Ремонт доріг Львівщини: які у списку-2016

Шляхи краю лагодитимуть за кошти обласного бюджету і митних платежів. А ще посадовці сподіваються на фінансову поміч від Кабміну

За рік інтенсивних ремонтів дороги Львівщини все ж не стали взірцевими. Поступ, звісно, є, але ще потрібно ремонтувати й ремонтувати. Торік на автошляхах області майже кожні п’ять годин траплялася ДТП із потерпілими. Автопригоди на дорогах у середньому за добу призводили до загибелі однієї особи, зазнавали тілесних ушкоджень близько шести учасників дорожнього руху. Такі дані наводять в обласній Програмі розвитку дорожньої інфраструктури на 2016 рік. 
На дороги у бюджеті області-2016 передбачено трохи більше 282 мільйонів гривень
Сьогодні, 15 березня, на засіданні сесії Львівської облради депутати мали б голосувати за Програму розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2016 рік. У Львівській ОДА обіцяють одразу після прийняття програми напрацювати детальний перелік доріг, які ремонтуватимуть за кошти обласного бюджету. 

Бюджетних коштів замало

На дороги, нагадаємо, у цьогорічному бюджеті області передбачено трохи більше 282 мільйонів гривень. “Для того, щоби ми мали можливість визначати конкретний перелік доріг, спершу маємо прийняти програму, яка має задекларувати принципи. Після прийняття одразу затвердимо конкретний перелік. Є ділянки, які необхідно ремонтувати цього року. Наприклад, ремонт дороги на Самбір уже розпочали. Там тривають роботи по узбіччю та облаштовують систему водовідведення. Ремонт доріг Бориня – Мохнате та Перемишляни – Куровичі проводитимемо за рахунок митних платежів. За рахунок коштів із обласного бюджету будемо ремонтувати дорогу Червоноград – Сокаль”, –  розповів 14 березня “Пошті” очільник Львівщини Олег Синютка.
Також у 2016-ому планують привести до пуття автосполучення Миколаїв – Комарно – Городок. 
Гроші з обласного бюджету не витрачатимемо на ямкові ремонти. Ми за ці гроші будемо робити середній ремонт
Очільник області зазначив, що у бюджеті Львівщини на ремонт доріг “закладено дуже мало коштів”. З його слів, згадані 282 мільйони не “розтягуватимуть” на ямкові ремонти. За них проводитимуть “середній” ремонт. “Однозначно, гроші з обласного бюджету не витрачатимемо на ямкові ремонти. Ми за ці гроші будемо робити середній ремонт. Це роботи на досить великих ділянках. Наприклад, беремо по 300 – 500 метрів найгірших ділянок і від початку до кінця їх робимо”, – зазначив Олег Синютка. 
Для того, аби відремонтувати якомога більше шляхів у області, посадовці намагаються залучити кошти із митних зборів та брати участь у інших інвестиційних проектах.  
“Є інвестиційний проект, затверджений урядом на 240 мільйонів гривень. Їх передбачено на ремонт дороги Львів – Пустомити – Щирець з виходом на Дрогобич. Щодо митних платежів, то прем’єр-міністр озвучив перелік доріг від Стрия на Тернопіль і від Стрия на Івано-Франківськ. Якщо буде погодження Кабміном і бюджетною комісією, то це будуть ще додаткові кошти. Також уже подали у Кабмін пропозиції щодо ремонту дороги на Яворів – Грушів – Немирів”, – каже Олег Синютка. 

фото: прес-служба ЛОДА
Очільник області зазначив, що ремонт доріг Т-14-03 Грушів – Немирів та 0142001 Яворів – Грушів за напрямком пункту пропуску “Грушів – Будомєж” на кордоні з Республікою Польща забезпечить повноцінне функціонування міжнародного пункту пропуску “Грушів – Будомєж”. Окрім того, це дозволить переорієнтувати значні пасажирські та вантажні потоки з інших міжнародних пунктів пропуску, зокрема “Корчова – Краковець”. Спростить та прискорить проходження митного контролю та зменшить черги на інших пунктах пропуску. 
Загалом планують кап­ремонт відтинку автодороги Яворів – Грушів  протяжністю у 20 кілометрів, а також відрізку Грушів – Немирів у понад 12 км. Закінчити ремонт планують наприкінці 2016-го. Ці дороги відновлюватимуть за кошти кредиту на умовах пов’язаної допомоги в рамках фінансування проектів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону.

Хто кого контролюватиме?

Усі дороги, які ремонтували торік, успішно пережили зиму. У цьому запевняють чиновники, та й водії з цим здебільшого погоджуються. “В області всі дороги, які ми ремонтували капітально торік, добре перезимували. Гарантія на них від п’яти  до десяти років. Якщо ремонтують з основ, то це – десять років, якщо лише верхні шари, то п’ять”, – запевняє Олег Синютка. 
Та чи не найважливішою проблемою наших шляхів була не так “халтура”, як розкрадання. Комусь у господарці щебеню бракувало, комусь піску чи ба, навіть асфальту, от і тягли із розритої дороги усе, що не так лежало. 
В області всі дороги, які ми ремонтували капітально торік, добре перезимували. Гарантія на них від п’яти  до десяти років
“Під час ремонту дороги на Червоноград люди впіймали підрядників на зловживанні. Тоді були порушені  кримінальні справи стосовно крадіжок щебеню. Винних притягнули до відповідальності. Надалі правоохоронці перевірятимуть повністю всі дороги. Підрядники попереджені про це і у випадку виявлення будь-яких зловживань – винні будуть покарані. Водночас, у 2015-ому тендери на ремонти доріг проводились набагато прозоріше”, – зазначав “Пошті” у лютому 2016-го Олег Синютка.Також ремонти доріг області взялись контро­лювати й депутати облради. До обласної “Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2016 рік” депутати-члени постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування територій та архітектури Львівської обл­ради внесли зміни. Вони здебільшого стосуються розподілу коштів на ремонт та утримання автошляхів, а також контролю за їх використанням. Як писала “Пошта”, у 2016-ому на втілення програми передбачено 282,5 млн грн, зокрема, на дороги міжрайонного сполучення – 163,5 млн грн. Ще 100 мільйонів гривень у рівних частинах виділили районам області для впорядкування доріг внутрішньорайонного сполучення та комунальної власності. Відтак кожному району передбачено по 5 млн грн, інформує прес-служба облради. У межах цих коштів райадміністрації мають підготувати пропозиції щодо ремонту доріг. 
І якщо раніше кошти, виділені районам, використовували без погодження депутатів, то тепер депутатська комісія розглядає та погоджує або відхиляє пропозиції райадміністрацій. Передбачені програмою кошти і для освітлення пішохідних переходів y межах смуг відведення автодоріг. У 2016-ому на ці роботи заплановано 5 млн грн.  Ще 13,75 млн грн залишать у резервному фонді. Контролюватимуть використання коштів на ремонти доріг, окрім державних органів, відтепер і представники громадських  організацій та створена експертно-аналітична комісія.

фото: facebook.com/Державна фіскальна служба України
Торік у серпні ВРУ прийняла Закон, відповідно до якого у вересні розпочався експериментальний проект. За умовами експерименту 50% коштів, отриманих від перевиконання плану над­ходжень митних платежів, спрямовуються на розбудову інфраструктури регіону. Було визначено чотири експериментальні області – Львівська, Чернівецька, Волинська і Одеська.
“У 2015-ому за рахунок перевиконання індикативних показників митницями трьох областей – Волинської (на 104,2 млн грн), Чернівецької (на 129,9 млн грн) та Львівської (на 312,3 млн грн) – регіони отримали понад 546 млн грн на розвиток інфраструктури. Це дозволило розпочати реконструкцію місцевої дорожньої інфраструктури”, – інформує Державна фіскальна служба України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.7066 / 4.14MB / SQL:{query_count}