Купуємо вживане авто без махінацій

Купувати автомобіль, що вже був у вжитку – справа ризикована, оскільки завжди є ймовірність бути обдуреним. Проте, якщо дотримуватись конкретних рекомендацій, купити автівку, якою вже користувалися, можна без остраху

Найголовніше, на що потрібно звернути увагу при купівлі вживаного автомобіля,  це варто оглянути його технічний стан, перевірити документи на авто, а також треба звернути увагу на те, яким чином ви будете засвідчувати факт прийому-передачі, інформує Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області.  
Транспортний засіб може мати багато прихованих недоліків, тож перед його купівлею варто добре оглянути автівку. Адже згодом може виявитися, що транспортний засіб був битий, складений із декількох частин кузова різних автомобілів.
Також є випадки, коли на автівці перебиті номери кузова, підроблені документи або вона перебуває у розшуку, знаходиться під арештом банку, виконавчої служби, суду або ж була знаряддям кримінального злочину. У цій ситуації ви ризикуєте втратити автомобіль, адже коли такі порушення виявляють, то транспортний засіб вилучається правоохоронними органами без жодної компенсації для власника до з’ясування всіх обставин.
З самого початку огляду автомобіля запишіть його державний знак, а також номер кузова або шасі. Маючи ці дані ви зможете за допомогою працівників сервісних центрів МВС, а також у онлайн-базі Міністерства внутрішніх справ України перевірити, чи перебуває такий транспортний засіб у розшуку чи ні, інформує tvoemisto.tv.
Варто переконатися, що номери кузова, шасі та інші позначення повністю співпадають із тими, що вказані у технічному паспорті, свідоцтві про прийняття спадщини, договорі дарування, договорі купівлі-продажу тощо. Якщо ви маєте сумніви щодо дійсності документів чи просто хочете довірити перевірку професіоналам, можете звернутись до працівників сервісних центрів МВС.
Після перевірки авто на технічну справність, перевірки по базах МВС, перевірки на наявність обтяжень чи обмежень, наступним кроком є оформлення покупки. І тут, зазвичай, більшість роблять помилку, погоджуючись із продавцем на купівлю за дорученням. Нагадаємо, що такий метод оформлення несе в собі низку ризиків, адже продавець, який виписав на вас доручення, все рівно залишається власником автомобіля і в будь-який момент може його повернути без жодних відшкодувань, також генеральне доручення має термін дії, а отже його треба поновлювати, а знайти власника деколи буває дуже непросто.
Ще одним прикладом є те, що доручення втрачає силу після смерті довірителя, тоді право власності на автомобіль може перейти до спадкоємців, які можуть вимагати безкоштовного повернення автомобіля.
Ще одним варіантом, який, на думку багатьох людей, дозволяє зекономити кошти, є договір дарування. Але і тут є нюанси. Цей договір має можливість односторонньої відмови від дарування, коли дарувальник має право відмовитися від передання дарунка у майбутньому, якщо після укладення договору його майновий стан істотно погіршився.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6822 / 4.07MB / SQL:{query_count}