Щоби місто стало привітнішим

Цього року у Львові планують облаштувати понад два десятки громадських просторів

Містяни прагнуть зробити своє місто більш привабливим, затишним, зеленішим. Тож у Львові триває робота над проектами облаштування громадських просторів у всіх районах міста. Мешканці можуть висловлювати свої пропозиції, долучатись і до втілення, і до обговорення, інформує прес-служба міськради. 
“Якщо минулого року ми разом із адміністрацією та з управлінням архітектури міста встигли завершити чотири громадські простори, то зараз у нас є від п’яти до восьми проектів по кожному району”, – зазначила заступник директора департаменту розвитку міськради Олександра Сладкова.
У Галицькому районі плануємо облаштувати громадським простором такі ділянки: 
– сквер на вул. Снопківській. Концепцію вже опублікували і запрошуємо до обговорення;

Проект оновлення скверу на вул. Снопківській
 – площу Є. Маланюка (пам’ятник Степану Тудору підлягає переміщенню в музей, у зв’язку із законом про декомунізацію, тому площа звільняється, і є різні бачення того, що на ній має бути). Перепланування площі не планують, натомість її потрібно відремонтувати, також є питання, як розставити вуличні меблі, яким має бути освітлення тощо. Є ініціатива зробити конкурс на облаштування меблів;
– площу Музейну. Є пропозиція зробити літературний сквер поряд із книжковим ринком і книгарнею, тобто зробити площу літературним простором для читання; 
– сквер на вул. П. Дорошенка – реалізуємо і адаптуємо той проект, що був розроблений раніше, але опісля заморожений;
– площу перед цирком, що на вул. Городоцькій. Торік пропонували своє бачення, однак ще не відомо, чи саме ми будемо його втілювати”, – каже Олександра Сладкова.
Вона також розповідає, що у Франківському районі є запити щодо реконструкції скверу на розі вулиць Японської та Є. Коновальця. На площі Липневій торік зробили урбаністичний аналіз площі і цього року плануємо провести конкурс. Від поліклініки №2 по вул. В. Симоненка плануємо зробити простір дуже інклюзивним, аби було зручно і старшим людям, і мамам з візочками. Плануємо зміни на пішохідній алеї, що поєднує вул. І. Пулюя із 45 школою, оскіль­ки сьогодні ця алея є лише мертвою територією, і це потрібно змінювати. Також плануємо разом із працівниками офісних компаній зробити спільний воркшоп, щоби поприбирати і спланувати територію скверу на вул. Героїв УПА та Кульпарківській. 

Проект оновлення скверу на вул. Японській 
У Сихівському районі планують облаштувати площу на вул. Трильовського, пішохідний бульвар Зубрівська – Морозна, вул. Зелена, 385, де теж біля церкви св. Ми­хаїла є ділянка комунальної власності, на ній планується відпочинковий простір, і площу перед кінотеатром ім. О. Довженка. “Плануємо провести конкурс на облаштування площі і на використання кінотеатру. Це якраз поєднання відкритого і закритого громадського простору: це громадська територія, що гуртує мешканців, щоб їм не потрібно було їхати за розвагами, а розваги відповідного рівня були на Сихові”, – каже Олександра Сладкова. 
У Залізничному районі планують створити сквер зі скейт-парком на вул. Широкій, 84/100, простір на перетині Ряшівської – Городоцької, також міськрада долучиться до облаштування простору на вул. Головатого. 

Проект оновлення скверу на вул. Широка – Левандівка
У Личаківському районі заплановано облаштувати верхній сквер над водоканалом, що по вул. Зеленій, сквер (зелений трикутник) на вул. Б. Хмельницького.
У Шевченківському районі відновлять алею, що на Б. Хмельницького, простір у межах Топольної – Мазепи, що дуже обділений розважальною інфраструктурою. У Рясне-2 потрібно облаштувати територію, де кінцева зупинка маршрутів. 
“Ми рідко робимо громадські слухання, коли у нас немає нічого, а коли уже є концепція – починаємо її обговорювати. І на тому етапі, коли її публікуємо, – ми відкриті до зауважень, пропозицій, проведення громадських обговорень із мешканцями”, – зауважила Олександра Сладкова.
Цього року на облаштування громадського простору у Львові із бюджету розвитку міста виділили майже 30 млн грн. Усі кошти розділили між районними адміністраціями.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5195 / 4.11MB / SQL:{query_count}