Львів бореться зі смородом

Міський голова Львова Андрій Садовий озвучив план дій, як позбутися неприємного запаху. У мерії згрупували основні причини поширення смороду і запланували дії для їх ліквідації

фото: прес-служба ЛМР
Неприємний запах у місті – одна з важливих інфраструктурних проблем Львова. Знайти та усунути причини смороду вже не перший рік намагається і місцева влада, і міжнародні експерти. Зокрема, на початку минулого місяця з’ясовувати причини неприємного запаху у Львові приїжджали французькі фахівці.
“Це консультаційний проект, який фінансує посольство Франції в Україні, – розповів Сергій Кіраль, народний депутат України, фракція “Об’єднання “Самопоміч”. – До Львова приїжджала експерт з питань управління очисними спорудами Елена Піє, яка має багаторічний досвід у роботі з подібними проблемами у Європі, Азії та Африці. Вона провела аналіз ситуації в місті і готує висновок стосовно того, що може призводити до неприємного запаху у Львові. Сподіваємося, це буде погляд на стару львівську проблему новими європейськими очима. Можемо здогадуватися про старі мережі, промисловість тощо як джерела проблеми, але можемо навіть не підозрювати про існування нових методик і технологій у її вирішенні”.
Доки закордонні експерти з’ясовують походження неприємного запаху, міський голова Львова Андрій Садовий назвав основні причини, які виявили в місті Лева та над усуненням яких працюють уже не перший рік.

А що у ваших стоках?

Одна з причин смороду в місті – несанкціоновані скиди підприємств. Зафіксовано випадки, коли підприємці зі Львова та з-за меж міста нелегально зливали цистерни з нечистотами в міську каналізаційну мережу.
“Державна санстанція та екологічна інспекція фактично не працюють і мотивують це тим, що держава заборонила їм проводити перевірки, – сказав Андрій Садовий. – Ми діємо адміністративними методами на рівні міської влади. “Ензим”, до якого було найбільше нарікань, інвестував значні суми в очисні фільтри, але є також інші підприємства, що порушують норми”.
Проект з ЄБРР передбачає часткову модернізацію очисних споруд і будівництво станції зародження осаду за шведською концепцією
На думку народного депутата Сергія Кіраля, вирішити цю проблему можна за допомогою колективної угоди між містом і промисловими підприємствами про дотримання їхніх зобов’язань щодо хімічного складу викидів.
|
“На жаль, більша частина промислових підприємств не має облаштованих відповідно до їхньої технології виробництва очисних споруд, які би переробляли внутрішні стоки, що виходять із заводу, – зазначає Сергій Кіраль. –  Дуже часто бачимо, що викиди з промислових підприємств за показниками хімічного складу не відповідають тим параметрам, яким би мали  відповідати відповідно до підписаних угод. Підприємства мусили  започатковувати власні інвестиційні проекти, вкладати кошти в модернізацію чи будівництво власних очисних споруд”.

Каналізацію на кожну вулицю

Ще одна причина неприємного запаху – відсутність гідрозатворів у деяких дощоприймачах. Це призводить до того, що за низького атмосферного тиску та малого потоку води гази піднімаються з каналізації назовні. Проте, як запевнили в мерії, поступове встановлення на всіх дощоприймачах системи гідрозатворів відбудеться протягом двох років.
Причиною неприємного запаху в місті також є використання замість каналізації відкритих потічків. У Львові досі не каналізовані понад три тисячі будинків, тож жителі міста і прилеглих населених пунктів вивозять нечистоти й часом зливають їх у невідповідних місцях, зокрема в потічки. Вирішенням цієї проблеми може бути побудова станції прийому нечистот і, звичайно, каналізування всіх районів міста, що планують завершити до 2020 року.

Очисні споруди потребують модернізації

Джерелом смороду у Львові також є застарілі каналізаційні системи й очисні споруди. Як повідомили у ЛМКП “Львівводоканал”, місто власними силами намагається ліквідувати неприємний запах із каналізаційних мереж. Зокрема, цього року коштом міського бюджету Львівводоканал накрив частину четвертого каналізаційного колектора, що була відкритою та спричиняла потрапляння запахів в атмосферу.
“Також цього року відбувся ремонт і заміна каналізаційного колектора з Вин­ників, який транспортує всі стічні води міста до очисних споруд Львова, – розповідає Уляна Горбата, начальник відділу зв’язків із громадськістю ЛМКП “Львівводоканал”. – Тепер стічні води Винників не розливаються в околицях Львова, а потрапляють на очисні споруди. Проте такі каналізаційні колектори потребують профілактичного очищення. Місто придбало тільки одну машину для цього, але потреба набагато більша”.
Поступове встановлення на всіх дощоприймачах системи гідрозатворів відбудеться протягом двох років
Очисні споруди Львова потребують і оновлення, але місто не в змозі провести такі роботи самостійно.“У грудні має бути підписаний проект із Європейським банком реконструкції та розвитку, – зазначає Сергій Кіраль. – Він передбачає часткову модернізацію очисних споруд і будівництво станції зародження осаду за шведською концепцією. Це дозволить місту вирішити проблему неприємного запаху і дасть змогу виробляти з мулу додаткову власну тепло- та електроенергію”.
Вирішення проблеми смороду у Львові потребує комплексних заходів у різних сферах – від роботи з підприємствами, встановлення систем гідрозатворів на дощоприймачах і каналізування вулиць до оновлення очисних споруд та каналізаційних колекторів міста.
“Міська влада не уникає проблеми неприємного запаху, – зазначає Андрій Садовий. – Вона ненова, і її треба вирішити. Місто довело, що ми можемо вирішувати великі інфраструктурні проблеми. Так було з водою, з теплом, із освітленням міста. Так зараз відбувається з дорогами і так буде надалі. Вирішимо і проблему каналізації!”
Назар Ленів
особливий погляд
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.0247 / 4.12MB / SQL:{query_count}