Грип: хворих меншає

Кількість недужих дітей в різних вікових групах скоротилася, як і пацієнтів у стаціонарах, проте ризик захворіти й далі високий

На Львівщині триває епідемія грипу. У Львові епідпоріг також перевищений. За минулий тиждень, з 25 по 31 січня, захворіло дев’ять тисяч осіб, половина з них – діти. Отож, включно по п’ятницю, 5 лютого, у школах продовжили карантин, повідомляє прес-служба Львівської міськ­ради.
“Ми взяли до уваги той факт, що в таких погодних умовах, які є сьогодні, вірус грипу та інші віруси дуже добре зберігають свої вірулентні властивості. Вони не гинуть в такому середовищі. Без сумніву, ризик захворіти залишається високим, особливо в організованих колективах. Тому прийняли таке рішення”, – зазначив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я міськради.
З його слів, на початку тижня зареєстровані 1900 звернень до лікарів. Якщо порівняти з минулим тижнем, то кількість зареєстрованих дітей в різних вікових групах трохи зменшилася. А за інформацією зі стаціонарів, наплив пацієнтів теж дещо стабілізувався, навіть призупинився.
“В місті Львові зареєстровано п’ятеро осіб, які померли від доведеного вірусу грипу. Про п’ятий випадок повідомлення надійшло лише в понеділок. Щодо чотирьох інших, то всі ці особи були в групі ризику. Одна страждала через системне захворювання, була на гормонотерапії, до лікарів звернулася на четверту добу, на п’яту померла… Другий пацієнт старшого віку з онкоза­хворюванням також пізно звернувся… Сімейний лікар тричі рекомендував йому госпіталізацію, але чоловік тричі писав відмову, на четвертий раз був госпіталізований, проте, на жаль, дуже швидко помер у реанімації лікарні швидкої медичної допомоги. Тобто пізнє звертання до лікаря призводить до трагічних наслідків! Третій випадок – пацієнт із супутньою патологією (з цукровим діабетом). Теж пізнє звернення до лікарів, госпіталізація в реанімацію і смерть… Четвертий випадок – молодий пацієнт без свідомості, в комі, впродовж однієї доби помер”, – розповідає головний медик Львова. 
“Якщо впродовж двох днів від початку захворювання і початку лікування (чи самолікування, чи лікування під наглядом лікаря) немає стабілізації ситуації, немає відчуття покращення, треба негайно бути госпіталізованим в стаціонар! Не варто зволікати! Нагадую прості правила, які рятують життя: тепло вдягатися, тримати ноги в теплі, мити руки, вживати вітамінізовану їжу (цибуля, часник, калина, шипшина), добре відпочивати і при перших ознаках захворювання вчасно звертатися по медичну допомогу”, – резюмував Володимир Зуб.
“У нас простежується перевищення епідпорога у віковій групі дітей 3 – 6 років і 7 – 14 років. За четвертий тиждень січня занедужала 1431 дитина віком 3 – 6 років та 1330 дітей  віком 7 – 14 років. Звертаю увагу на засоби неспецифічної профілактики, елементарної поведінки. Раджу уникати місць масового скупчення людей, робити вологе прибирання, провітрювання приміщень кожні дві години, а також уникати спілкування з хворими для профілактики інфекційних захворювань. Зараз затверджений комплексний план щодо профілактики грипу та ГРВІ. Звертаюся до всіх керівників підприємств, організацій, незалежно від форм власності, забезпечити виконання комплексного плану з профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій. Це дасть можливість знизити рівень захворюваності”, – каже Віктор Винар, головний державний санітарний лікар Львова.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.5939 / 4.09MB / SQL:{query_count}