Чи курсуватиме Gotha T59E?

На відновлення трамваїв-раритетів у місті Лева чомусь бракує коштів. А це могло б стати новою цікавою атракцією

фото: alex-shutyuk.livejournal.com
Ще торік у Львівському депо ентузіасти трамвайної справи взялись відновлювати “рогаті диво-раритети”. Трамвай Gotha T59E своє наче вже й від’їздив, але волонтери певні, його доля – возити екскурсії. Так він і містянам, і ЛКП “Львів­електротранс” корисний буде. Цей трамвай у місті не єдиний. Такі “рогаті” мають стати експонатами майбутнього музею транспорту, але все ж діючими. Та їх відновлення забарилось… 
“У боротьбі за зменшення видатків новий керівник ЛКП “Львівелектротранс” вирішив призупинити фінансування реставраційних робіт та участь працівників депо у них. Гроші на матеріали більше не виділяють, наказ попередника про преміювання робітників, які понаднормово працювали над відновленням трамвая, скасовано. Крім відновлення плафонів потрібно також зробити деякі кузовні роботи – дещо підрихтувати, підшпаклювати, начисто перефарбувати вагон, полагодити механізми відкривання дверей і вагон yже міг би возити екскурсії та заробляти гроші”, – пише у своєму блозі працівник департаменту розвитку Львівської міськ­ради Олександр Шутюк. Він побоюється, щоб майже відреставрований трамвай, через те, що він стоїть “без діла”, не почали знову розбирати на запчастини.   
Активіст ГО “Львів’яни за електротранспорт” Антон Лягушкін розповів “Пошті”, що й справді від керівництва депо “підтримки” нині мало. Хіба що деякі небайдужі працівники у вільний час займаються відновленням Gotha T59E. “У депо є люди, які однозначно сказали, що їм не платять, тож вони нічого не робитимуть. Є інші люди, ентузіасти, які стараються. Зараз здебільшого проводимо роботи по зовнішньому вигляду. Експлуатація цього трамвая є набагато вигідніша, ніж його простій. Наприклад, за оренду цього трамвая люди готові платити і 750 гривень за годину”, – каже активіст. 
Він розповів, що торік на відновлення трамвая навіть передбачали кошти у міському бюджеті, але коли й куди їх скерували –достеменно не відомо. 
Михайло Сидорович, керівник ЛКП “Львівелектротранс” розповів, що оскільки підприємство збиткове, то фінансово підтримати відновлення раритетів немає можливості. 
“Ми є підприємство планово збиткове. Немає фінансування, передбаченого для реставрації цього трамвая. Ми спілкувались із представницею громадської організації, яка займається  відновленням трамвая. Домовились, що вони реставрують, а ми надаємо методичну, технічну допомогу, а не фінансову. Домовились, порозумілись у цій справі, домовились оглянути цей трамвай, подивимось, що і як ще потрібно зробити”, – зазначив він. 
На відновлення трамвая скидались усі небайдужі, один активіст із Житомира пожертвував понад шість тисяч гривень. Проте зараз збір коштів припинили. “Він за власний кошт виготовив за зразками оригінальні ущільнювачі для встановлення вікон трамвая Gotha T59E. Наразі не заохочуємо людей, щоб надсилали кошти на відновлення трамвая, оскільки до кінця не певні, що з ним буде далі”, – зазначив Антон Лягушкін.

Львівський трамвай Gotha T59E один із п’яти таких трамвайних вагонів. Два є на історичній батьківщині – у Німеччині, ще два – у Криму. Двадцять років – від 1961 по 1981 він перевозив пасажирів у Львові під номером 432.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.2695 / 4.08MB / SQL:{query_count}