Разом зробимо більше!

Орест Печенко, кандидат від “Народного контролю” у Львівську міську раду по 32-ому виборчому окрузі, – про боротьбу із корупцією, роль громади у житті міста та соціальні проекти для Сихова

“Народний контроль” впродовж тривалого часу працює для того, щоб львів’яни не лише знали про кожний крок нашої влади, але й могли впливати на усі найважливіші рішення. Команда “Народного контролю” не з’явилась перед виборами, а послідовно втілювала проекти із самоорганізації мешканців y різних районах міста Лева. Вибори – це лише наступний крок для того, щоб громада спільними силами керувала власним містом. 
Команду “Народного конт­ролю” у 32-ому окрузі міста Львова представляє 37-річний  Орест Печенко. Він має досвід депутатської роботи і розуміє потреби львів’ян. Як підприємець він чітко декларує, що для розвитку міста гроші мають залишатись у Львові, тоді будуть нові робочі місця, нові дороги, спортивні майданчики. При цьому бюджетні кошти треба використовувати розумно.
– Пане Оресте, про боротьбу з корупцією в Україні говорять yже давно. Але наскільки, на вашу думку, реально добитись успіхів у цьому напрямку  нині?
– Ми розуміємо, що корупція нищить нашу державу щодня, не менше ніж російський агресор на cході країни. І якщо нічого не змінювати, то завтра ми не те що і далі будемо жити в збіднілій країні, а боюся, і країни як такої вже не залишиться. Боротись із корупцією і проводити реформи потрібно на усіх рівнях: як на високому державному, де щодня розкрадаються сотні мільйонів гривень, а й на місцевому! 
Ми говоримо про Львів, то хіба ж у нашому місті періодично не виникають корупційні скандали? Хіба громада контролює усі бюджетні витрати? А уявімо, яким би могло насправді бути наше місто за всі ці роки за умови повної підконтрольності місцевої влади  мешканцями. Недосконалість системи місцевого управління дозволяє процвітати корупційним схемам. Тому ми пропонуємо чіткий механізм проти цього: робота міської ради має стати якомога прозорішою, а контроль громади якомога ширшим. 
– Якщо говорити конкретно про округ, від якого балотуєтесь, то які найважливіші питання потрібно вирішувати?
– Першочерговим питанням для наступного скликання міськради можна назвати завершення будівництва трамвайної розв’язки на Червоної Калини. Кінцева зупинка має бути на місці ринку “Санта-Барбара”. Але дискусії тривають щодо того, чи ліквідовувати ринок. Ми з командою дослідили думку мешканців цього району. Будівництво трамвайної розв’язки потрібно завершити, для людей це важливіше. Більшість опитаних нами мешканців висловились за те, щоб ринок перенести, а не залишати на нинішньому місці. І якщо будувати нові торговельні площі замість “Санта-Барбари” в іншому місці, то, на моє переконання, міська рада має тільки разом із громадою вирішити, де це робити. Так, це питання хвилює людей, але є й інші.
Є також багато таких проблем, які потребують щоденної роботи для їх вирішення. Проблеми, про які найчастіше говорять мешканці округу, стосуються пішохідних доріжок, стану доріг, їхньої освітленості. А ще люди хочуть відновлення дитячих і спортивних майданчиків. 
Зокрема потрібно відновити стадіон на вул. Трильовського, 12. Це стадіон школи №98. Його стан нині жалюгідний. Наша команда зараз розпочне збір підписів для того, щоб кошти на відновленням цього об’єкта були закладені у міському бюджеті на наступний рік. Знову ж таки, потрібна єдина позиція громади. Підписи зберемо, і я зроблю усе можливе, щоб гроші були виділені. В нас вже є попередній план реконструкції і ми знаємо, як би мав виглядати цей стадіон у майбутньому.
Окрім цього на вулиці Трильовського між школами №98 та №1 потрібно облаштувати пішохідний перехід. На тій ділянці дороги часто траплялись ДТП, не так давно там навіть загинула людина. Що ж робити? “Народний контроль” вже займається цією проблемою, не чекаючи поки влада зарухається. Перед переходом має з’явитись “лежачий поліцейський”, а сам перехід буде освітлений у нічний час, як це є по всій Європі. 
Загалом з проблемами відновлення спортивних майданчиків знайомий. До мене як депутата ще раніше зверталася директор школи “Джерельце”, що на вулиці Сахарова, 80. Там також треба було відновлювати спортивний футбольний майданчик, завдяки моїй ініціативі та за підтримки колег у міській раді було виділено бюджетні кошти. Зараз вже завершуються проектні роботи, і я сподіваюся, що встигнемо виконати також і будівельні роботи цього року.
– На чому ви б ще хотіли наголосити в контексті пріоритетних завдань?
– Не можу не згадати про енергозбереження. Була відповідна міська програма, але вона була неефективною. Якщо говорити про утеплення будинків, то ми повинні розробити дієву програму співфінансування, яка має бути цілісною і доступною. А ще не забуваймо про необхідність оновлення теплотрас. 
От дивіться, люди отримують субсидії, щоб оплатити опалення своїх квартир чи будинків. Але мало хто говорить, що до 50% тепла втікає через неутеплення теплотрас та будинків.  Ми так будемо все життя палити на вітер. Гроші потрібно виділяти на оновлення та заміну мереж. Без забезпечення енергоефективності усі наші гроші, в тому числі і субсидії, стають субсидіями російського бюджету і в свою чергу російської армії – армії агресора.
– Ви є членом депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища і не раз акцентували про проблему незаконних забудов у Львові…
– Так, і цю проблему треба вирішувати. Вона не є однорідною. Самобуди є двох типів. До першого належать індивідуальні будинки сімей, громади, які люди зводять на своїй території. До другого – так звані комерційні, багатоповерхівки, які споруджують для продажу квартир. Щодо самобудів індивідуальних будинків, ми прекрасно знаємо, яка кількість погоджень була необхідна. Це складно, тож без корупційної складової таких питань не вирішували. 
У Львові є сотні реконструйованих індивідуальних будинків, які фактично є самобудами, але вони жодної шкоди для громади суспільства не несуть. Інша справа – багатоповерхівки, які масово зводять у місті. З одного боку, будівництво для економіки держави є поштовхом для розвитку, адже це робочі місця. Також  працюють суміжні виробництва. Та в цій справі  мають бути і чіткі межі. Будівництво не може переходити межі комфорту життя інших людей, сусідів і жителів мікрорайону. На жаль, часто наші підприємці цим нехтують. Необхідно, аби була чітка відкрита процедура початку будівництва, жодне не може проходити без громадських слухань. Жодного рішення новоствореного Держархбудконтролю не повинні приймати таємно – усі треба публікувати.
Розмовляв
Євген Приходько
особливий погляд

Орест Печенко, 37 років, виборчий округ №32 (Львівська міська рада), заступник директора ТзОВ “Професійна ліга” (засновник і видавець газети “Львівська Пошта”), підприємець, працює в сфері роздрібної торгівлі та будівництва. Депутат Львівської міської ради. Випускник Львівського банківського інституту, Української школи політичних студій. Одружений, виховує доньку та сина. Активний учасник подій на Майдані, “Народної Cамооборони Львівщини”, Центру забезпечення військовослужбовців. 


Валерій Веремчук, керівник обласного осередку політичної партії “Громадський рух “Народний контроль”, керівник “Народної Самооборони Львівщини” переконаний: у органах міського самоврядування повинні працювати люди, які довели свою ефективність на місцях без владних повноважень. Це волонтери та учасники АТО, соціально відповідальні підприємці та журналісти, експерти, юристи та громадські активісти. Саме з таких громадян і складається команда “Громадського руху “Народний контроль”. Позаяк, ці люди активно працювали і під час Революції Гідності, і у час війни продовжують доводити свою відповідальність та ефективність. 
У виборчих бюлетенях до Львівської міської та обласної рад політична партія “Громадський рух “Народний контроль” є під №10.
Кандидувати на посаду міського голови Львова партія “Громадський рух “Народний контроль” висунула лідера партії, народного депутата України, секретаря Антикорупційного комітету Дмитра Добродомова. 
“Наше завдання – зробити Львів першим містом без корупції. Позаяк, вона сьогодні загрожує існуванню України не менше ніж російська агресія на сході. Про це говорять і міжнародні експерти. Тому лідер політичної партії “Громадський рух “Народний контроль” Дмитро Добродомов разом з командою однодумців готові запровадити системні зміни аби покращити життя у Львові”, – заявив Валерій Веремчук. 
Серед основних завдань “Громадського руху “Народний конт­роль” – забезпечити всі умови для відкритого конкурсу при обранні людей на ключові керівні посади, он-лайн звітування по витратах з бюджету, прозоре ціноутворення усіх тарифів, публічність проектів рішень місцевої влади, громадська оцінка роботи чиновників та контроль влади.
“У державі триває процес децентралізації. Відповідно додадуться кошти у місцеві бюджети. Не можна допустити, аби величезними коштами розпоряджалися корупціонери. Цього року у бюджетному розвитку Львова, з якого фінансується будівництво та капітальні ремонти вулиць, доріг, шкіл, лікарень, садочків тощо, було закладено близько 1 млрд грн. Ми повинні контролювати, аби всі кошти використовували ефективно та за призначенням”, – наголошує Валерій Веремчук.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8156 / 4.16MB / SQL:{query_count}