Якою буде кольорова гама трамваїв?

У Львові визначили переможців конкурсу на брендування громадського транспорту

фото: alex-shutyuk.livejournal.com
Майже півроку у Львові тривав конкурс дизайнерів для розмальовування трамваїв і автобусів. За цей час кожен охочий міг зобразити та обґрунтувати своє бачення того, як має виглядати львівський громадський транспорт у майбутньому (йдеться про зовнішнє кольорове оформлення). До того ж, як писала “Пошта”, одноколірний транспорт вже курсує містами Європи та України, зокрема Вінницею, Одесою та Харковом. Тому Львову як культурній столиці України теж личило б уніфікувати свій транспорт, зробити його більш естетичним і впізнаваним.
Конкурс проходив у два етапи: спочатку до участі залучали усіх охочих, потім – професійних дизайнерів. У міськраді розглянули всі запропоновані варіанти і визначили переможця. Наразі обрали  два варіанти, згодом відповідні малюнки планують нанести на трамваї, аби побачити, чи пасуватимуть кольори місту. 
“Основна ідея конкурсу брендування громадського транспорту Львова була у тому, аби обрати стиль зовнішнього оформлення львівського транспорту, який в майбутньому став би однією з упізнаваних рис міського середовища та використовувався при закупівлі нового рухомого складу. Передусім трамваїв та тролейбусів. Конкурс проводився у два тури – спочатку був повністю відкритий збір ідей, а потім новий етап із залученням професійних дизайн-студій”, – пише у своєму блозі працівник департаменту розвитку Львівської міськради Олександр Шутюк.
З його слів, перше місце в обох голосуваннях посів розроблений у Львові варіант, але дуже близько до нього в обох голосуваннях опинилася пропозиція харківської дизайн-студії. 
“На робочій групі вирішили тестово нанести кожен із цих варіантів на одну з одиниць транспорту, щоби “наживо” оцінити, як вони виглядатимуть на вулицях міста, – йдеться у повідомленні. – На жаль, виникла затримка з виплатою призових учасникам конкурсу – підприємець, з яким була домовленість щодо покриття цих витрат, досі не зробив цього, але не відмовляється від взятих на себе зобов’язань”.
Так, львівський дизайнер пропонує поєднати зелений, помаранчевий та білий кольори. За задумом автора, контрастні помаранчевий та зелений поєднуватимуться у вигляді стрілок. Як йдеться в поясненні до пропозиції, стрілки додають динамічності та підкреслюють напрямок руху транспорту, аби навіть людина з поганим зором могла зрозуміти, куди рухається транспорт.  Автор також пропонує пофарбувати передні двері у зелений колір, аби легко було орієнтуватись, куди йти, щоб купити квиток. Решта дверей має бути оранжевого кольору. 
Автор другої ідеї вирішив узяти за основу синьо-жовту палітру, оскільки вона присутня в офіційному гербі міста. Крім того, синьо-жовтими кольорами були розмальовані старі трамваї Львова. Дизайнер поєднав кольори у діагональних лініях. Як йдеться в поясненні до пропозиції, діагональ – найпростіший, а тому найсильніший символ динаміки. Забрендований транспорт буде добре впізнаваним на вулиці.
Розфарбований трамвай їздитиме містом декілька тижнів. Потім на нього наноситимуть рекламу, аби подивитись, як вона поєднуватиметься із основними кольорами. Вже після тестувань вирішать остаточно, чи підходить запропонована палітра для брендування громадського транспорту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.0813 / 4.09MB / SQL:{query_count}