“Потрібно завше залишатися собою!”

Оксана Муха, співачка, – про сольний концерт 12 січня “Різдво в Опері” і важливість української пісні в житті

фото: Василь Владика (6)
Вона особлива, бо не схожа на інших. Вона особлива, бо світла і добра, щира та справжня, а таких сьогодні мало. Вона особлива, бо співає ніжно і чуттєво! Від її пісень мурашки біжать шкірою, а серце щемить… Це неймовірні емоції! 
Справжній галицькій інтелігенції і поціновувачам якісного(!) - таку творчу подію 12 січня не пасує пропустити!
Її пісні надихають і зцілюють. Зцілюють, коли це найбільше потрібно. Її пісні заряджають енергетикою, вона через пісню несе спокій і позитив. Вона  тендітна, але водночас дуже сильна. Сильна духом. Хоча їй і далі кажуть: “Не формат”, вона залишається собою! Така вона – талановита Оксана Муха, співоча перлина і феномен Львова! Вона робить у житті те, що любить, і приносить піснею радість людям, і їй це вдається.
“В Україні є багато співачок, але коли почула Оксану Муху на конкурсі імені Квітки Цісик… Її голос божественний! Хочу, аби вона стала вашим символом, квіткою вашого краю – Галичини! Підтримайте її! Оксана Муха – справжня квітка Львова!” – з такими словами звернулася до глядачів у залі театру ім. М. Заньковецької у жовтні 2014-го під час свого ювілейного концерту у Львові народна артистка України Ніна Матвієнко. 
Її талант – у голосі. Унікальному голосі!
Лаконічна, але яка влучна оцінка таланту Оксани Мухи українським соловейком! Та чи дійсно оцінив талант Оксани Мухи рідний Львів? Ще досі несповна. Чи гордиться місто Лева таким потужним співочим скарбом? Також ще неспов­на. А в неї такий колосальний творчий потенціал! 
“Оксана Муха – дизайнер весільних і вечірніх суконь чи співачка?” – частенько можна почути в місті Лева. У Львові дві Оксани Мухи, і вони не родичі. Обидві талановиті, але кожна у своїй сфері. У кожної свій поціновувач. Часом із цього приводу виникають колізії, як-от співачку Оксану Муху запитують, чи вона не дизайнер. Ні. Її талант – у голосі. Унікальному голосі! 
Завдяки пісні “Тече річка невеличка” Оксана у квітні 2011-го стала володаркою Гран-прі І Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик, де головою журі була Ніна Матвієнко.
“Оксана Муха – наша друга Квітка Цісик. Вона повернулася до нас голосом Оксани Мухи… Щаслива, що талант Квітки передався цій милій тендітній дівчині”, – тоді сказала народна артистка України… Відтоді Оксану так багато-хто називає, вона вже й звикла. Втім Оксана Муха – це Оксана Муха.
“Оксана Муха – оригінальна співачка, а ми звикли постійно порівнювати, називаючи імена знаменитостей. Я б оцінювала унікальність Оксани по-іншому: прекрасний голос і прекрасна душа сполучилися в одній людині, якій не треба дешевої популярності. Добре, що її голос не лунає з усіх радіостанцій поміж штучно створених зірок, добре, що її пісня – свято для шанувальників, а не буденна річ”, – певна Оксана Думанська, письменниця, перекладач.
2015-ий розпочався для Оксани двома сольними концертами “Різдво в Опері”, які організувала компанія “ДікАрт”, вона успішно презентувала глядачам свій альбом “Колядки та щедрівки”. Диск, який розійшовся на ура, допоміг випустити львів’янин, президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук.
Прекрасний голос і прекрасна душа сполучилися в одній людині, якій не треба дешевої популярності
Загалом цей рік був насиченим: за плечима – участь у концертах “Проект Івасюк. Перезавантаження” та “Івасюк назавжди. Концерт для своїх”, виступи в Києві та Одесі, багато благодійних концертів, зокрема для вихованців інтернатів для неповносправних у Букові (Старосамбірщина) та Новому Роздолі, а також задля збору коштів для онкохворих діточок. Співачка доносила свою пісню й до сердець військових на полігонах і в госпіталях.

А ще були аншлаг у Варшавській філармонії і теп­лий прийом діаспори на “Українських днях – 2015” у Чикаго, виступ у Нью-Йорку та ще одному місті США – у Сіракузах. Цього року концерт відбувся і в Данії.
Оксана щаслива, що поруч на виступах друзі – подружжя Божиків. “Справжнє культурне обличчя України представили гості – скрипаль-віртуоз Олександр Божик із молодою львівською співачкою Оксаною Мухою. Вони – зірки світової величини, одні з небагатьох, які незалежні душею. Культурна залежність на них накладена духовним пластом наших предків. Вони зуміли своїм неперевершеним талантом закохати в себе Америку з першого разу… Через них світ сприймає нас як державу. Браво! Слава Україні!” – це один із вдячних відгуків після виступу у США.
Вдячна долі, що познайомилася з талановитою львів’янкою Роксоляною Шимчук, яка відома своїми оригінальними українськими жіночими прикрасами ручної роботи
І ось незабаром новорічні свята й Різдво. А яке ж Різдво без нашого, львівського, соловейка?! Вже традиційно в січні Оксана Муха та компанія “ДікАрт” запрошують львів’ян і гостей міста на сольний концерт співачки в театр опери і балету.  

Справжній галицькій інтелігенції та поціновувачам якісного (!) таку творчу подію не пасує пропустити, тож гайда по квитки, поки ще є! “Дорогі мої, запрошую вас 12 січня о 19.30 на свій сольний концерт у рамках проекту “Різдво в Опері”. Запрошую на гарну українську пісню. Тільки живий звук! Буде гарно, щиро і тепло!” – зазначає співрозмовниця і друг “Пошти” Оксана Муха.
– Оксано, готуючись до сольного концерту, яку атмосферу хочете передати слухачеві?
– “Різдво в Опері” – це вечір приємних моментів, де пануватиме домашній затишок і тепло. Це вечір атмосфери, сповненої добром. Ми підготували сюрприз для своїх шанувальників, а також запросили особливих гостей – колядників. 
Ви почуєте улюблені пісні, колядки, мої авторські твори, а також ті, яких я давно не виконувала (мій “золотий” фонд). На концерті будемо, як годиться, колядувати, щедрувати, віншувати. Колядки і щедрівки є народним багатством, вони близькі та зрозумілі кожному. 
Запрошую в Оперу 12 січня о 19.30 на гарну українську пісню. Тільки живий звук! Буде гарно, щиро і тепло
У рамках концерту прозвучать і лемківські пісні. Слухачі також матимуть змогу  почути музичні твори французькою мовою. Це буде мандрівка з пісенної України до Європи. Родзинкою концерту стануть нові пісні. Буде гарно!

– Чим передусім різнитиметься “Різдво в Опері – 2016” від попереднього сольного концерту?
– Буде багато прем’єр моїх пісень, а разом  із “Дудариком”, Різдвяною оркестрою і “Веселими черевичками” ми дамо ціле море народного ентузіазму й різдвяних чарів. Дякую команді компанії “ДікАрт” і дирекції капели “Дударик” за сприяння в підготовці мого концерту! 
– Сценічні костюми, які бачимо під час виступів, – робота талановитого дизайнера Олени Болдиревої. Який образ, якщо можна бодай трохи відкрити таємницю, буде в січні на сцені Опери?
– Вдячна Олені за гарну співпрацю! Те, якою глядач мене бачить, – її праця. Робота до січневого концерту триває. Задум дуже цікавий… Олена мене розуміє, чує та відчуває, і це дуже важливо для мене. 
Мені комфортно з нею працювати. Вона – талант, її сукні –  ексклюзив, за що їй щиро вдячна! Вони стильні, вишукані і саме для мене… Це так приємно! Це також щастя. 
Оксана щаслива, що поруч на виступах друзі - подружжя Божиків
Також вдячна долі, що познайомилася з талановитою львів’янкою Роксоляною Шимчук, яка відома своїми оригінальними українськими жіночими прикрасами ручної роботи. Ми співпрацюємо, і це так прекрасно! Обов’язково будуть прикраси Роксоляни на концерті в січні. А які вона наспівує лемківські пісні!..

Мене запитують, чи буде на сольному концерті український стрій. Відповім: автентичного строю не буде, натомість буде стилізований. В українському строї я вдома на святі, в церкві, в Шевченківському гаю…
Абсолютно органічною в народному строї на сцені є Ніна Матвієнко. Але це унікальна людина.
– …хоча порівнюють Оксану Муху з Ніною Матвієнко.
– Мені лестить таке порівняння, як і порівняння з Квіткою Цісик. У нас на всіх є одна неповторна українська пісня, і поєднує нас одне відчуття та розуміння її. Можливо, через те й голоси наші схожі. При цім мені закидають, мовляв, скільки можна “їхати по народних піснях”, себто скільки можна переспівувати народні пісні – треба створювати сучасне. 
Сукні Олени Болдиревої –  ексклюзив, вони стильні, вишукані і саме для мене
А моє питання: як часто ми співаємо? Коли востаннє виконували аж до ранку українські народні пісні? Її носія – шляхетного і багатого духом українця – було знищено. Тепер пісня потребує культивації. Мрію, аби в кожній українській родині співали не поодиноку десь-колись. 

– Чимало сил та енергії у 2015-ому було подаровано дітям під час благодійних концертів. Це керунок Божий? Чому в житті Оксани Мухи такі заходи є важливими?
– Не маю права по-іншому вчиняти. Буває, втомлююся, але втома швидко минає, хочеться ділитися і ділитися. Люди потребують позитивних емоцій,  тим паче дітвора! Благодійні концерти – невід’ємна частина мене. Я по-іншому не вмію.
– “Культурний фронт в Україні завше був важливим, а сьогодні й поготів! Рік буде непростим, але жити і працювати треба! Люди потребують позитивних емоцій, тим паче в такий непростий час”, – зазначав у лютому 2015-го в інтерв’ю “Пошті” директор компанії “ДікАрт” Андрій Сидор.
– Пісня – це наш духов­ний і культурний розвиток, часом – як заспокійлива пігулка… Не робити концертів зараз – означає здатися. Я б хотіла, щоб мої пісні допомагали нам очиститись і зміцніти духом.

– Після нашої першої розмови у квітні 2013-го на шпальтах “Пошти” вийшло інтерв’ю під заголовком “Красива квітка, яка розцвітає!” Певна: квітка дуже красиво розцвіла! Наскільки комфортно, Оксано, у цьому суспільстві?..
– Гостре запитання.
– Ще б пак! Справжнім і щирим у такому суспільстві, яке маємо зараз, зав­жди нелегко…
– Бачу, що починаю ховатися… Це моя відверта відповідь. Колись частіше зустрічалася з друзями, частіше бувала на якихось забавах… Так, зараз у мене менше часу. Відчуваю, що мені зараз потрібна тиша.
– Це ж непогано! Це логічно.
– Я щаслива, що народилася в Україні. Ми природжені волонтери – вільні, сильні і щасливі люди. А все, що не вдається, виправимо найближчим часом самі. Наше суспільство щойно відбудовується, відроджується. Цінності змінюються в часі, і лишатися на плаву складно… З часом і мої твори будуть у ротації на FM-станціях. 
– У 2013-ому казали “Пошті”, що місцеві радіо­станції відмовили в ротації альбома. Невже й далі у Львові вони не крутять Ваших пісень?!
– Так, ще не крутять. Ще не прийшов мій час... Одного разу я написала пісню і намагалася зробити її максимально форматною. Але й вона виявилася надто “важкою і депресивною” для FM-станцій, тож тепер я просто роблю свою справу без огляду на невгамовні потреби формату. На жаль, не я одна “не в форматі”, а й Ніна Матвієнко та Квітка Цісик. Потрібно залишатися собою. Завше!
Розмовляла Ірина Цицак

Квитки на концерт Оксани Мухи 12 січня “Різдво в Опері”
можна придбати в мережі квиткових кас “От-От”, за телефоном 235-77-88,
а також замовити чи забронювати на сайтах kasa.in.ua та gastroli.ua.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7311 / 4.19MB / SQL:{query_count}