Тріска в чужому оці...

Польські ЗМІ натякають на небажання  проводити чемпіонат спільно з Україною

Польські ЗМІ натякають на небажання  проводити чемпіонат спільно з Україною

Євро-2012 може відбутися у шести польських і лише двох українських містах. Таку заяву із претензією на сенсаційність зробила нещодавно польська "Gazeta Wyborcza" із посиланням на власні джерела в УЄФА.

"Якщо не буде катастрофи, чемпіонат відбудеться у Варшаві, Ґданську, Познані, Вроцлаві, Кракові та Хожуві", - ствер­джує інформатор "Gazeta Wyborcza" в УЄФА. "За Польщу керівництво УЄФА спокійне", - запевняє міністр спорту Республіки Польща Мірослав Джевєцкі.

На думку польського видання, "багаті Київ і Донецьк повинні дати собі раду, але Дніпропетровськ, Харків, Одеса і Львів самі не впораються. А уряд зупинив інвестиційне фінансування".

- Уряд чекає на рішення УЄФА. Тоді буде відомо, чи розділити кошти на два, три чи на п'ять міст, - пояснює Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012 Львівської міської ради. Ці слова чиновника польські журналісти трактують як підтвердження слів свого інформатора. Нагадаємо, своє рішення УЄФА повинно оголосити у травні, до того часу уряд і справді "заморозив" усі євросубвенції.

Проте українці є оптимістами. "До цього часу ми тішилися, як нас офіційно не критикували. На початку лютого Девід Тейлор, генеральний секретар УЄФА, нас хвалив", - каже Сергій Васильєв, речник української футбольної федерації. Інформатор "Gazety": "Українці стараються, Тейлор хотів їх змотивувати", - пише "Gazeta Wyborcza".

- Президент УЄФА Мішель Платіні вже зняв усі запитання на цю тему, заявивши, що Євро-2012 прийматимуть саме по чотири міста від України і Польщі. У нас нема підстав сумніватися в цьому, тим більше, що підготовка в усіх українських містах зараз відбувається дуже швидкими темпами в усіх напрямках. Тому ми не тільки не поступаємося Польщі, але й у дечому випереджаємо наших сусідів, як от, наприклад, у будівництві стадіонів, - сказав "Пошті" Олег Засадний.

І справді, у тій самій статті польське видання наводить подиву гідні факти: "На будівництві стадіону у Варшаві робота кипить вже кілька місяців, у Ґданську бульдозери вирівнюють ґрунт, а у Вроцлаві екскаватори заїдуть на будівельний майданчик за три тижні. У Кракові та Познані якраз зруйновано старі трибуни, у Хожуві генеральний ремонт почнеться у травні". Щоправда, при цьому забувають додати, що в Донецьку та Дніпропетровську спортивні арени фактично готові...

Знаково, що на цьому тлі заяви про недостатню підготовку України з боку польської преси лунають все частіше. "Кілька днів тому довідалися, що Німеччина охоче перейме від України її честь підготовки до Євро-2012 і організує чем­піонат Європи з футболу спільно з Польщею. Сприймаю ті чутки із величезною надією. Бо ліпше мати Євро-2012 у Варшаві та Берліні, ніж не мати його взагалі, - пише Цезар Міхальскі у польському виданні "Dziennik".

Такі тенденції у польській пресі, особливо на тлі заяв Мішеля Платіні про неприпустимість заміни когось із футбольного дуету Польща - Україна у підготовці до Євро-2012, виглядають дещо дивними. Адже інспектори УЄФА неодноразово наголошували на приблизно однакових темпах підготовки обох країн. Тож що тоді це? Суперництво замість партнерства? Інформаційна війна? Чи провокація з надією таки посіяти сумнів у головах інспекторів УЄФА?

 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2428 / 4.1MB / SQL:{query_count}