Львів-2016: розвиток на понад мільярд

“Пошта” дізналася, на що скерують кошти бюджету розвитку. Як ніколи акцент на спорт і культуру

У Львові цього тижня активно працюють над бюджетом розвитку – 2016. Спершу його затвердив міськвиконком, далі обговорюють депутати на комісіях і громада на слуханнях. А ще в мерії запевняють: радитимуться щодо головного документа і з представниками бізнесу. Депутати планують затверджувати бюджет розвитку на сесії наступного четверга, 11 лютого. 
Торішній фінансовий кошторис розвитку міста називали рекордно великим: він становив понад 600 млн грн. Та цього року сума вже не в мільйонах – у 2016-ому він становитиме 1,2 млрд грн. Хтось називає його соціальним бюджетом, хтось – культурним… Як місто впорається з новими грошима і чи вдасться виконати бюджет – покаже час. 

Соціальний чи культурний?

Оновлять театри, відкриють медіатеки, відремонтують бібліотеки та оновлять їх фонди. Також відновлять басейни у школах і ще з десяток доріг, оновлять електротранспорт, придбають кілька автобусів, каналізують вулиці та зведуть будинок для сімей загиблих учасників АТО. Кажуть, що нарешті завершать будівництво колії на Сихів, а задля безпеки в місті встановлять 200 відеокамер. Міські чиновники обіцяють: саме на це переважно піде більше мільярда гривень. 
Отож 1 лютого виконком міськради затвердив бюджет розвитку – 2016. Тепер слово за депутатами. На що передбачають кошти, розповіла директор міського департаменту економічної політики Ірина Кулинич.

фото: Олег Огородник
“Насамперед дуже великий наголос пропонуємо зробити на соціально-культурні об’єкти. Вперше видатки на культуру плануємо збільшити майже у п’ять разів: ідеться про оновлення театрів, музеїв, відкриття двох медіатек – на Сихові та у Рясному, оновлення бібліотечних фондів, низку ремонтних робіт у бібліотеках Львова. Вперше пропонуватимемо відкрити спортивні багатофункціональні майданчики в мікрорайонах міста. Плануємо провести ремонтні роботи у спортивних залах шкіл, відновити п’ять басейнів у навчальних закладах. Загальна сума, передбачена на спортивні об’єкти, – понад 30 мільйонів гривень, – пояснює Ірина Кулинич. – Великий наголос на заходи в освіті. Йдеться, зокрема, про закупівлю багатофункціональних інтерактивних класів фізики, хімії та біології. Пропонуємо кошти для проведення ремонтних робіт харчових блоків і санвузлів, на заходи з енергозбереження. Це ще близько 45 мільйонів гривень. Дуже важливо, що ми й надалі вивільняємо орендовані приміщення під дитячі садочки: будемо проводити роботи в дев’яти дошкільних навчальних закладах. Плануємо відновити 16 груп у дитсадках і в майбутньому збільшити цю кількість до 52”. 

Дороги і транспорт

У 2016-ому виділять знач­ну суму коштів на ремонт доріг у Львові – більше 200 млн грн. Ідеться про ремонт вул. Мечникова, Київської, Котляревського, Нечуя-Левицького, Богданівської та інші.
“Пропонуємо виділити кошти на освітлення пішохідних переходів, понад 60 мільйонів гривень – на завершення прокладення колії для трамвая на Сихів”, – каже Ірина Кулинич. 
У бюджеті розвитку також передбачені кошти на оновлення міського авто- й електротранспорту.

фото: Марічка Ільїна
“200 мільйонів ми вже виділили на закупівлю автобусів. За ці кошти плануємо придбати 55 нових визькопідлогових автобусів. Понад 40 мільйонів виділили на ЛКП “Львівелектротранс”. І ще, напевно, будуть пропозиції стосовно закупівлі електробусів і тролейбусів. Бачимо, що приватні перевізники не мають змоги оновлювати транспорт, тому нині це справа міста. Це необхідно, бо транспортом щодня користуються десятки тисяч людей, – розповідає член комісії фінансів і планування бюджету міськради Валерій Веремчук. – Щодо електротранспорту, то він більш довговічний. Фахівці кажуть, що капітально відремонтований європейський трамвай ще служитиме десятки років. А ціна його в десятки разів менша порівняно з новим. Тому, звичайно, у Львівелектротранспорті будуть одиничні закупівлі нового транспорту, здебільшого вживаного з Європи”. 
Також у бюджеті розвитку пропонують виділити кошти на об’єкти охорони історичної спадщини.
“Ми плануємо відкрити площу Митну і все ж таки провести реставраційні роботи в Музеї Пінзеля. На завершення ремонтно-реставраційних робіт передбачено близько п’яти мільйонів гривень. Є дуже гарна будівля на Руській, 20 – там відновлять фасад. Сподіваюся, що цього року зможемо реставрувати скульптуру “Ощадність” на проспекті Свободи”, – додала Ірина Кулинич. 

Гроші на боротьбу зі смородом

Також у бюджеті розвитку передбачені кошти на покращення екологічної ситуації в місті та необхідні роботи у сфері ЖКГ Львові, інформує прес-служба мерії. 
“Стосовно інфраструктури, то ми продовжуємо нашу працю щодо ліквідації неприємного запаху в місті: підписали з ЄБРР дуже важливу угоду для міста. Мова про кошти на модернізацію очисних споруд, встановлення обладнання, яке дасть нам змогу мати власну електроенергію і забезпечить 20% потреб Львівводоканалу. Також у бюджеті цього року передбачаємо
 20 мільйонів гривень на гідрозатвори на дощоприймачах – ідеться про ті райони, де, власне, є проблема з неприємним запахом. Також буде продовжено каналізування неканалізованих вулиць”, – каже міський голова Львова.

І про бійців не забули 

На спорудження будинку для учасників АТО і членів сімей загиблих у бюджеті розвитку пропонують виділити 20 млн грн. Також кошти виділяють на Центр обслуговування учасників АТО, що на вул. Пекарській. 
“Гроші на зведення будинку для військових виділяли й торік, але через зволікання і тендери їх не використали. Цього року кошти знову закладають. Сподіваюсь, усі вже проаналізували свої помилки, тож нарешті процес будівництва почнеться. На програму підтримки учасників АТО є закладені кошти. Зараз створено Центр обслуговування бійців як комунальну установу. Там працюватимуть люди, які найкраще знатимуть проблеми бійців і їх сімей, тож завдяки цьому зможемо вирішувати більше справ, краще допомагати військовим”, – розповів “Пошті” Валерій Веремчук. 

Реальні гроші на реальні справи

Валерій Веремчук додає: хоч бюджет розвитку міста великий – 1,2 млрд грн, із його виконанням не мало би бути проблем. 
“У бюджеті розвитку закладені реальні показники. Думаю, що навіть будуть перевиконання за окремими статтями. Наприклад, торік ми декілька разів фіксували перевиконання навіть попри те, що торішній бюджет розвитку називали рекордно великим. Перевиконання торік було приблизно на понад 300 мільйонів гривень”, – додав депутат. 
У міськраді ж запевняють, що бюджет розвитку будуть активно обговорювати з громадою міста, зокрема з бізнесменами, освітянами, медиками та громадськими організаціями. 

Анатолій Забарило, секретар Львівської міськради:
– Цього року в бюджет розвитку закладаємо майже вдвічі більше коштів, аніж торік. Однак є гарантійні зобов’язання за кредитами, які треба погашати, місто планує оновлення автотранспорту, тож до розподілу буде менше 1,2 млрд грн. Та все ж це велика сума. Цей бюджет розвитку я б назвав соціальним, можливо, найбільш соціальним за останні роки. У ньому зроблено акцент на спортивні зони в мікрорайонах: місто будуватиме багатофункціональні спортивні майданчики, стадіон на Костелівці, майданчик із пісочним покриттям для занять спортивними іграми на вул. Кавалерідзе. На ці роботи закладено приблизно 2 млн грн, а на реконструкцію спортивного комплексу “Юність” – 2,5 млн грн. Також заплановано відремонтувати п’ять басейнів і туалети у школах міста. На культуру виділяємо близько 33 млн грн. Місто цього року планує оновити театри, створити дві медіатеки. Виділяємо кошти на відновлення бібліотек, оновлення їх фондів. Уже цього року хочемо відкрити музей “Територія терору”. На будівництво і ремонт доріг цього року буде виділено близько 220 млн грн, на спорудження будинку для воїнів АТО – 20 млн грн. Облаштуємо Центр обслуговування учасників АТО на вул. Пекарській. Також передбачені кошти на боротьбу з неприємним запахом у місті. В центральній частині Львова встановимо гідрозатвори на каналізації. Буде каналізовано 12 вулиць. На це виділяють близько 55 млн грн. Також зроблено акцент на безпеку міста. На закупівлю відеокамер і програмного забезпечення передбачено близько 15 млн грн. Звичайно, бюджет розвитку – 2016 корегуватиметься. Робіт у Львові дуже багато. Передусім треба виконати те, у чому є гостра потреба.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9562 / 4.15MB / SQL:{query_count}