Допоможіть дітям бійців!

Якщо в родинах учасників АТО є важкохворі діти, то, будь ласка, розкажіть про це львівським волонтерам – вони збирають інформацію про маленьких пацієнтів, аби їм допомогти

фото: safebabybmt.paragondsi.com
Волонтери просять рідних бійців, у кого хвора дитина, повідомити про це. Бувають ситуації, коли за дуже короткий термін необхідно зібрати величезні суми на операцію чи медикаменти. Тоді кожна хвилина – на вагу золота, тож, батьки, не гайте часу – розкажіть волонтерам про проблеми. Благодійники кажуть, що зазвичай про подібні випадки повідомляють лікарі та медсестри, коли дитина потрапляє в лікарню. 
“Колеги волонтери, якщо серед ваших підопічних сімей учасників АТО є родини, де хворі діти, чи виникла ситуація, що дитина потрапила в лікарню, захворіла на щось складніше ніж бронхіт, то дуже прошу зголошуватися. Надсилати інформацію можна на мейл: volonter.lviv@gmail.com або телефонувати за номером  099 6094343 чи 050 4307188. Передусім це стосується складних і хронічних захворювань, – інформує директор фонду “Крила надії” Наталія Ліпська.
Волонтерка просить, щоб інформація про важкохворих була структурована. “Зазначайте прізвище, ім’я та по батькові дитини, її дату народження, повний діагноз, список щомісячних потреб у медикаментах (назва, дозування, кількість), про потребу в обстеженнях і реабілітаційних заходах, потребу у спецдевайсиках (імпланти, корсети, штирі, пластини, системи кісткові), візочках, ліжках, кисневих концентраторах. До того всього треба обов’язково додати сканкопії документів про дотичність батька чи мами, чи офіційного опікуна до участі в АТО і скани медичних виписок і рецептів (це дуже важливо), що підтверджують потребу в допомозі. Якщо дитина в лікарні, то прошу уточняти, в якому конкретно відділенні, в якій лікарні і хто лікуючий лікар – у термінових випадках – дзвоніть, а  ми самі все вияснимо”, – зазначають волонтери. 
Як зазначила “Пошті” Наталія Ліпська, благодійникам важливо наперед знати про важкі випадки хвороби, а не після того, як ситуація стала  настільки загрозливою, що батькам не вистачає коштів, за що ліки купити.
“У випадках, коли діти потрапляють до лікарень, мені  швидко передають інформацію медпрацівники. Одного разу дитина руку зламала, то одразу травматолог зателефонував. Та є багато таких, хто має хронічні захворювання  і потребують  дорогих препаратів. Краще, щоб ми таких дітей  мали на обліку і знали, які ліки їм потрібно упродовж місяця. Буває, дитині потрібні антибіотики за 20 тисяч гривень, – розповідає “Пошті” Наталія Ліпська. – У нас були дівчинка та хлопчик – діти учасників АТО – в них були переломи. Два тижні тому робили хлопцю операцію. А ще в одного бійця народилася двійня, син важкохворий – ймовірно, матиме інвалідність. Нам краще всю історію про хворобу дитини знати наперед, аніж за три дні діставати 100 тисяч, як це зазвичай буває. До того ж, в нас є певні ліки, які, точно знаємо, комусь потрібні”. 
Волонтерка каже, якщо батьки нададуть їм таку інформацію, то її легше буде систематизувати, мовляв, працювати в “режимі вогнегасника” неможливо. “Розуміємо, чим дальше, тим буде важче, адже бійців стає все більше, відповідно збільшується і кількість дітей. У нас є така дівчинка, якій потрібно щомісяця дорогі препарати. Її батько – учасник АТО. В місяць дитині треба п’ять упаковок ліків, одна пачка коштує 3 200 гривень. Ця дитина має приймати ці медикаменти пожиттєво”, – додає Наталія Ліпська. 
До слова, волонтери наголошують, що їхня робота – це не одноразова допомога, фонд “Крила надії” дітками опікується вже близько десяти років.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.4003 / 4.09MB / SQL:{query_count}