життя! 
Втім площа, якщо це ще так можна назвати, перед цирком – не у найкращому стані. Польова дорога, посипана щебенем, – ось i все дорожнє покриття площі. Сходи потрощені, нема жодного квітника. Це плюндрує ім’я не лише цирку, а й всього міста Лева. Циркачі, що приїжджають із виставами до Львова, та й самі відвіду­вачі, дивуються, чому площа перед єдиним y Західній Україні цирком у такому занедбаному стані. Тим паче, що вул. Городоцька, на якій знаходиться будівля, – фактично магістральна вулиця, що веде від залізничного вокзалу до центру. Тому необлагороджену територію бачать усі туристи, що бувають у місті. 
Цього року з бюджету розвитку передбачили 400 тис. грн на розробку проектно-кошторисної документації реконструкцій площі біля цирку
“У нас із дітками традиція – бодай раз у місяць ходити до цирку. Завжди дивуюся, чому не можуть ніяк цю площу привести до ладу. Діти йдуть – шпортаються, колінка розбивають. А коли дощ, то це взагалі катастрофа. Ґумаки взувати чи що? Торік сестра з Білорусі приїжджала в гості з дітьми. Ходили теж до нашого цирку на шоу. Їм теж все сподобалось, окрім площі”, – розповіла “Пошті” львів’янка Роксолана.
Та цього року, схоже, є шанс впорядкувати площу перед цирком, а також сквер, що неподалік. 11 лютого депутати Львівської міської ради затвердили бюджет розвитку міста Львова на 2016 рік. Передбачили там кошти і на площу перед львівським цирком. Мова йде про розробку проектно-кошторисної документації реконструкції площі перед Львівським державним цирком, на яку передбачили 400 тис. грн. 
 
“Площа була зруйнована, коли ремонтували Городоцьку. Звісно, потрібно щось із цим робити, адже наш львівський цирк – це одне із місць Львова, що збирає величезний потік туристів. Цього року з бюджету розвитку передбачили 400 тис. грн на розробку проектно-кошторисної документації. Там запланований громадський простір, щоб містяни та приїжджі могли там відпочивати, спілкуватись, а Львову не було соромно за площу навпроти цирку. Стаття бюджету дає можливість також скеровувати кошти і на сквер, що біля цирку. Тобто реконструкцію проводитимуть комплексно. Кошти скерували, тепер все залежить від того, як попрацюють виконавці”, – зазначив “Пошті” депутат Львівської міської ради, член комісії фінансів і формування бюджету Валерій Веремчук. 

За СССР краще виглядав, аніж зараз

Цирк знаходиться у підпорядкуванні Міністерства культури України, а не Львівської міськради, втім, реконструювати площу перед ним мають власне з міського бюджету Львова, запевнила “Пошту” дирекція цирку. 
Колись там були більш-менш нормальні сходи, облаштований заїзд – зараз же все потрощене. Можна фільми про війну знімати…
“Коли у Львові до “Євро-2012” ремонтували вулицю Городоцьку, через цю площу їздили великогабаритні автомобілі будівельної компанії “Онур”. Ми тоді були солідарні з містом і не забороняли, адже теж були зацікавлені у ремонті важливої для міста Городоцької. Дорога через парк і нашу площу стала єдиною на цій ділянці для проїзду. Її перекопували, та й площа, зрештою, не була розрахована на такі вантажі – бетонозмішувачі, трактори, екскаватори тощо. Втім, коли “онурівська” техніка вщент зруйнувала покриття площі, навіть судились із будівельниками та ЛКП “Львівавтодор”, які виступали замовником робіт щодо відновлення площі”, – зазначив “Пошті” Роман Здреник, комерцiйний директор Львiвського державного цирку.
З його слів, неабияк постраждали хідники та сходи, що ведуть до площі.
“Колись там були більш-менш нормальні сходи, облаштований заїзд – зараз же все потрощене. Можна фільми про війну знімати там… Плюс до всього там проблеми із водовідведенням – із собору св. Юра. Ми стукали у всі двері, але віз і нині там.  На все про все потрібно три-чотири мільйони – львівський цирк однозначно не має таких коштів. Є надія, що цього року питання зрушиться з місця”, – зазначив Роман Здреник. 
З його слів, навіть у 50-х роках минулого століття цирк-шапіто мав набагато ліпшу площу.

“Колись біля цирку був слоник, а поруч клумба. Воно виглядало набагато охайніше, ніж зараз. Не потрібно хтозна що видумувати. Лише б усе до пуття привести та бодай частково облагородити. Адже Львівський державний цирк – це єдиний цирк у Західній Україні. Кожних вихідних і у будні сюди приїжджають десятки автобусів із різних міст та сіл і не лише Львівщини. Паркуватись більше ніде – лише на площі. Звісно, вони дивуються, чому вона у такому занедбаному стані. Від себе зробили, що могли, – трохи щебенем присипали ті ями, але ж це не вихід! Кажу ще раз: не потрібно вище себе стрибати. Можна також облагородити парковку, квітник – так є у мінському цирку”, – каже Роман Здреник. 

Громадський простір, а не лише парковка

Як розповіла “Пошті” начальниця управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури департаменту розвит­ку Львівської міськради Олександра Сладкова, реконструкція площі повинна передбачати  однозначно не лише парковку, а й комплекс­ний громадський простір. 
“Площа не повинна виконувати лише функцію парковки, як це є зараз. Біля цирку періодично працюють атракціони, там торгують різними дитячими забавками, смаколиками – це все потрібно врахувати у проекті реконструкції. Мають бути і лавочки, аби батьки із дітворою відпочивали. Хоча і парковка має бути, але аж ніяк не на всю площу. Думаю, можна пофантазувати і все це комплексно об’єднати, аби і виглядало гарно, і користь приносило людям. Площа має бути не одноманітна, а цікава для дітей – з газонами, рослинами, гарно вмощеною бруківкою. Ми свій варіант запропонували торік, але чи дослухаються до нього, чи ні – сказати не можу”, – зазначила Олександра Сладкова.
Площа має бути не одноманітна, а цікава для дітей – з газонами, рослинами, гарно вмощеною бруківкою
“Поряд сквер – теж хороше доповнення. Він також має відповідати площі. Зараз там тиняються безхатьки, частенько розпивають там спиртне. Дітки не повинні цього бачити. Там має бути безпечно. Думаю, що цей сквер і площу перед цирком треба освітити, щоб ніхто не ховався там з пляшкою. Там  також має бути достатня кількість безбар’єрних входів на дитячий майданчик”, – наголосила Олександра Сладкова.
На думку співрозмовниці, питання із облагородженням території біля цирку міста Лева тягнеться давно, бо вона належить різним власникам. 
“Є по суті чотири проекти, які між собою не можуть ніяк узгодити.  Там різні балансоутримувачі. Кожен із них рухає питання у своєму руслі, не узгоджуючи його із сусідами, скажемо так. У 2016-ому в нас чітко стоїть питання бодай частково реалізувати ці проекти. Сподіваємося, все вийде”, – зазначила “Пошті” Олександра Сладкова.  

Споруда Львівського державного цирку була збудована у 1968 році за проектом архітекторів Арнольда Бахматова та Михайла Каневського. Благоустроєм територій навколо цирку та його внутрішнім інтер’єром цирку займався Василь Каменщик. До того на цьому місці знаходились тимчасові споруди старого циркового шапіто під брезентовим шатром. За всю історію арена львівського цирку приймала гостей із США, Казахстану, Італії, Німеччини, Росії, Білорусі, Киргизстану та інших країн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.5181 / 4.14MB / SQL:{query_count}