Креатив задля маленьких пацієнтів

Завдяки волонтерам благодійної ініціативи “Розфарбуй лікарню!” на стінах вже другої дитячої медустанови Львова з’явилися казкові та мультиплікаційні герої

фото: facebook.com/rozfarbuy.likarnyu
У Львові активні та творчі люди з успіхом впроваджують у життя потужну й цікаву благодійну ініціативу. Щоб і стіни лікували, волонтери розмальовують приміщення дитячих медустанов Львова у рамках проекту “Розфарбуй лікарню!” Автор ініціативи – львів’янка Ірина Снітинська. Найперше таку роботу розпочали у ОХМАТДИТі та міській дитячій лікарні на вулиці Орлика. Наступними стануть дитячі відділення “чорнобильської” та інфекційної лікарень. До слова, підсумовуючи 2015-ий, “Пошта” назвала цю ініціативу “Креатив року”.
Волонтери працюють у Львівській міській дитячій клінічній лікарні, що на вулиці Орлика. Тривають художні роботи і в ОХМАТДИТі, який першим відгукнувся на пропозицію щодо розфарбовування стін.
Кумедні мавпочки, улюблені герої з “Посіпак”, диснеївська Попелюшка, химерні квіти і дерева – ось далеко неповний перелік усього, що з’явилося на лікарняних стінах буквально за останній тиждень. “Пошта” уважно стежить за здобутками благодійної ініціативи “Розфарбуй лікарню!” і щиро тішиться, що вона викликає так багато добрих емоцій і спонукає благодійників та художників змінювати світ довкола себе на краще. 
“Мабуть, ви бували у наших дитячих відділеннях і бачили гнітючі, похмурі стіни й очі тих дітей, які прийшли туди не на день чи два. Насправді так легко змінити їхній лікарняний побут, додавши трохи барв! Щоби світ ставав кращим, достатньо робити прості кроки. Так з’явилася ідея, назва, волонтери-однодумці, меценати... Коштів, звісно, завжди могло б бути більше, та я захоплююся добрими людьми, що віддають 50-100 гривень або ж 20-30 тисяч і не хочуть нічого взамін, навіть згадки про себе, – розповідала нещодавно “Пошті” ініціатор проекту Ірина Снітинська, відповідаючи на запитання опитування видання “А як ви змінюєте світ на краще?”. – Наша мета – розфарбувати стіни всіх дитячих відділень лікарень і поліклінік міста Львова. Щодня отримуємо новини, і всі в один голос розповідають, якими щасливими та захопленими були діти, коли на стінах “розпустилися” квіти і “попливли” рибки. Змінити світ на краще легко. Потрібно лише завтра знову зробити ще один крок. Тож запрошую долучитися до благодійної ініціативи “Розфарбуй лікарню!”.
“У неврологічному відділенні Львівської міської дитячої клінічної лікарні працюють усі: художники, волонтери, навіть маленькі пацієнти, – розповідає “Пошті” Ірина Снітинська. – Волонтерів очолює дизайнер Катерина Прокоф’єва, керівник архітектурно-будівельної групи HomeDesign”.
“Це дуже добра справа! Емоцій купа у всіх, хто бере участь в розфарбовуванні. За день я почула тридцять дитячих “дякую” і стільки ж захоплених “як красиво”, – ділиться враженнями дизайнер.

Однак це далеко не всі новації ініціативи. “Одні з найкращих в Україні рейтерів із Kickit Art Studio спільно з молодими активними підлітками –лідерами із соціального проекту “Квиток до успіху” долучаються до благодійної ініціативи “Розфарбуй лікарню!”. Вже узгоджені бачення та основ­ні організаційні моменти з урологічним відділенням дитячої лікарні на вулиці Орлика. Активісти закуповують усі матеріали, адже мають дуже цікавий задум – провести справжній фестиваль вуличного мистецтва. На одній території творитимуть і професійні рейтери (графітники), і підлітки, і молодь Львова. Такий процес відбуватиметься просто неба на ОСБ-плитах професійними фарбами і балончиками для графіті. А вже згодом ці “полотна” монтуватимуть на стінах лікарні. Таке рішення забезпечить тривале життя шедеврам, оскільки навіть після проведення ремонту їх можна буде повторно прикріпити до стін”, – пояснює Ірина Снітинська.
У ОХМАТДИТі художниця Роксолана Йолич вже майже домалювала Маквіна в діагностичному відділенні. “В поліклініці ОХМАТДИТу Зірка Савка та Роман Хрущ не лише творять чудеса на стінах, але й ламають старі плінтуси. Крім них, до нас приєдналася ще одна чудова художниця Оля Пірожик, яка малює двері у відділенні раннього дитинства цієї лікарні”, – розповідає координатор ініціативи у ОХМАТДИТі, дитячий невролог Мар’яна Возниця. Робота буквально кипить – основна частина другого поверху Консультативної поліклініки ОХМАТДИТу вже готова! 
Креативу цій медустанові не позичати. Судіть самі: стару шафу тут перетворили на казкову скриню! “Була колись думка ліквідувати її, але шкода – вона стара, оригінальна і головне дерев’яна. Добре, що така думка минула, і от тепер ми маємо таке велике поле для розпису”, – веде далі координатор. 
З її слів, у ОХМАТДИТі – практично ідилія. “Ніхто не казав “ні”, кошториси “людські”, всі запропоновані теми працюють, маємо індивідуальний підхід до кожного відділення. Батьки та діти, які спостерігають за роботою, інколи допомагають і постійно усміхаються, а персонал лікарні чекає приходу художників з великим нетерпінням”, – зазначає Мар’яна Возниця.
Художниця Роксолана Йолич розмальовувала в ОХМАТДИТі відділення діагностики. На одній стіні вона “поселила” Попелюшку з диснеївського мультика. “Коли малюєш, дев’ять годин на драбині минають швидко, поруч бігають маленькі пацієнти і дають свої поради щодо роботи. Дякую лікарям за те, що повірили в мене!” – каже вона.
Звичайно, волонтерам потрібні гроші на всю цю красу, адже йдеться про великі площі розфарбовування, витрати на фарби та пензлі. “Нам постійно пишуть ті, що хочуть долучитися. Пропонують різне: хтось – доставку матеріалів, хтось – відро фарби з дому, хтось – гроші на картку кидає”, – розповідає волонтер ініціативи “Розфарбуй лікарню!” Оксана Гнездюк.

Не встигла ця ініціатива з’явитися у соцмережі, як знайшлися благодійники. “В нас є постійний меценат у Києві, який щомісяця переказує нам чималі кошти. Ще один чоловік передав за раз десять тисяч гривень на благодійну ініціативу “Розфарбуй лікарню!”. Побажав успіху і наснаги, а від офіційної публічної подяки відмовився, бо “в світі й так багато спокус щодо гордині”. Третій добродійник пожертвував аж тридцять тисяч гривень, – розповідає Ірина Снітинська. – Ще одні благодійники передали вісімсот доларів і також сказали, що публічних подяк їм не треба і звітувати про використання грошей не потрібно. Але я на знак вдячності попрошу художників намалювати літачок. Це й буде наш звіт. Дякую, що живу в світі чудових людей!”
Сторінка ініціативи у Facebook отримує чимало повідомлень і запитів, як влаштувати розфарбовування лікарень у Івано-Франківську, інших містах України. На що волонтери відповідають чітко і конкретно: “Просто взяти і зробити! Можете назватися “Розфарбуй лікарню. Івано-Франківськ” чи “Розфарбуй лікарню. Тернопіль”.

Чим і як можна допомогти художникам-волонтерам

Найбільше вони потребують коштів і матеріалів! Якщо маєте змогу допомогти в підготовці стін до розмальовування – зголошуйтеся. Також можна писати, якщо бажаєте малювати, придбати чи просто подарувати картини, інші речі для оздоблення стін дитячих палат.
Переказ коштів можна здійснити через онлайн-сервіс Приватбанку: https://blago.privatbank.ua/rozfarbuy-likarnyu. Інші варіанти переказу коштів тут: https://goo.gl/1CFhLB
“Якщо бажаєте, аби й у вашій лікарні розфарбували стіни, необхідно обрати серед працівників лікаря-координатора, котрий комунікуватиме з нами і координуватиме всі питання на місці, та повідомити на сторінку ініціативи у Facebook. Ініціатива є безстроковою і завершиться тоді, коли розфарбують стіни всіх лікарень Львова або ж припиняться запити на розфарбовування. Щоби взяти участь в ініціативі, потрібно заповнити анкету і чекати повідомлення чи дзвінка від координаторів акції. 
* Якщо ви – художник (http://goo.gl/forms/liJFxS4UAe). 
* Якщо маєте намір розмальовувати (http://goo.gl/forms/rZRCNXCYsY).
Розфарбовування лікарняних стін відбувається у час і спосіб, зручний пацієнтам і персоналу відділення. Тому в частині відділень працюють лише художники без залучення волонтерів. Якщо ви зголосилися малювати, ми обов’язково вас покличемо, але дещо пізніше. Стежте за оголошеннями на  сторінці!”, пишуть координатори благодійної ініціативи “Розфарбуй лікарню!” у Facebook.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.9404 / 4.16MB / SQL:{query_count}