Хто залишиться без газу?

Кому цього року безкоштовно встановлять лічильники та за що від’єднуватимуть від газопостачання

Якщо у вас немає газових лічильників, то, мабуть, варто задуматися, як обігрівати оселю взимку – помешкання, у яких до 1 січня 2016-го не буде газових лічильників, сидітимуть без блакитного палива, кажуть у ПАТ “Львівгаз”. До кінця цього року у місті та області встановлять вісім тисяч лічильників у помешканнях, облаштованих газовими плитами і газовими водонагрівачами.
Зі слів першого заступника правління ПАТ “Львівгаз” Володимира Короля, лічильники встановлюють відповідно до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”, який вимагає до кінця 2015 року встановити прилади обліку газу у тих споживачів, які використовують газ для приготування їжі (газова плита) та підігріву води (газова колонка). Якщо газ використовується тільки для приготування їжі, прилади обліку треба встановити до 1 січня 2018 року. 
“Загалом на Львівщині понад 40 тисяч помешкань, у яких встановлені газові плити і газові колонки. 80% з них вже облаштовані газовими лічильниками. До кінця року нам залишилося встановити прилади обліку блакитного палива у майже восьми тисячах квартир. Переважна більшість приладів буде встановлена у Львові, Стрию та Червонограді”, – зазначив  Володимир Король. 
І додав, що лічильники газу споживачам будуть встановлені абсолютно безкоштовно – за гроші інвестиційної програми підприємства.“Лічильники ми встановлюємо безкоштовно, а це означає, що кожна сім’я зекономить як мінімум дві тисячі гривень”, – зазначив Володимир Король.
Та буває, містяни свідомо не дозволяють працівникам підприємства встановлювати прилади обліку, не пускають в домівки, а це половина з майже семи тисяч містян. Володимир Король зазначив, що лічильники потрібні передусім для економного та раціонального використання газу. У Європі взагалі немає такого поняття як використання газу без приладів обліку. 

фото: hvilya.com
Зі слів начальника управління газового господарства Львова Павла Сербана, перед тим, як встановити прилад обліку в квартирі, працівники Львівгазу повинні перекрити увесь стояк у житловому будинку від газопостачання. Саме це викликає занепокоєння у більшості мешканців.
“Наші бригади і зранку, і ввечері обходять yсі ті квартири, де ще досі немає лічильників, попередньо домовляються з мешканцями на конкретний день. Проте, як тільки приїжджає бригада, квартиру ніхто не відчиняє, і через це ми не можемо оперативно всім встановити лічильники, – каже Павло Сербан. – Також ми не можемо відключити лише одну квартиру під час проведення робіт. Для цього необхідно перекрити цілий стояк. Після встановлення лічильника ми назад включаємо газ і перевіряємо, чи все гаразд. Проте є такі мешканці, які не впускають газовиків у квартири і відмовляються від встановлення газових приладів. У такому разі люди створюють проблему не лише собі, а й сусідам. Бо з 1 січня 2016 року, згідно з законом, таких мешканців ми мусимо від’єднати від газу – встановити “заглушку” на газову трубу. Не в кожній квартирі це можна зробити. В деяких випадках доведеться від’єднати цілий стояк”.
Якщо все ж таки мешканці відмовлятимуться, підприємство залучатиме представників комунальних підприємств та райадміністрацій. На Львівщині майже 20 тисяч жителів боргують за газопостачання. 
Зі слів Володимира Короля, боржником вважають ту людину, яка має більше, ніж 300 гривень заборгованості й не сплачує за блакитне паливо понад три місяці. Чому так багато боржників? Справа в тому, що багато людей оформили субсидії, а ця інформація до Львівгазу ще не дійшла. Окрім того, є певна категорія пільговиків, які з 1 липня втратили пільги з оплати комунальних послуг, а довідки про сукупний дохід родини, згідно з яким нині нараховують пільги, ще не донесли до управлінь соцзахисту населення. Попри те 90% користувачів розуміє, що треба сплачувати за газ, і робить це своєчасно, зазначив Володимир Король.  

Газ для абонентів, які використовують його для опалення, коштує 3 гривні 60 копійок. Це – за умови, що вони не перевищують ліміт у 200 кубометрів газу на місяць. Такі тарифи діють тільки в опалювальний сезон. А коли настає цей сезон – визначає місцева влада. Отож, якщо нині абоненти вже увімкнули опалювальні пристрої, які споживають газ, то повинні бути готовими сплатити за нього “незимовий тариф” – 7,80 грн. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.8532 / 4.1MB / SQL:{query_count}