Ініціюй! Підтримуй! Впливай!

У Львові запрацював сервіс електронних клопотань до міської ради. Аби петицію подали на розгляд, вона має набрати тисячу підписів за 60 днів

У місті далі розвивають електронне урядування. Так, Львів долучився до Єдиної системи місцевих петицій, тож  уже з понеділка жителі можуть реєструвати в мережі свої звернення, пропозиції та вимоги до посадовців і депутатів міськ­ради. Аби петицію подали на розгляд, вона повинна набрати тисячу підписів за 60 днів. 
Клопотання можуть стосуватися різних напрямків: транспорту, містобудування, благоустрою і довкілля, житлово-комунальної інфраструктури, соціального захисту, містобудування, стихійної торгівлі, перейменування вулиць, дорожнього господарства, паркування, охорони здоров’я, культури, освіти, спорту тощо. 

Як зареєструвати е-петицію?

“Електронні петиції – більш зручний формат колективного звернення, який дозволяє в мережі “Інтернет” зібрати необхідну кількість підписів і запропонувати певні зміни чи рішення, якими оперує Львівська міська рада. Сайт е-петицій доступний, і кожен житель Львова може або ініціювати створення нового звернення, або підписати те, що вважає за потрібне”, – зазначає керівник міського управління ІТ Тимофій Александронець.
Із його слів, подати електронне звернення можна на веб-сайті Єдиної системи місцевих петицій або з допомогою системи BankID. Посилання на цей ресурс розміщене на сайті Львівської міської ради й Інформаційному порталі депутатів.
Електронні петиції, які містять наклеп та образи, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі, насильницької зміни державного ладу, не реєструватимуть
Аби створити е-петиції до Львівської міської ради, авторові потрібно заповнити спеціальну форму на веб-сайті e-dem.in.ua, авторизуватися, вказати заголовок і суть прохання, надати фото чи відео, яке ілюструватиме клопотання (на власний розсуд). Також  можна додавати проекти актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування. 
Упродовж двох робочих днів із часу подання її перевірятиме адміністратор сайту на відповідність вимогам. Збір підписів на підтримку клопотання  триватиме 60 днів з моменту опублікування на сайті. За цей час звернення повинне зібрати не менше тисячі підписів. Лише після цього його розглядатимуть. Петиція надходитиме в міське управління “Секретаріат ради”, звідки потраплятиме на розгляд профільних виконавчих органів. Останні готуватимуть проекти рішень та інформуватимуть міського голову, після чого він скеровуватиме рішення на розгляд профільних комісій. 

“Особистий кабінет”: наскільки популярний?

До речі, якщо е-петиція впродовж двох місяців не набрала потрібної кількості голосів, її можна  зареєструвати повторно. Якщо ж необхідне число підписів клопотання набрало швидше, воно автоматично скеровується на розгляд. 
“Електронні  петиції – один із елементів розвитку електронної демократії, електронного врядування та онлайн-сервісів у Львові. Це передбачає максимальне врахування думки жителів щодо того чи іншого питання, залучаючи новітні технології. Щодо онлайн-сервісів, то ми активно розвиваємо “Особистий кабінет мешканця”, де зараз є до 30 послуг. Маємо завдання до кінця року довести цю кількість до 100. Одним із його елементів є електронні петиції, – зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. Упродовж трьох місяців максимально активно збиратимемо пропозиції щодо вдосконалення системи. Хочемо, аби вона стала новітнім інструментом онлайн-роботи в місті”.

фото: meetup.com
Із його слів, у Львові кожен 20-ий житель звертається в мерію через онлайн-послуги. Мова про запис на прийом, е-звернення, оплату комунальних послуг. Наразі інструмент тестують на платформі e-dem, а далі він працюватиме в межах “Особистого кабінету”. 
До речі, “Особистий кабінет мешканця” запустили торік у червні. “Ми стартували з чотирьох послуг, потім з’явилося ще кілька десятків. Нині в системі зареєстровано понад дві тисячі жителів Львова. За цей час замовили близько 800 послуг, прийняли велику частину електронних звернень. Плануємо цього року виходити з новими послугами, аби зробити “Особистий кабінет” більш корисним”, – зазначив “Пошті” Тимофій Александронець.  
Нові послуги планують запровадити у сфері архітектури. Також хочуть надавати послуги державних органів. “Наразі ми в процесі перемовин з МВС та податковою, поступово переводитиме в онлайн-режим усі наявні послуги. Зараз найпопулярніші серед жителів – довідка про несудимість, електронне звернення в міськраду, копія ухвали про те чи інше рішення виконавчого комітету або розпорядження міського голови”, – додав співрозмовник.
У Львові кожен 20-ий житель звертається в мерію через онлайн-послуги. Мова про запис на прийом, е-звернення, оплату комунальних послуг
До слова, електронні петиції торік запровадили в Києві. Там після реєстрації її на веб-сайті клопотання повинне набрати 10 тисяч електронних підписів упродовж трьох місяців із часу публікації, а після цього його розглянуть органи чи посадові особи, яким воно адресоване, профільні постійні комісії Київради, і буде винесене на пленарне засідання. Також стартувала така послуга у Вінниці, Дніпропетровську, Харкові та Луцьку.
В електронній петиції варто викласти суть звернення, однак вона не може містити закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, матеріали та заклики, які містять передвиборчу агітацію, рекламу товарів, робіт і послуг, матеріали та вислови порнографічного, еротичного або сексуального характеру. 
Єдину систему місцевих петицій створили в рамках швейцарсько-української програми “Електронне урядування задля підзвітності влади й участі громади” (EGAP), що виконує Фонд  Східна Європа у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування.

Електронні петиції до Львівської облради

Як писала “Пошта”, депутати Львівської облради напрацювали проект положення про порядок подання та розгляду електронних петицій у облраді. У проекті положення визначається, що електронна петиція є однією з форм участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, тож є обов’язковою для розгляду Львівською облрадою за умови набрання необхідної кількості підписів на її підтримку.
Відповідно до проекту положення, пропонується подавати електронні петиції через офіційний веб-сайт Львівської обласної ради або веб-сайт громадського об’єднання, що здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції. Для створення або підтримки петиції необхідно буде пройти первинну реєстрацію із зазначенням прізвища, імені та по батькові, електронної поштової адреси та адреси проживання. Автором або підписантом клопотання можуть бути громадяни України, які постійно або тимчасово проживають на території Львівської області. 
Після остаточного доопрацювання проекту положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, документ буде винесено на розгляд сесії  облради. Окрім того, депутати ініціюють створення iнтернет-приймальні  облради і вже розпочали розробку відповідного проекту положення про розгляд звернень громадян, спрямованих через інтернет.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7223 / 4.15MB / SQL:{query_count}