Бюджетна сесія

Серед головних проблем 2016-го – перевезення пільговиків, фінансування вугільної галузі, професійно-технічної освіти і ветеринарної медицини

фото: Олег Огородник
Сьогодні, 12 січня, відбудеться сесія Львівської обласної ради. Як писала “Пошта”, серед питань, що пропонуватимуться до розгляду під час сесії, – затвердження обласного бюджету на 2016 рік, Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО і їх родин, а також родин Героїв Небесної сотні, програми соціальної підтримки окремих категорій громадян та Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку. 
Тим часом учора, 11 січня, в обласній раді відбулося громадське обговорення проекту бюджету Львівщини-2016. “Ми вже слухали проект обласного бюджету на 2016 рік у форматі голів міст і районних рад. Було багато зауважень та пропозицій. Але вони здебільшого стосувалися проблем державного рівня. Головними проблемами цього бюджету є: перевезення пільговиків, фінансування вугільної галузі, професійно-технічної освіти, ветеринарної медицини. Ми вже домовилися про паралельні звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради щодо цих питань”, – зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.
У засіданні взяли участь парламентарі від Львівщини Микола Величкович та Михайло Бондар, керівники департаментів та управлінь Львівської ОДА, представники наукових та навчальних установ, депутати Львівської облради.
“На Львівщині вже прийнято 95% місцевих бюджетів. Але тепер, коли опублікований Закон України про Держбюджет України на 2016 рік, ці бюджети потрібно уточнювати”, –  наголосив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. 
Попри ріст абсолютних чисел, цілі галузі залишилися без належного фінансування. Так, зокрема, фінансування професійно-технічної освіти відтепер передане з державного бюджету на місцеві. У 2016 році місто Львів, у якому розташовано 20 таких установ, змушене буде віднайти 227 млн грн, Червоноград – 24 млн грн на утримання 2 установ, Борислав – 11 млн грн (1 установа), Дрогобич – 25 млн грн (2 установи), Стрий – 52 млн грн (4 установи), Новий Розділ – 18 млн грн (2 установи), Самбір – 10 млн грн (2 установи), інформує прес-служба облради.  Таких коштів у місцевих бюджетах немає.
Як зазначив Олег Демків, обласна адміністрація буде рекомендувати місцевим рівням віднайти фінансування на січень-березень, а тоді за підсумками першого кварталу звертатися до Кабінету Міністрів та Верховної Ради щодо виділення субвенцій на ці витрати.
Також було порушено питання відсутності фінансування науки, недостатність коштів на медицину.
Керівництво обласної ради та адміністрації, вислухавши всі зауваження та пропозиції, запевнило, що з прийняттям Львівською облрадою бюджету Львівської області на 2016 рік, бюджетний процес не завершиться, ще буде уточнення показників.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.8425 / 4.07MB / SQL:{query_count}