Алкоголь не для продажу

Львівщина - друга серед областей, де найменше продають алкоголь та тютюн неповнолітнім. Найкращою за цим показником виявилася Донеччина.

Львівщина - друга серед областей, де найменше продають алкоголь та тютюн неповнолітнім. Найкращою за цим показником виявилася Донеччина. Із 60-ти підлітків, які намагалися купити сигарети чи алкогольні напої, не вдалося це зробити 20. На Львівщині ж лише 17 підліткам відмовилися продати алкоголь чи тютюн через вік. Третє місце між собою поділили Харківська і Дніпропетровська області. А от найгірша ситуація з дотриманням цієї норми в Одеській та Черкаській областях.

У цілому організатори дослідження - ВГО "Якість життя" у партнерстві з ВГО "Громадянська позиція" - моніторили продаж алкогольних напоїв та тютюну неповнолітнім у 16-ти регіонах України. Результати дослідження засвідчили, що випадки продажу алкогольних і тютюнових виробів особам до 18-ти років більше ніж у чотири рази перевищують випадки відмови від продажу. Серед торговельних підприємств безумовними лідерами серед порушників стали кіоски. Далі - дискаунтери. За словами організаторів дослідження, трохи кращі показники в супермаркетів, але й тут не все так добре.

- Отримані дані однозначно характеризують ситуацію з продажем алкоголю й сигарет підліткам як критичну, а також  свідчать про необхідність негайного реагування збоку  органів влади і різкого посилення  контролю за продажем цих наркотичних виробів, - упевнені представники ВГО "Якість життя".

На жаль, "Пошті" не вдалося дізнатися, чи були за минулий рік виявлені факти продажу сигарет та алкоголю неповнолітнім. В обласному управлінні міліції не змогли дати відповідної статистики. За словами Дениса Харчука, керівника прес-служби ГУ УМВСУ у Львівській області, це компетенція не міліції, а управління у справах захисту прав споживачів. Однак в управлінні запевнили, що така інформація до них надходить саме з міліції.

- Ми знаємо, що, на жаль, на Львівщині учням продають алкоголь і тютюн, не запитуючи, скільки їм років. Ба більше, частина підприємців намагається розташувати свої магазини чи кіоски ближче до навчальних закладів. І цей процес відбувається не на користь споживачів. Окрім цього, є порушення закону, але ми не вповноважені цього контролювати, - сказав "Пошті" Василь Ріпка, заступник начальника обласного управління у справах захисту прав споживачів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0395 / 4.07MB / SQL:{query_count}