Шахраї, та відчепіться вже!

Аферисти продовжують тероризувати львівський ресторан “Прага” – уже вшосте повідомили про те, що заклад начебто заміновано

фото: Олег Огородник
Так часто у Львові від кількості псевдозамінувань поспіль не потерпав ще жоден заклад – мова про ресторан “Прага”, що у центрі міста на вул. Гнатюка, 8. Станом на вечір 1 лютого повідомлень про начебто його замінування вже було шість (починаючи з 25 січня). На жаль, силовики й досі не можуть дати радy злим витівкам аферистів! Мовляв, “тривають слідчі дії та оперативні заходи”.
Як писала “Пошта”, історія розпочалася з того, що невідомий на електронну скриньку ресторану “Прага” надіслав повідомлення, де вимагав від власників щотижня платити йому 10 тис. грн. Гроші потрібно було переказати як коди для поповнення рахунка телефону. Якщо не платитимуть, то щодня шантажисти повідомлятимуть про замінування закладу… А платити нахабним шантажистам таки не будуть!
Про перше псевдозамінування ресторану повідомили 25 січня вночі на електронну скриньку СБУ. Вдруге псевдозамінування сталося вже 26 січня о 23.30. А у четвер, 28 січня, знову надійшло повідомлення про начебто замінування “Праги”. У п’ятницю жодних звісток від шахраїв не було, думали, що вони вже схаменулися. Та у суботу і неділю знову були повідомлення, що заклад нібито замінували. Вшосте тріпали нерви “мінери” у понеділок, 1 лютого, пополудні.
У поліції з ще минулого тижня припускають, що у даному випадку йдеться про новий вид шахрайства. Мовляв, зловмисник обрав наосліп один із закладів у Львові, адже майже про всі ресторації інформація є в інтернеті, а сучасні технології дають змогу замаскувати, хто і звідки надіслав повідом­лення.
На жаль, силовики й досі не можуть дати радy злим витівкам аферистів!
“У суботу близько 18.30 було четверте повідомлення про псевдозамінування ресторану, а в неділю в обід – п’яте… Довідалася про нього від адміністратора. В суботу ж була в ресторані, коли приїхали відповідні служби. Вони приїжджають, просять евакуйовувати відвідувачів, документують, але нічого в керівництва закладу додаткового не запитують… Лише 27 січня викликали мене в райвідділ на вул. Мартовича”, – розповіла 1 лютого “Пошті” директор ресторану “Прага” Оксана Любас. 
З її слів, ця ситуація із псевдозамінуванням дуже тривожить й сусідів у будинку, де розташований ресторан. “Вони до мене підходять, питають, що робити, їх цікавить, коли це все уже припиниться! Я їм пояснюю, що це не наша провина, знаємо про цю ситуацію рівно стільки, як і вони. Заспокоюємо, кажемо, аби не хвилювалися. Але жодна служба за стільки часу з персоналом закладу не проводила жодних інструктажів, не спілкувалися з мешканцями будинку!”, – акцентує Оксана Любас. 
Непокоїть ситуація із псев­дозамінуваннями львів­сь­кого ресторану і самих містян. Люди слушно обу­рю­ються, чому місцева поліція досі не знайшла вин­них, чи не повториться подібна ситуація і з іншими рестораціями у Львові? Ба більше, навіть пропонують залишити в спокою львівських підприємців і “взятися шантажистам за російський бізнес!”. 
“Панове телефонні ху­лігани-мінери. Я не в курсі сенсу вашого протистояння з рестораном “Прага” у Львові. Зовсім. Не поділяю методів вашої боротьби, але особисто був би вдячний, якби ви час від часу звертали свою увагу на російський бізнес, зокрема банки у Львові. Коли вас зловлять, будете мати хоч якусь позитивну опінію від громади”, – написав на своїй сторінці у Facebook громадський активіст Олег Радик.
Востаннє тріпали нерви “мінери” у понеділок, 1 лютого, пополудні
Як писала “Пошта”, ос­кільки кожну звістку про начебто замінування зо­бо­в’язані перевіряти правоохоронці й інші відповідні служби (а тривають такі перевірки годину, а то й дві-три), заклад щоразу зазнає і моральної, і фінансової шкоди. Поза тим, директор “Праги” каже, що здебільшого клієнти закладу з розумінням ставляться, коли приїжджають всі служби на виклик.
“Буває так, що гості при­ходять, тільки зробили замовлення – служби при­їжджають. Звісно, тоді клієнтам рекомендуємо вийти. Якщо замовлення уже зробили, пропонуємо гостям знижки, можемо запакувати їжу додому. Такі повідомлення про начебто замінування б’ють по нашому іміджу. На щастя, люди продовжують приходити до нас навіть після випадків псевдозамінування. Одні кажуть, що нічого подібного не чули, інші такі повідомлення не сприймають усерйоз”, – резюмує Оксана Любас. 
Як повідомили “Пошті” у прес-службі УСБУ Львівщини, наразі у них “немає зареєстровано кримінального провадження” щодо псевдозамінувань ресторану “Прага”. 
“Ми поки не маємо кримінального провадження, тому жодних коментарів у цій справі дати не можемо. Звичайно, реагуємо на кожне повідомлення і відповідно до повноважень здійснюємо перевірку”, – зазначила речник УСБУ у Львівській області Мирослава Клячківська.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6558 / 4.11MB / SQL:{query_count}