“Мамусю, а нові гойдалки будуть?..”

“Пошта” довідалася, які атракції планують запровадити у Парку культури у 2016-ому, скільки це коштуватиме і де на їх реалізацію візьмуть кошти

фото: facebook.com/ParkKulturyLviv (7)
Пригодницьке дитяче містечко, всесезонна гірка, потічок, оновлене дитяче автомістечко, новий дитмайданчик-лазанка, нові спортивні зони, “Парк дослідів”, коворкінг-лаундж-простір або медіатека просто неба, лекторій, інклюзивний майданчик, танцювальний майданчик, соціальний город, майданчик для вигулу та тренування собак, встановлення контейнерів для сортування сміття, підсвітка центральної арки, оновлення оглядового колеса, кімната матері і дитини – і це ще не всі плани, які хочуть втілити у життя у Парку культури та відпочинку у 2016-ому. 
“Ці плани залежать від багатьох факторів, зокрема фінансування. Для їх реалізації шукатимемо гранти, спонсорські кошти, гроші з міського бюджету, а тоді вже по мірі надходження реалізовувати дані проекти”, – зазначила “Пошті” головний адміністратор Парку культури ім. Б. Хмельницького Христина Пархуць.  

Старі нові проекти

Цього року нарешті реалізують проект, на який містяни з нетерпінням чекають ще з 2015-го. Йдеться про атракцію, яку встановлять вперше в Україні – це гойдалка-генератор.  
“З гойдалкою-гене­ратором було важко дійти якогось оптимального рішення, бо там складний механізм. Це взагалі вперше в Україні такий проект реалізовують. Під час випробовування технології, яку ми планували втілити, виникли певні труднощі. Зараз рішення вже маємо, але тестуватимемо механізм аж із березня. Над проектом працюють волонтери. До речі, на території парку облаштований майданчик для гойдалки, готова й конструкція гойдалки”, – розповідає співрозмовниця. 
Атракція запрацює у травні 2016-го. Гроші на її встановлення виграли у конкурсі “Майстерня клімату”. Принцип дії атракції такий – коли хтось гойдається, вона вироблятиме електроенергію, достатню для того, щоб освітлювати себе саму в темну пору доби.

Як писала “Пошта”, встановлять цього року й перший інклюзивний дитячий майданчик, де зможуть бавитися і здорові дітки, й з обмеженими можливостями. Для його втілення потрібно ще мільйон гривень. Окрім того дітей чекатиме ще кілька нових атракцій. Зокрема “Парк дослідів”, де можна буде в ігровій формі ознайомитися з тим, як працюють закони фізики. Це сенсорний освітній парк – відкрита експозиція, яка демонструє в інтерактивній ігровій формі механіку, акустику, магнетизм, оптику, гідростатику тощо. 
Планують візуально оновити та підсвітити оглядове колесо, для цього потрібно 400 тис. грн
Планують облаштувати у парку й простір для матерів з маленькими дітьми – кімната матері й дитини за попередніми підрахунками обійдеться у 360 тис. грн. У сучасній кімнаті матері зможуть маленьких дітей переодягнути, змінити підгузок, навіть погодувати. 

Атракціони: амбітні плани чи реальність?

У 2016-ому адміністрація сподівається, що у парку вдасться відновити колесо огляду – улюблений парковий атракціон для відві­дувачів будь-якого віку. “За проектом плануємо візуально оновити та підсвітити колесо. Для цього потрібно 400 тис. грн”, – йдеться у планах керівництва парку. 
Також київська фірма ITALPARK, яка пропонує кращі у світі конструкції італійського виробництва, підрахувала, скільки коштуватиме встановити у парку нове містечко атракціонів, адже каруселі є старими, у деяких уже закінчується термін експлуатації. 

“Проект встановлення нового містечка  атракціонів коштуватиме 3,5 млн. Воно ділитиметься на дитячо-сімейну зону з 16-ма сучасними атракціонами і екстремальну – з п’ятьма. Розмістити їх плануємо неподалік монумента Слави. Це все концептуальні ідеї. Зрозуміло, що сума величезна, парк не має таких коштів. Знову ж таки доведеться залучати гроші міста – ми все ж таки комунальна власність, також шукатимемо й спонсорів. Поступово будемо оновлювати атракціони, не всі нараз. Хоча вони ще в стані робочому, але треба нові”, – зазначає співрозмовниця. 
Термін окупності нових атракціонів приблизно три-п’ять років. Після того місто зможе навіть заробляти на них.  

Дитячі містечка 

Пригодницьке дитяче містечко, автомістечко, всесезонна гірка – такі атракції зможуть відвідати маленькі львів’яни та гості міста у парку культури вже цього сезону. Звісно, реалізація таких проектів – лиш плани, які потребують сотні тисяч гривень для їх втілення. Наприклад, пригодницьке дитяче містечко коштуватиме чверть мільйона гривень. Йдеться про простір для фізичного та культурного розвитку дітей, обладнаний природними елементами перешкод, будиночками на деревах, де відбуватимуться заняття.
Упродовж 2016-го у парку побудують майданчик для скейтерів, а також для занять із велотріалу, воркауту, перший професійний майданчик для гри у петанк
“Пригодницьке містечко ми облаштовуватимемо спільно з Пластом. Вони вже мають досвід реалізації подібних проектів. Встановлюватимемо будиночки на деревах, організовуватимемо квести – розповідає головний адміністратор парку. – З наступного року в парку запрацює нове автомістечко. Його облаштують за прикладом таких же атракцій за кордоном. Торік у червні містечко відкрилось – працювало три місяці. На зимовий період ми його закрили, але з квітня-травня воно знову запрацює, але вже оновленим. Хочемо зробити так, щоби умови були більш реальні до умов на дорозі, аби дитина вже вчилася правил дорожнього руху, максимально відчула себе за кермом справжнього авто”. 
Всесезонна гірка – гірка зі штучним покриттям буде розміщена на центральній алеї, поруч із центральним входом до парку, дозволить відвідувачам незалежно від їх віку чи погодних умов відчути азарт швидкісного спуску з гірки на тюбах. Ціна встановлення такої атракції –  560 тис. грн.
Новий дитячий майданчик-лазанка – це буде нетиповий атракціон логічним продовженням існуючого дитячого майданчика з екологічних матеріалів та енергогенеруючої гойдалки. Його бюджет  – півмільйона гривень. 
“Цей проект цікавий тим, що там трохи змінене бачення розваг та атракціонів. У нас ще збереглося таке собі радянське бачення, що атракціони, це коли тебе крутить. Цей тип розваг теж буде присутній у парку. Ми від нього не відмовляємося, бо навіть у “Диснейленді” він є. Це теж цікаво, але ми хочемо додати чогось цікавого, сучасного, що розвиває як фізично, так й інтелектуально”, – каже Христина Пархуць. 
Також у парку з’явиться кілька спортивних зон. Упродовж 2016-го там побудують майданчик для скейтерів, а також для занять із велотріалу, воркауту, перший професійний майданчик для гри у петанк. Має бути і мультиспортивне поле – для баскетболу, волейболу, міні-футболу, настільного тенісу тощо.

Простір для творчості

Облаштують у парку й простір для особистісного розвитку – це буде така собі медіатека №2  просто неба.
“Медіатека, або ковор­кінг-лаундж-простір, бо так легше людям пояснити, що то буде – це буде місце, де люди зможуть відвідати цікаві зустрічі, лекції, майстер-класи, якщо буде сприятлива погода. Там можна буде прийти попрацювати,  діятиме кафе. Це буде не зовсім коворкінг, як то є за правилами, коли ти платиш за те, що можеш туди приходити працювати. Це – місце для об’єднання людей, які хочуть щось робити, але не мають місця, де обговорити плани”, – зазначає Христина Пархуць. 
Потічок  по центральній алеї має бути у вигляді доріжки з водою, де можна буде похлюпатися як дітям, так і дорослим
Цього року планують у парку облаштувати також лекторій, відкриту мистецьку галерею і танцювальний майданчик. Йдеться зокрема про подіум, розміром 8 на 10 метрів, де кожних вихідних проводитимуть тематичні вечори сальси, танго, танцювальні батли для відвідувачів різного віку. Навколо майданчик буде облаштовано зручними меблями. 

Адміністрація парку планує реконструювати стару  літню сцену, якій понад 30 років, та створити нову мобільну сцену.  
“Так, з квітня по жовтень  кожних вихідних у парку організовуємо кінопокази під зорями, де близько тисячі гостей переглядають улюблені фільми. Відкритий лекторій – це зустрічі з експертами, активістами, натхненниками просто неба на теми психології, подорожей, саморозвитку, екології, цікавих історій”, – йдеться у планах адміністрації парку.

Водні розваги

Парк заклали у 1951 році. У ХІХ ст. у районі нинішнього входу в парк з вул. Вітовського знаходився Пелчинський став, який пересох, а у 1921 році його остаточно засипали, проклавши нинішню вул. Вітовського. Відтак не дивно, що на території парку є кілька природних джерел.
“На воркшопі ландшафт­ні дизайнери побачили, що у парку є  кілька відкритих джерел, звідки не дуже рясно, але б’є вода. Знаємо, що десь під парком течуть підземні води, але не знаємо точного місця. Тому робитимемо гідрогеологічний аналіз, тоді вже побачимо, чи є можливість, аби у парку протікав природний потічок. Якщо не зможемо задіяти для потічка природні джерела, тоді робитимемо якісь штучні водойми, фонтан, – каже Христина Пархуць, – Потічок  по центральній алеї має бути у вигляді доріжки з водою, де можна буде похлюпатися. Він буде неглибокий, аби там влітку могли і діти бавитися, освіжитися, коли на вулиці спекотно”. 

Які події варто відвідати у парку в 2016-ому?


Зимовий парк. У лютому продовжує діяти Зимовий парк – єдине зимове атракційне містечко у Львові. Тут можна покататися на санчатах, сноутюбах, на собачій упряжці, насолодитися різними стравами та напоями на ярмарку. 
Великодня майстерня. У квітні впродовж Великодня гості міста та львів’яни зможуть навчитися виготовляти різноманітні тематичні вироби на майстер-класах, які проводитимуть у парку. 
Свято парку. У квітні відбудеться урочисте відкриття сезону роботи атракціонів. У програмі знижки на квитки, майстер-класи, інтерактивні уроки для дітей, конкурси та розіграші. 
Подаруй дерево. Також весною у квітні кожен охочий має можливість посадити у парку дерево з нагоди пам’ятної дати чи події. Учасник акції отримує іменну табличку та сертифікат. 
Екофест. У травні відбудеться перший практичний екофест. Упродовж двох днів на території парку діятиме 10 майданчиків – еколекторій, ярмарок екотоварів, здорове харчування, екоарт, еколайфхаки, екобудівництво, соціальні грядки, альтернативна енергетика, спортивна та музична зони. 
Велопарк-пікнік. Також у травні відбудеться щорічний музично-спортивний фестиваль всеукраїнського значення. Під егідою одного проекту об’єднуються найбільше видів велоруху. 
Фестиваль фарб. Серпень у парку порадує щорічним святом фарб, під час якого тисячі відвідувачів парку обсипають одне одного кольоровими фарбами, візьмуть участь у конкурсах та змаганнях.
Кавуновий фестиваль. Також у серпні парк об’єднає любителів активного літнього відпочинку та розваг. На території біля центрального входу в парк відбудеться майстер-клас  з карвінгу на кавунах, кавунові змагання та конкурси, діятиме барахолка, працює фуд-зона і все це у кавуновому стилі. 
Осінній пікнік. У жовтні львів’яни матимуть змогу провести час разом із друзями та рідними на свіжому повітрі  в останні дні теплої осені, смакувати улюблені страви, брати участь у конкурсах та унікальних атракціях. 
Мистецтво у парку. Це масштабна соціокультурна подія, яка стане найяскравішою мистецькою акцією літа. Алеї, доріжки та дерева парку перетворяться на стіни  галереї сучасного мистецтва за допомогою мобільних виставкових стендів, де будуть виставлені твори митців. Подія запланована на період весна-літо 2016-го.   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7199 / 4.21MB / SQL:{query_count}