7,5 метра порозуміння

Дорогу на Святоюрській площі обіцяють незабаром добудувати. Активісти не заперечують, а містяни отримають гарантію, що сквер відновлять

фото: Андрій Польовий
Видається, що у Львові вдалося знайти компроміс щодо дороги на площі Святого Юра. Якщо незабаром активісти і влада таки укладуть мирову, на площі розпочнуть роботи з будівництва так званої альтернативної дороги. Часу на це багато не знадобиться: за сприятливих погодних умов її можна буде зробити за кілька тижнів. Тож якщо все буде добре, до кінця року львів’яни зможуть їздити громадським транспортом до самого середмістя. 
“Цього тижня відбулася зустріч і з активістами, і з жителями. У активістів була вимога, щоб ми уклали меморандум, таку собі мирову угоду, і зобов’язались не покидати сквер у тому стані, в якому він є. До всіх процесів, які відбуватимуться на площі, залучали громадськість, суперечки вичерпані, – розповів 25 листопада “Пошті” головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. – Сподіваємося, що днями підпишемо цю мирову угоду, і не буде жодних протестів. Відтак із наступного тижня хотіли б розпочати будівництво дороги. Компанія “Онур” запевняє, що на цей відрізок дороги їй потрібно зо два тижні. Зроблять дорогу, і нею одразу ж поїде транспорт. Це буде дорога виключно для громадського транспорту”. 
Активістка спільноти “Врятувати сквер Святого Юра” Ірина Янів зазначила  “Пошті”, що мирова угода даватиме містянам певні гарантії: “Вона убезпечить львів’ян від того, що коли збудують цю дорогу, про сквер не забудуть, а проводитимуть решту робіт, облаштують майданчик. З громадськістю обговорюватимуть, коли і як відбуватиметься ревіталізація скверу”. 

фото: Андрій Польовий
Ідеться про альтернативну дорогу шириною 7,5 метра, що є. Вона вдвічі вужча від тієї, яку планували збудувати за старим проектом. Як уже писала “Пошта”, через сквер пустять тролейбусну лінію і побудують згадану дорогу, яка проходитиме вздовж пішохідної стежки між підпірною стіною бібліотеки та дитячим майданчиком. На в’їзді та виїзді зі скверу стоятимуть боларди, тож, окрім тролейбусів, туди жоден транспорт не зможе заїхати. 
Через Святоюрську площу до ЛНУ ім. І. Франка їздили тролейбуси №№2, 7, 9, 10, 12 і 20, які з’єднували центр міста з перехрестям вулиць Стрийська – Наукова, станцією Скнилів, Львівським аеропортом, вулицями Ряшівською, Суботівською і автовокзалом. Зараз вони їздять лише до вулиці Бандери.
Відколи у травні почали реконструювати площу, сюди не їздять тролейбуси, маршрутки та автомобілі. І львів’ян це неабияк обурює. Спершу всі були певні, що це тимчасово, та згодом зрозуміли, що справа затягується. 
Як уже повідомляла “Пошта”, в липні тут урочисто відкрили пам’ятник Митрополитові Андрею Шептицькому. Згідно з проектом, дорогу, якою раніше курсував транспорт, перетворили на пішохідну зону. Автошлях планували перенести під стіни Львівської політехніки. Тоді й почалися суперечки між владою та містянами щодо цієї дороги. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.9086 / 4.09MB / SQL:{query_count}