Як порозумітися волонтерам і чиновникам

На Львівщині, відповідно до указу Президента, волонтери організували Центр допомоги учасникам АТО, самостійно запустили гарячу лінію

фото: Центр допомоги учасникам АТО
На початку жовтня глава держави підписав указ №570/2015 про створення у кожній області Центру допомоги учасникам АТО із залученням громадськості. Ці організації мають координувати діяльність волонтерів і органів влади, щоб допомагати бійцям. Центри уже місяць працюють у всіх регіонах, окрім Закарпатської та Львівської областей. На Львівщині ж волонтери ще не налагодили співпрацю із облдержадміністрацією. 
Після підписання указу Президента, 8 жовтня представники 46 громадських, благодійних та волонтерських організацій та окремі волонтери – загалом 72 представники – зібралися і проголосували за п’ятьох волонтерів, які увійшли у керівний склад майбутнього центру: Тимура Баротова (“Спілка офіцерів України”), Лілію Бойко (волонтер), Любов Возняк (волонтерська організація “Коло короля Данила”), Богдана Дідича (громадська ініціатива “Допоможи фронту”) та Наталію Ліпську (благодійний фонд “Крила надії”).
Мета центру – об’єднати зусилля органів влади, громадських організацій та силових структур для ефективного вирішення проблем демобілізованих учасників АТО. Відповідні структури діють при ОДА по всій країні. Вони об’єднують волонтерів, представників органів влади всіх рівнів і представників громади.
До слова, радник Президента Юрій Бірюков підкреслив, що у своїй роботі Центри не повинні намагатися замінити чи перейняти на себе роботу департаментів ОДА, районних і міських адміністрацій, які мають опікуватися вищезазначеними питаннями. “Їх основне завдання – допомогти вибудувати, налагодити і скоординувати роботу всіх органів і структур таким чином, щоб вони надавали всю необхідну допомогу демобілізованим військово­службовцям – учас­никам АТО, мобілізованим до АТО та членам їх сімей, рідним і близьким як мобілізованих, демобілізованих, так і загиблих бійців”, – йдеться у повідомленні на сторінці Центру у Facebook.
Наразі в області немає офіційного розпорядження ЛОДА про створення Центру, але ця структура вже працює самостійно незалежно від органів місцевої влади. Центр вже має звернення від громадян, знає головні проблеми, що потребують негайного вирішення. Зі слів волонтерів, однією з найголовніших невирішених проблем Центру є кол-центр, окрема лінія, куди б могли подзвонити бійці і довідатися про свої права, обов’язки, можливості.
Тож вони самостійно організували гарячу лінію, куди можна звертатися бійцям, їх рідним: 099 6094343, або писати на е-mail: cdu.ato.lviv@gmail.com чи на сторінку волонтерів у Facebook: “Центр Допомоги Учасникам АТО у Львівській області”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6379 / 4.07MB / SQL:{query_count}