Новий шеф: психолог, боєць і… батько

Начальник патрульної поліції Львова Антон Пузиревський констатує: нині найбільш криміногенні райони міста – Залізничний і Сихівський

фото: Андрій Польовий (4)
Новий начальник патрульної поліції Львова Антон Пузиревський запевняє, що “вивчив ситуацію у Львові та знає, які з районів міста найбільш небезпечні”. Він додає, що інтенсивно працює, аби не крали пального з автомобілів, коліс і самих транспортних засобів, бо, судячи з пожвавлення цієї теми в соцмережі Facebook та зведень стражів порядку, автозлодії не на жарт активізувалися. 
“Нам про такі випадки відомо. Є проблемні місця, тож скеровуємо туди додатковий піший наряд. Зараз ведемо перемовини з Національною гвардією, щоби працювати з нею напряму.  Вона виділятиме екіпажі. Муніципальна дружина також надає нам своїх людей”, – зазначив “Пошті” Антон Пузиревський. 
Найбільш гаряче, зі слів шефа поліції, у Залізничному та Сихівському районах. “Там крадіжок із автомобілів побільшало. Після аналітики цих зон ми їх посилюємо. Щось виявляємо, щось – ні, але люди почали більше звертатися до правоохоронців. Раніше, бувало, щось крали, а постраждалі навіть не зверталися, мовляв, що можна зробити. Тепер же частіше нас повідомляють. Більше довіри!” – наголошує керівник патрульних поліцейських.  

Ще одна з поширених проблем міста Лева  – керування автами напідпитку. “Неприємна статистика: у Львові побільшало випадків водіння авт у нетверезому стані. У жовтні виявили 112 таких фактів, а за листопад маємо 153. Водії “проколюються” на тому, що десь перетнули лінію чи не увімкнули повороту”, – зазначає шеф патрульних.
А ще тепер патрульна поліція Львова зможе з комфортом працювати під дощем. Хоч і зима надворі, з Києва надіслали дощові костюми. Вони, щоправда, наразі без світловідбивачів та нашивок. Незабаром патрульних перевдягатимуть у зимовий одяг, закуповуватимуть термобілизну. 
На новій посаді Антон Пузиревський із 7 листопада, тож він працює вже 29 днів. Ні на що не нарікає, живе у своєму кабінеті, каже, що “комфортно”. Ймовірно, незабаром винайматиме житло, адже в рідному Червонограді залишились дружина і троє дітей. 
У Львові побільшало випадків керування автами напідпитку
Антон Пузиревський не береться ламати чи начисто переробляти ті системи й устави, які налагодились у структурі ще за його попередника. Впродовж трьох місяців новостворену львівську патрульну поліцію очолював 26-річний киянин Юрій Зозуля, а зараз його перевели на посаду керівника патрульної поліції Києва. 
“Зміни можуть бути лише в кращу сторону. Робота налагоджена завдяки Юрієві Зозулі, підібраний штат, який працює. Коригувати і вносити якісь зміни нема потреби”, – зазначив Антон Пузиревський. 
Йому 36 років. За спиною – навчання на філософському факультеті Франкового вишу, підприємницька діяльність, виготовлення меблів на замовлення та бойовий гарт у зоні АТО. 
“Призначений сьомого листопада начальником патрульної поліції Львова. Був командиром 3-го батальйону, а ще до того був командиром 2-ої роти 2-го батальйону. Навчання проходив на базі Львівського університету внутрішніх справ. Народився в Червонограді, там і проживав. Закінчив філософський факультет за спеціальністю психологія університету імені Івана Франка у 2006 році. Перебуваю в цивільному шлюбі, виховую трьох дітей:  двох дівчаток (12 і 13 років) і дворічного хлопчика, – розповідає Антон Пузиревський. – В АТО брав участь за мобілізацією з 12 квітня до 17 вересня. Мобілізація триває рік, мене ж звільнили за сімейними обставинами. Брав участь спершу в операціях у передмісті Мар’їнки, а потім на штурмі Савур Могили. Звідти нас вивели на демобілізацію. Я був радіозв’язківцем”.

Зі слів нового шефа поліції, у нього нема “скелетів у шафі”, хіба два протоколи за порушення ПДР. “Я водій із 1997 року, маю два протоколи. Перший – за непропуск пішохода, другий – за непристебнутий ремінь”, – каже він.  
Із сім’єю головний поліцейський Львова бачиться рідко, та каже, що дружина ним гордиться і, звичайно, радіє, що він не в АТО, а у Львові. 
“Після АТО дружина тішиться вже тому, що я можу телефонувати бодай раз у день. Вона пишається мною, радіє з цього. Звичайно, робота важка, але кредит довіри дали великий, тож треба його виправдовувати”, – резюмує Антон Пузиревський.

Коли патрульні мають право зупиняти автомобіль

Адвокат, доцент юридичного факультету Франкового вишу Дмитро Гудима зазначав “Пошті” раніше, що поліцейський зобов’язаний поінформувати водія, з якої причини він зупинив транспортний засіб. Тепер “список підстав” скорочений:  замість 12 причин там усього дев’ять. Тож зупинити можуть, якщо:  
– водій порушив Правила дорожнього руху; 
– є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу; 
– є інформація, яка свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, яка свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом або знаряддям вчинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення; 
– транспортний засіб перебуває у розшуку; 
– необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути; 
– необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським, або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів ДТП; 
– уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
– спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху; 
– водій порушив порядок визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3290 / 4.03MB / SQL:{query_count}