Врятувати Поморянський замок!

Небайдужих львів’ян та мешканців області закли­кають долучитись до збору коштів, щоб мрія про відновлення старовинного Поморянського замку стала реальністю

Про це повідомляють активісти ініціативи “Я – Поморянський замок”. Замок у Поморянах перебуває в критичному, гостро-аварійному стані. За оцінками експертів, конструкції замку не витримають наступної зими. Тому усіх небайдужих просять долучитись до збору коштів для проектної документації, щоб замок почали рятувати.
“Поки держава стоїть осторонь збереження цієї визначної пам’ятки, ми хочемо якнайшвидше зрушити з мертвої точки процес виведення Поморянського замку з аварійного стану. Тому дуже просимо всіх небайдужих допомогти. Зараз головне – не втратити час!”, – йдеться у повідомленні.

Рахунки для пожертв:
Отримувач: ГО “Україна-Європа-Світ”,
р/p № 2600801619959 у Відділення вул. Цехова, 1 ПАТ КРЕДОБАНК у м. Львів,
МФО 325365,  ЄДРПОУ 39212614
Призначення платежу: Благодійний внесок для порятунку Поморянського замку
Картковий рахунок Приватбанку 
4731 2171 1360 3409
Отримувач: Гаврилів Ганна Мирославівна
Це окремий картковий рахунок, створений виключно для отримання пожертв для порятунку Поморянського замку. Всі кошти, що приходитимуть на цей рахунок, автоматично перераховуватимуться на баланс ГО “Україна – Європа – Світ”.
Телефон для довідок: 0682061161.
Телефон для довідок стосується виключно питань щодо збору коштів для досліджень на виготовлення проектно-кошторисної документації. З при­воду всіх інших питань просять писати нам на електронну скриньку спільноти: Pomoryany.Castle@gmail.com або в приватні повідомлення даної спільноти.

Поморянський замок – унікальна пам’ятка оборонної архітектури XVI-XVII ст. Замок у Поморянах був одним із улюблених місць перебування короля Яна Собеського, який за допомогою інженера відбудував його з руїн, значно укріпив і покращив, витративши на це все 25 тисяч золотих. Натомість згодом замок витримував усі татарські напади і облоги протягом 1687-1695 рр. Після смерті короля замок переходив від одних власників до інших, дуже занепав і почав втрачати вигляд фортеці. Поворотним моментом в історії фортеці став 1789 р., коли Поморяни перейшли у власність Прушинських. Тоді, внаслідок перебудов, замок перетворився на палац. Однак вже з XVIII ст. він був повністю занедбаний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3080 / 4.07MB / SQL:{query_count}