І води в Трускавці попити, і красу Львова побачити

Два міста готують спільний екскурсійно-лікувальний тур. Чи не найбільші суми на бальнеологічному курорті нині залишають відпочивальники з Азербайджану

Справжньою гордістю і багатством Львівщини є курорти. Живемо в такому щедрому на мальовничі куточки краю, тож уміймо працювати і вміймо відпочивати, бо є де! Хтось проводить зимові й літні вакації у перлині Карпат – Славському, хтось їде по цілюще карпатське повітря і спокій подалі від міської метушні до Східниці, а хтось, дбаючи про своє здоров’я, щороку мандрує на курорти, які славляться передусім унікальними джерелами мінеральних вод, – до Трускавця та Моршина. Чимало й таких, що обов’язково їдуть до Немирова, адже саме там є цілющі сірководневі мінеральні води, або на помічні грязі в Шкло…
Звісно, відпочивати тепер задоволення не з дешевих. Утім маємо пам’ятати, що здоров’я – наш найбільший скарб! Хто-хто, а іноземці це дуже добре розуміють і приїздять у наші чудові краї на відпочинок та оздоровлення. Берімо з них приклад!
У закордонних гостей нині неабияку популярність має бальнеологічний курорт із кришталево чистим повітрям – наш знаменитий Трускавець. Одні їдуть сюди лікувати хронічні недуги, інші задля профілактичного оздоровлення. 
Власне одна з найдавніших оздоровниць Європи здобула славу і популярність завдяки лікувальній воді “Нафтуся”. Нагадаємо, що саме ця вода сприяє виведенню дрібних камінців і піску з нирок, сечовивідних шляхів, сечового міхура, нормалізує обмін речовин, покращує діяльність кишково-шлункового тракту, підшлункової залози, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, захищає та відновлює клітини печінки, виводить з організму радіонукліди і шлаки.
Тутешня мінеральна вода як магніт притягує і українців, і іноземців. Особливо це місто-курорт вподобали собі відпочивальники з Азербайджану, Польщі, Молдови та Білорусі. А з-поміж українських – кияни, одесити та дніпропетровці. Їдуть, звісно, і львів’яни. 
Тим часом Львів і Трускавець готують спільну туристичну пропозицію. Зі слів начальника управління туризму Львівської міськради Галини Малець, місто Лева пропонує розвивати туристичний продукт разом із Трускавцем, що дозволить збільшити тривалість перебування гостей, на довше затримати туриста і замкнути коло його грошових витрат навколо свого міста та прилеглих до нього територій. 
“Продукт “Львів – Трускавець” вже існує – ми тільки підсилюємо його просування. “Львів +”  є однією з восьми львівських туристичних тем, які пропонуємо як українським гостям, так і іноземним. Львів ставить перед собою амбіційну мету продовжити перебування гостей у нашому місті, – каже Галина Малець. – Завдяки цьому зможемо покращити туристичну позицію. За останні роки туристи перебувають у Львові в середньому три дні. На цей рік і на найближчі роки ставимо собі за ціль збільшити перебування туристів до чотирьох-п’яти днів. Зараз туристи до Львова приїздять переважно на вікенд (мовиться про тури вихідного дня). Завдяки Трускавцю, завдяки таким місцям навколо Львова, які є цікавими, зможемо збільшити час перебування гостей у нашому регіоні”.
“В планах, аби групи, які приїздять на оздоровлення до Трускавця, після лікування могли продовжити свій відпочинок, скажімо, на тиждень, чи могли провести у Львові вікенд. Зазвичай такі туристи приїздять до міста Лева з Трускавця на екскурсії, але за кілька годин всю красу нашого міста не побачиш”, – розповідає “Пошті” заступник начальника управління туризму Львівської міськради Галина Гриник.
 
З її слів, трансфер забирає відпочивальника до Трускавця з аеропорту (залізничного вокзалу), минаючи Львів, або ж цей турист перебуває в нашому місті лише кілька годин. 
“До Трускавця їдуть з лікувальною метою, до Львова – з пізнавальною. Хочемо це поєднати”, – веде далі Галина Гриник. І вже поєднують: наше місто почали відвідувати гості з Азербайджану, які відпочивають на бальнеологічному курорті. “Це ще не масові групи, але Львів їм цікавий”, – уточнює співрозмовниця “Пошти”.

Своєю чергою міський голова Трускавця Андрій Кульчинський каже, що туристичні напрацювання Львова втілюватимуть у Трускавці. “Якщо у Львові є досвід збільшення в рази кількості туристів, то ми також будемо намагатися адаптувати це до умов Трускавця”, – пояснює він. Очільник міста каже, що нині туристичною родзинкою і принадою міста-курорту є єдиний у Західній Україні дельфінарій, де відвідувачам пропонують цікаву шоу-програму та дельфінотерапію. 
  
“Коли відкривався дельфінарій, ми домовлялися з власниками, що діти із незахищених сімей матимуть змогу відвідувати його безкоштовно. Звісно, має бути все організовано – потрібен лист із Трускавецької міськ­ради, аби не було хаосу”, – зазначає міський голова. 
У меріях двох міст певні, що аби туристичний продукт був цікавим, усе це ще мають пропрацювати тур­оператори. До слова, Львів уже мав промотур до Баку. Натомість азербайджанські телевізійники приїздили до Львова. А ще наше місто відвідали туроператори з Ізраїлю, Китаю, Фінляндії.
Львів – Трускавець – Львів
фото: Марічка Ільїна, Олександр Мазуренко

За даними офіційного туристичного порталу Трускавця (truskavets.ua), місто-курорт щороку може оздоровити до 350 000 відпочивальників. Торік їх було майже 200 000. І трошки історії: якщо у 1923 році тут було 6080 курортників, то вже у 1927-ому кількість гостей суттєво збільшилася – до 12 633 осіб. У 1931 році курорт відвідало 14 659 чоловік, а сезон 1933-го позначився просто немислимою до того часу цифрою –  17 000 осіб. 

Жителі Трускавця пишаються (і, звісно, радять відвідати) Музеєм народного художника України Михайла Біласа – майстра унікальної техніки гобеленового ткацтва. Музей розташований в одному з найгарніших будинків курорту, збудованому наприкінці XIX століття, – старовинної вілли “Гопляна”. Михайло Білас ткав гобелени, ліжники, килими, є автором неперевершених сюжетних панно та аплікацій. Експозиція розгорнута в 12 залах. Це понад 150 авторських робіт митця, якого вважають національною гордістю держави. Загалом творчий доробок художника – понад 500 робіт, експонувався на багатьох виставках в Україні та за кордоном. Музей працює щодня (крім понеділка) з 10.00 до 18.00.
  

Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця: “Акцент на зрозумілі й однакові для всіх правила гри, які будуть мотивувати всіх людей займатися розвитком міста”

– У 2017-ому виповнюється 190 років курорту офіційно. До нас за цей час приїздили мільйони людей. Це великий досвід лікування! Пишаємося й лікарськими династіями. Трускавець живе за рахунок людей, які приїздять покращити своє здоров’я як медичні курортники. Маємо багато санаторіїв, пансіонатів, реабілітаційних центрів, готелів. Попри те, що живемо у час війни, курорт більш-менш стабільно відреагував на цю ситуацію. Звісно, що різко зменшилася кількість відпочивальників з Росії.
– А звідки зараз найбільше туристів у Трускавці?
– Абсолютна більшість – люди з України. Торік наше місто відвідало 190 тисяч українців з понад 215 тисяч відпочивальників загалом.
– Як виглядає розподіл у зов­нішньому туризмі?
– На першому місці – гості з Азербайджану, далі – з Молдови, Польщі,  Білорусі, Росії. Так, до нас ще їдуть росіяни! Нас цікавить Прибалтика.
– Нещодавно ви у складі делегації з Львівщини побували в Ізраїлі. Якою була мета поїздки до Тель-Авіва?
– Розповісти про Трускавець і запрошувати до нас на відпочинок громадян цієї країни. Ніша є, звичайно. Їх цікавить наше місто. Вважаю, що ми себе представили досить гідно. Туроператори цікавляться бальнеологічним напрямком курорту. Багато з них вже тут були, відпочивали у нас. Перевага в тому, що є прямі авіалінії до Львова. Квиток недорогий, працює консульство Ізраїлю в обласному центрі. Їх цікавлять чотири- і п’ятизіркові готелі. Їх цікавить наша вода та лікування. У Трускавці лікують сечокам’яну і жовчнокам’яну хвороби, недуги, пов’язані з обміном речовин.
– Трускавець буде центром реабілітації українських бійців?
– Ми взяли курс на те, аби центральний військовий санаторій України був саме у Трускавці. Колись такий був у Криму. Але для цього потрібне бажання і гроші. Фахівці є. Один із найбільших за площею санаторіїв у Трускавці – військовий. Звісно, після поранення і лікування бійцям потрібна реабілітація, зокрема й психологічна. Статус центральний – це й збільшення штату (відповідно нові робочі місця) і фінансування.
– Як оцінюєте якість нинішніх послуг у місті-курорті?
– В багатьох санаторіях якість послуг тепер на європейському рівні. У нас ціни нижчі, ніж у Європі.
– А молодь не втікає з Трускавця?
– Ми не є винятком, не є оазою… Маємо й “ложку дьогтю”, адже кілька санаторіїв приймали відпочивальників за путівками соцстраху. Торік два санаторії закрили… Шукають інвесторів. Минулого року фактично втратили майже десять відсотків працюючих. 
– Які атракції, окрім Художнього музею Михайла Біласа, дельфінарію, пропонуєте туристам?
– Наразі в цьому питанні ще шкутильгаємо. Чому? Бо не вкладалися гроші у це. У нас поки що “кульгає” відпочинок сімей із дітьми. В місті для малечі ще мало атракцій. Цікаво було б мати аквапарк, льодовий палац. Зараз плануємо облаштувати футбольне поле зі штучним покриттям.
– Скажіть, будь ласка, які у вас плани максимум на 2016-ий?
– До копійки ефективно використати всі бюджетні і позабюджетні кошти в інфраструктурі Трускавця. Розпочати реконструкцію міського парку, зробити ремонт низки доріг, вкласти гроші у житловий фонд. Звісно, потрібно захистити людей – створити нові робочі місця. Є ще одна проблема – у нашому місті одні з найнижчих зарплат в області. Пов’язую це з тим, що є багато неформалізованих платежів, а це вже робота для мерії. Йдеться й про податки до бюджету. Потрібно переконувати власників санаторіїв, готелів, ресторанів, аби вони платили людям гідну зарплату. Достойна зарплата – достойна пенсія. 
Загалом мій акцент на зрозумілі й однакові для всіх правила гри, які будуть мотивувати всіх людей займатися розвитком Трускавця. Дуже хочу, аби на фініші всі без винятку жителі Трускавця пишалися містом і не втікали з нього! Свідомий, що буде нелегко, але треба цього прагнути. Головне бажання.
– У Трускавці чимало нових гарних закладів. Кому вони належать? 
– У санаторно-курортних закладів українські власники. І львівський бізнес цікавиться Трускавцем. Зокрема, багато львів’ян купують квартири у новобудовах нашого міста, бо їм цікаво приїздити на вихідні до Трускавця. Це нова модна тенденція. А ще у нас кілька футболістів звели будинки. Це Андрій Воронін, Володимир Єзерський, Олександр Шовковський будує. 

05.04.2016 14:04
http://vk.com/id14842922

http://guide.karpaty.ua/uk/places/truskavets


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6710 / 4.29MB / SQL:{query_count}