Морози, мокрий сніг і незначне потепління

Львівський гідрометцентр застерігає: 5-6 січня на дорогах ожеледиця

Сьогодні прогнозують невеликий сніг, температура повітря вночі 13 – 15° морозу, вдень 4 – 6° морозу. 6 січня вночі 6 – 11° морозу, місцями 14° морозу, вдень від 3° морозу до 2° тепла. 7 січня прогнозується хмарна погода. Часом опади (переважно у вигляді мокрого снігу). Місцями ожеледь, налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця. Температура повітря вночі 3 – 8° морозу, вдень від 2° морозу до 3° тепла. 8 січня місцями невеликий мокрий сніг та сніг. Температура повітря вночі 4 – 9° морозу, вдень від 2° морозу до 3° тепла. 9 січня часом опади (мокрий сніг подекуди з дощем). Температура повітря вночі 0 – 5° морозу, вдень 0 – 5° тепла.


Тим часом Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається з проханням дотримуватися елементарних правил, аби уникнути переохолодження та обмороження.  При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.
*Не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження.
*Не куріть на морозі – куріння зменшує периферичну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
*Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілок можуть створювати передумови обмороження.
*Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфа. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром усередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу.
 *У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.
*Перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія.
*Варто враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.
*Перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.
І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6360 / 4.07MB / SQL:{query_count}