“Сухий” світломузичний фонтан біля Опери

Фонтан на площі перед Оперою обіцяють повністю реконструювати

фото: прес-служба ЛМР
Фонтан на площі перед Оперою обіцяють повністю реконструювати. Зі слів головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, на його місці перед Львівським національним академічним театром опери та балету ім. С. Крушельницької планують облаштувати так званий сухий фонтан – без чаші, інформує прес-служба мерії. 
“Європа давно відійшла від звичних фонтанів. Є здебільшого дві причини такого рішення: тому що в чаші назбирується дуже багато бруду, а також тому, що з неї випаровується велика кількість води – близько 20% у спекотний день. Тому є ідея зробити фонтан в один рівень із гранітним замощенням”, – каже Юліан Чаплінський.
Новий фонтан буде приблизно в тих же межах, що й нинішній. Саму ж площу повністю оновлять: облаштують клумби, встановлять лавки, насадять зелені, аби створити шумовий екран від дороги, яка проходить із обох боків від театру, і забезпечити звукову ізоляцію. У фонтані також встановлять метеостанцію, яка стежитиме за напрямком вітру та вологістю постря й регулюватиме висоту води.
Зі слів архітектора проекту Івана Юнакова, саму чашу планують перенести. Наразі підшуковують місце в парках міста, розглядають різноманітні варіанти. Майбутній фонтан натомість буде ще й світломузичним: музика лунатиме не постійно, а те, що відбуватиметься в Опері, водночас чутимуть на вулиці.
Також на площі вбудують у землю світлодіодні світильники, підкреслюючи велич оперного театру, та підсвітять лавки. Площу замостять новою (більшою та міцнішою) плиткою, а також ліквідують сходинку між фонтаном та Оперою. Крім цього, на площі буде безкоштовний доступ до Wi-Fi.
Реконструкцію площі власним коштом проведе благодійний фонд “Сокар-Благо”. Усе обладнання для облаштування фонтана закуповуватимуть у відомої канадської компанії Crystal Fountain, а світлове обладнання – у німецької.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8198 / 4.35MB / SQL:{query_count}