Гроші українців зберігатимуть у Львові

Депутати міськради дали дозвіл Нацбанку виготовити техдокументацію для будівництва у місті сховища для готівки

фото: vi.ill.in.ua
Незабаром до Львова звозитимуть готівку зі всієї Західної України. Нацбанк планує зберігати гроші у величезному касовому центрі в районі ринку “Галицьке перехрестя”. Дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою на ділянку площею понад 7,72 га для будівництва новітнього касового центру дали депутати Львівської міськради. Відтак НБУ будуватиме центр між проектованими вулицями Земельна та Мележа.
Хоча депутати довго не могли дійти згоди у даному питанні. Мовляв, ділянка, яку просить Нацбанк, є надто комерційно приваблива. А НБУ хоче отримати ділянку безкоштовно у постійне користування, мотивуючи це тим, що будівництво новітнього касового центру – це питання державного значення.
Наразі ці землі у промисловості зараз не використовують. До слова, раніше цю ділянку вже хотіли продати через аукціон, однак покупців не знайшлося. Після перерви обранці дійшли згоди і погодились надати ділянку НБУ у майже вісім гектарів. Але з однією умовою: перед затвердженням уже виготовленого проекту землеустрою вони хочуть отримати більше інформації, тобто проект будівництва та його візуалізацію.
Зі слів голови правління Нацбанку у Львівській області Івана Гаврильця, з огляду та те, яка ситуація на сході України, Нацбанк прийняв рішення про децентралізацію коштів, які здебільшого зберігаються у Києві і побудову касових центрів у чотирьох регіонах –  Київ, Одеса, Дніпропетровськ і Львів. 
Загалом будівлі касового центру розміщуватимуться на площі близько 1,2 га, решта території – це охоронна зона, частину якої у перспективі планують також використати для розширення будівель. За попередніми оцінками, вартість будівництва становитиме 20-30 млн дол.  Також Іван Гаврилець зазначив, що у касовому центрі у Львові зберігатиметься 20% від загального обігу готівки в країні.
До слова, такі центри збудовані у Будапешті та Німеччині і займають доволі великі території. “Адже це не тільки сховища для цінностей, це – бокси інкасації, центр обробки даних, служба охорони, служба інкасації. Також з точки зору безпеки там є відповідні заходи, які вимагають велику територію. Зокрема у Німеччині будують касовий центр, який обнесений ровом із водою”, – зазначив Іван Гаврилець. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.0390 / 4.08MB / SQL:{query_count}