Забудова – під контролем громадськості

Аби у Львові не зводили споруд будь-де і будь-хто, необхідні пильний нагляд, прозорість процедур і громадська активність

Незаконне будівництво у Львові – явище ненове. Ласі заробити щоразу знаходять нові способи обійти закон. Та з кожним роком масштаби порушень усе більші, а забудовники не гребують навіть культурними та історичними пам’ятками: споруджують  що завгодно і де завгодно! Нещодавно місто вибухнуло від обурення. Активісти стали кепкувати, мовляв, на горизонті виросла нова ратуша. Хмародер в історичному ареалі Львова – на розі вулиць Лукаша – Остроградських, який зводять ще з 2000 року, порушив таку звичну історичну панораму міста. Як не дивно, запримітили та здійняли шум із цього приводу саме небайдужі львів’яни! Та не одним хмародером “славиться” Львів. Чимало інформації про самобуди можна знайти у спільноті “Скандальні забудови Львова” в соціальній мережі Facebook. До речі, за підрахунками активістів, у нашому місті налічується майже півсотні об’єктів незаконного будівництва. Наприкінці вересня цією темою перейнявся навіть очільник області Олег Синютка. 
Як писала “Пошта”, голова облдержадміністрації доручив директорові департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Романові Желиху вжити радикальних заходів для боротьби з порушниками, включаючи знесення незаконних забудов, а у випадку зволікання з  розглядом справ про незаконне зведення споруд  у судах звертатися до Вищої ради юстиції. 
“Якщо впродовж жовтня – листопада не знесуть бодай одного об’єкта незаконного будівництва, виникне питання щодо доцільності вашого перебування на посаді керівника”, – додав Олег Синютка.
А вчора, 5 жовтня, щодо  самобудів дебатували в ЛОГО “Львівський прес-клуб” представники партій-учасниць місцевих виборів. “Самоврядування і самобуди: чи вистачить повноважень новій Львівській міськраді, щоб побороти корупцію і протекціонізм у будівництві?” – так звучала тема обговорень. 
Здебільшого кандидати в депутати погодилися з тим, що у Львові є проблема із самовільним будівництвом. Дехто навіть приніс зі собою списки із трьома десятками адрес, за якими нині незаконно зводять споруди. Здебільшого всі погодилися: доки посадовці не усвідомлять відповідальності, не будуть під пильним оком активістів і киватимуть одне на одного, недобросовісні забудовники робитимуть своє – знищуватимуть старовинне місто. 
Натомість депутат Львів­ської міськради і кандидат у депутати ЛМР від партії “Громадський рух “Народ­ний контроль” Орест Печенко зазначив, що варто чітко розділяти самобуди індивідуальні та комерційні, керівника Держархбудконтролю обирати на конкурсній основі з участю громадських активістів, а початок будь-якого будівництва в місті виносити на громадське обговорення. 
“Самобуди є двох типів. До першого належать індивідуальні будинки сімей, громади, які люди зводять на своїй території. До другого – так звані комерційні, багатоповерхівки, які споруджують для продажу квартир. Щодо самобудів індивідуальних будинків, ми прекрасно знаємо, яка кількість погоджень була необхідна. Це складно, тож без корупційної складової таких питань не вирішували. У Львові є сотні реконструйованих індивідуальних будинків, які фактично є самобудами, але вони жодної шкоди для громади суспільства не несуть. Інша справа – багатоповерхівки, які масово зводять у місті. З одного боку, будівництво для економіки держави є поштовхом для розвитку, адже це робочі місця. Також  працюють виробництва, які постачають матеріали. Та в цій справі  мають бути і чіткі межі. Будівництво не може переходити межі комфорту,  життя інших людей, сусідів і жителів мікрорайону. На жаль, є кілька моментів, які наші підприємці нехтують, – зазначив Орест Печенко. – Необхідно, аби була чітка відкрита процедура початку будівництва, бо жодне не може проходити без громадських слухань. Жодного рішення новоствореного Держархбудконтролю не повинні приймати таємно – усі треба публікувати. Вони мусять проходити процедуру громадських слухань. Саме до таких кроків ми як політична партія “Народний контроль” закликаємо. Зокрема першим етапом стало те, що наш колега з групи “Народний конт­роль” вніс поправки в положення про те, що на посаду керівника Держархбудконтролю необхідно брати людину, яка пройде всі етапи відбору на конкурсних засадах, де більшість членів конкурсного комітету повинні становити громадські активісти, а не чиновники міськради. На цю людину повинен бути вплив громадськості впродовж усього часу перебування на посаді, бо без цього буде складно щось регулювати і конт­ролювати”. 
Також він додав, що не можна ігнорувати людей, які вклали кошти у квартири, навіть не підозрюючи, що будівництво незаконне. Бо вони неодмінно прийдуть до міськради і вимагатимуть повернення грошей або ж узаконення таких забудов.
“Ніхто не звертає уваги на те, що в цих самобудах починають продавати квартири. Я про це вже говорив на сесії міськради. Через півроку-рік ці люди, які придбали помешкання в таких будинках, прийдуть під міськраду з вимогою або повернути їм кошти, або узаконити будівництво. Тому я пропонував, аби інформація щодо всіх самобудів, які нині не мають статусу законних, була на сайті міськради. Має бути чітко висвітлена позиція щодо всіх незаконних забудов, аби люди розуміли, що вони купують”, – додав Орест Печенко. 
Натомість активісти запевняють: проблеми з незаконними забудовами в місті будуть доти, поки когось не покарають!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6751 / 4.11MB / SQL:{query_count}