“Саша + Таня” на фоні пилюки

“Пошта” довідалась, як і коли миють пасажирський транспорт Львова та на кому лежить відповідальність за чистоту маршруток, тролейбусів і трамваїв

фото: прес-служба ЛМР
Тарифи на проїзд у міському транспорті зростають, а якість перевезень все така ж. Особливо вражає містян чистота у громадському транспорті, точніше, її відсутність. Салони маршруток, тролейбусів і трамваїв якщо не в болоті, то у пилюці, сидіння засмальцьовані, обідрані, поручні липкі, на вікнах подекуди пліснява, а ще повсюди популярні написи на кшталт “Саша + Таня”. Словом, шанс добратись на роботу у чистих штанях вкрай малий. Трохи чистіше у трамваях. От було би так і в маршрутках та тролейбусах… 
Львів’ян такий стан міського транспорту обурює, частенько вони сваряться з водієм, мовляв, “не помили салон, то не виїжджайте на рейс”. І мають рацію. Втім, і водія можна зрозуміти, адже навряд чи у його службові обов’язки входить миття габаритного транспорту. Та сумлінні водії не дозволять собі їздити брудним автобусом. Вже за це їм варто подякувати!
“Щодня їжджу маршруткою на роботу і повертаюсь додому теж маршруткою. Інколи не знаю, за що плачу тих чотири гривні. Бо справді у салонах, як у свинарнику, вибачте. Втомився робити зауваження водієві, бо результату нема. Щоправда, є такі шофери, що справді бодай трохи прибирають салон. Тоді хоч не шкода заплатити за проїзд”, – зазначив “Пошті” львів’янин Василь. 

Маршрутки: систематично, але нечасто 

Зі слів перевізників, салони автобусів, що курсують містом, прибирають систематично, але нечасто. І в цьому біда. На частоту прибирання міських маршруток також впливають погодні умови. 
“Кожне АТП має автомийку. Коли машина заїжджає в автопарк, її прий­має черговий механік, який ретельно перевіряє салон. Якщо погода хороша, то зовнішня мийка автобуса здійснюється раз в три дні. Коли ж падають дощі, то автобус миють щодня. Що стосується внутрішнього прибирання, тут є недоліки: щоденно лише підмітають, а вологе прибирання  проводять лише двічі на тиждень. За те, що автобус заїжджає на лінію у неналежному естетичному стані, відповідає служба експлуатації і контролер, який слідкує за технічним станом транспортного засобу”, – зазначив у розмові з “Поштою” голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.
За кордоном на кінцевих зупинках є умови, щоб зробити вологе прибирання площадок у транспорті. Коли дуже спекотно, то водій в обідню перерву додатково протирає салон. У нас таких умов для автобусів не передбачено. 
“Пунктів прибирання в нас нема. На кінцевих зупинках нема місць навіть для того, аби водій справив свої природні потреби, то що вже можна говорити про пункти прибирання автобуса. У нас навіть зупинок громадського транспорту є обмежена кількість. Для сьогоднішньої розгалуженої мережі автобусів цього замало. Зрештою, у нас навіть графіки руху нема куди почепити, не те, що облаштувати міні-автомийки”, – зазначив Іван Велійка. 
Щоденно салони маршруток лише підмітають, а вологе прибирання  проводять лише двічі на тиждень
З його слів, регулярне прибирання не завжди вирішить проблему чистоти маршруток, які вже занадто старі, аби взагалі курсувати містом. “Прикро констатувати той факт, що сьогодні перевізники працюють на транспорті, який давно вже пасувало б списати. Але вартість нових автобусів справді захмарна, а користований транспорт купувати зараз за кордоном взагалі невигідно. Прибирання не допоможе, коли колеса відпадають і стільці поламані. Це потрібно розуміти. Та опускати руки теж не треба! Кожен директор АТП повинен насамперед собі давати щоквартальний звіт  про якість його маршруток”, – акцентує Іван Велійка. 

Електротранспорт: прибирають у дві зміни 

З 15 червня 2015 року працівниць-мийниць ЛКП “Львівелектротранс” об’єднали в один структурний підрозділ — дільницю прибирання рухомого складу, інформує прес-служба міськради. Мийники на дільниці прибирання рухомого складу підприємства “Львівелектротранс” працюють у дві зміни, щоб трамваї і тролейбуси щодня могли курсувати містом у належному санітарному стані. Загалом 22 працівниці відмивають вагони в трамвайному і тролейбусному депо. Щодоби на денній зміні працюють дві мийниці, а на нічній – п’ять працівниць. В середньому мийниця в нічну зміну прибирає 12-13 вагонів.
За те, що автобус заїжджає на лінію у неналежному естетичному стані, відповідає служба експлуатації і контролер
“Коли трамвай чи тролейбус заїжджає в депо, догляд та вологе прибирання починається як зсередини, так і ззовні вагона. Насамперед з вагонів струменем води змивають пил, потім мийниці щітками протирають зовнішні поверхні вагонів. Далі ретельно обробляють салони. Для прибирання використовують як автоматичну міні-мийку Karcher, так і звичайний порохотяг. Особливу увагу звертають на поручні, сходи, крісла в салоні, обов’язково здійснюють дезінфекцію вагона. В тролейбусному депо також працює миюча машина: під струменем води автоматичні щітки миють зовнішню частину вагона. Далі справа за працівницями – вони протирають підлогу в салоні, двері, вікна”, – зазначають у ЛКП “Львівелектротранс”. 
На кінцевих зупинках нема місць навіть для того, аби водій справив свої природні потреби, то що вже можна говорити про пункти прибирання автобуса
Зрештою, чистота пасажирського транспорту також залежить і від нас з вами – пересічних пасажирів. Якщо ми будемо охайними і пам’ятатимемо, що сидіння маршрутки, тролейбуса і трамвая аж ніяк не призначені для приклеювання ґумок чи для любовних освідчень, а в салонах не можна залишати сміття, то вже тоді транспорт міста Лева матиме кращий вигляд.  
Святослав Товстига, керівник ГО “За якісний траспорт”
– З прибиранням громадського транспорту Львова відверто “халявлять”. Здебільшого маршрутки прибирають самі водії. Контролю за цим нема, незалежно від того, чи це велике АТП, чи приватний перевізник. Якість прибирання справді на доволі низькому рівні. Наша організація торік слідкувала, аби автобуси виїжджали вранці на рейс чистими. Бувало, ми по три автобуси завертали назад у парк, бо всередині у салоні було насіння і купа всілякого сміття. Поки в нас не буде контролю від замовників (по місту – це міська рада, по області – це Львівська ОДА), до тих пір маршрутки будуть брудні. Якщо автобус засмічений, то за таку транспортну послугу місто чи область не мають платити гроші. Або платити лише половину вартості. Адже якщо хліб свіжий, ми його купуємо, якщо ні, то замовник має ще кілька разів подумати. Бо ми вже рік слідкуємо за чистотою, але не можу сказати, що є якісь позитивні зрушення. Більше того, у деяких маршрутках навіть брудніше, ніж було. Як вихід з цього бачу електронний квиток, який передбачає штрафні санкції за таку байдужість до пасажирів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7747 / 4.42MB / SQL:{query_count}