10 днів до виборів: що варто знати

Як заздалегідь перевірити списки виборців і що робити, якщо раптом свого прізвища в переліку не знайшли

На Львівщині виготовили майже два мільйони іменних запрошень для виборців області. Їх передали у 2104 дільничні виборчі комісії, інформує прес-служба ЛОДА. “Дільничні виборчі комісії не пізніше, ніж за 10 днів до дня голосування, тобто до 14 жовтня включно, мають надіслати або доставити в інший спосіб кожному виборцеві іменне запрошення, – розповів начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Львівської облдержадміністрації Федір Алєйніков. – Воно повідомляє про включення громадянина до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці. Також у запрошенні вказана адреса дільничної виборчої комісії, її номер телефону, режим роботи, час і місце голосування”.
Якщо вам запрошення ще не надійшло, не полінуйтеся звернутись до дільничної комісії, на якій маєте голосувати, і перевірити, чи є ваше прізвище у списку
Якщо виборець не отримав такого запрошення,  він може звернутися до ДВК або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, зокрема про включення або виключення зі списку себе чи інших осіб. Також можна довідатися про наявність або відсутність відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися. Заяву можна подавати не пізніше, ніж за п’ять днів до дня голосування. Розглядатиме її виборча комісія впродовж одного дня.

Три способи перевірити, чи є ваше прізвище у списку

Як писала “Пошта”, перевірити, чи є ваше прізвище чи прізвища ваших родичів у списках, можна трьома способами. Про них нагадує Федір Алєйніков. “Перший варіант – сайт Державного реєстру виборців (ДРВ – www.drv.gov.ua). На ньому кожен може зареєструватись і перевірити відомості про себе та про членів своєї родини. Другий варіант – прийти в орган ведення Державного реєстру виборців, у будь-яку районну адміністрацію, де вам нададуть усю необхідну інформацію про вибори та про самого виборця. Третій варіант – перевірити списки вже безпосередньо на дільниці. Там будуть попередні списки виборців, із якими можна буде ознайомитися”, – каже Федір Алєйніков. 
Якщо вашого прізвища у списку виборців нема, треба звернутися в орган ДРВ, у будь-яку адміністрацію з паспортом і написати заяву, але не пізніше, ніж за п’ять днів до дня голосування. “До 19 жовтня працюватимемо і в суботу, і в неділю”, – зазначив у розмові з “Поштою” Федір Алєйніков. 
Якщо до 14 жовтня вам запрошення не надійшло, не полінуйтеся звернутись до дільничної комісії, на якій маєте голосувати, і перевірити, чи є ваше прізвище у списку.
Сам день голосування припадає на 25 жовтня і триватиме з 8.00 до 20.00 без перерви. Офіційні результати виборів повинні оприлюднити не пізніше 4 листопада.

Кому три-чотири, а кому – п’ять бюлетенів 

Жителі області ставитимуть галочки в чотирьох (у окремих випадках –  п’яти) бюлетенях, тоді як львів’яни – лише у трьох. “Наприклад, жителі Брюхович у одному бюлетені обиратимуть депутатів Брюховицької селищної ради, у другому – сільського голову, у третьому – депутатів Львівської міськради, у четвертому – міського голову Львова, а в п’ятому – депутата обласної ради. Житель Львова матиме три бюлетені, в яких обиратиме депутатів міськради, міського голову і депутатів Львівської облради”, – акцентує Федір Алєйніков.

Одна галочка і за кандидата, і за партію 

Ще одна новація – відтепер виборці не зможуть голосувати за кандидата в депутати, не голосувавши за його партію. У бюлетені виборець побачить три пункти: назву партії, ім’я першого її представника (в дужках) і власне кандидата в депутати на тому чи іншому окрузі. Натомість місце для галочки буде лише одне. 
“Якщо ставите галочку за партію, то одночасно погоджуєтесь із кандидатами від партії. Нема прив’язки депутата до певної території – будуть утворені округи без народних обранців. Депутатом стане той, чия партія набрала більше 5% голосів і хто набрав більший відсоток голосів, ніж усі кандидати з його партії, з виборчого списку”, – зазначив співрозмовник.

Хто голосуватиме, а хто – ні

Традиційно є низка осіб, що не голосуватимуть. “Не голосуватимуть переселенці. Не можна буде змінити місця голосування, тобто виборці, які в день виборів виїдуть за межі свого населеного пункту, не зможуть проголосувати. Не голосуватимуть військовослужбовці строкової служби, засуджені і ті, що за кордоном. Виборці, які на час виборів перебувають у лікарні, зможуть проголосувати лише в разі, якщо вони перебувають у шпиталю за місцем проживання. Тобто львів’янин, який перебуває в одному із львівських медзакладів, зможе проголосувати”, – пояснює Федір Алєйніков.
Офіційні результати виборів повинні оприлюднити не пізніше 4 листопада
Із його слів, матимуть змогу проголосувати і громадяни, що не можуть самостійно пересуватися. 
У попередньому списку виборців інвалід зможе побачити біля свого прізвища примітку “НСП” – “нездатен самостійно пересуватися”. Вона означає, що до виборця прийдуть додому зі спеціальною скринькою, аби він здійснив акт волевиявлення. Якщо такої примітки нема, громадянину потрібно написати заяву, подати довідку медичної установи на виборчу дільницю. Як писала “Пошта”, згідно з новим законодавством, склад Львівської міської ради буде зменшений із 90 до 64 депутатів, а обласної – зі 116 до 84 депутатів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7782 / 4.12MB / SQL:{query_count}