Львів перетворюється на “пивнушку”

У місті попри всі заборони процвітає нічний продаж спиртного. Львів’яни скаржаться на 102, проте, буває, міліція не реагує…

Літо, безперечно, пора відпочинку, але деякі люди, на жаль, не зовсім правильно трактують це поняття. Від того так багато п’яних криків, бійок і співів уночі під вікнами містян. Додають проблем цілодобові крамниці, у яких придбати спиртне вночі зовсім не проблема. Під ними збираються п’яні галасливі компанії, буває, навіть пройти поруч страшно. 
Але ось пішов уже п’ятий рік, відколи у Львові заборонили продаж спиртного в нічний час (після 22.00). Здавалося б, термін достатній, аби врегулювати механізм покарання за це порушення, та де там! Спиртне й досі продають уночі, до того ж у всіх районах міста і щодня. Значить, боятися нічого?

Коли міліція не реагує

Як розповідав іще в липні начальник міліції Львова Павло Гарасим, правоохоронці певний час не могли карати таких порушників, бо “не мали бланків, аби складати протоколи про адмінпорушення”. Тепер вони є, тож справи мали б налагодитися. Міліція закликала містян до співпраці, просила, аби телефонували на 102 і скаржилися на такі крамниці. Проте виглядає, що не завжди такі скарги дієві.
“Під моїми вікнами (перехрестя вулиць Шевченка, 108 і Єрошенка, 2) є цілодобовий магазин, де вже роками продають спиртне вночі. П’яні дебоші там тривають ледь не до ранку! Уже всякого наслухались: і сварок, і співів. А бійок скільки було! Торік під час однієї з них навіть людина загинула. Ось у ніч на понеділок чоловіка це вже дістало, подзвонив на 112, там переадресували звернення на 102, – розповідає “Пошті” львів’янка Ірина. – Оператор прийняла наше звернення про порушення громадського порядку і продаж спиртного вночі, мав виїхати наряд. Чекали ми його більше години – з 1.30 до 3.00, проте ніхто так і не приїхав. Моєму розчаруванню й обуренню немає меж! П’яна компанія пішла, тож вдалося заснути. Але таке в нас під вікнами майже щоночі. Що, тепер не спати і терпіти? Сподіваюся, якби мене лізли грабувати чи вбивати, реакція була б інакшою”.
“Пошта” розповіла про цей випадок Павлові Гарасиму. Той пообіцяв “узяти ситуацію під контроль” і надіслати наряд за цією адресою наступної ночі. “Час, за який мають відреагувати на ваш виклик, залежить від самого виклику. Якщо йдеться про якусь крадіжку чи грабіж, наряд виїздить миттєво. З’їжджаються всі: і міліція, і Державна служба охорони. Якщо побутові конфлікти чи щось тому подібне, то реакція має бути вже за 10-15 хвилин”, – повідомляє Павло Гарасим. 
Сподіваємося, ситуація справді вирішиться не лише за цією адресою, але й у всьому місті. Бо якщо справді хочемо бути європейською державою, треба з чогось починати.

Що робити?

Як розповідала “Пошті” в.о. начальника управління економіки міськради Вікторія Довжик, за порушення рішення виконкому про заборону продажу спиртного в нічний час передбачена адміністративна відповідальність – штраф у розмірі 710 – 1700 грн. Сума “смішна”. Зрозуміло, що підприємцям вигідніше заплатити штраф – нічні прибутки все перекриють. А от аби позбавити ліцензії, такого мало. Для цього треба зафіксувати продаж спиртного неповнолітнім.
Найбільше таких мага­зинів-порушників у спальних районах, де немає камер відеоспостереження, які б фіксували випадки торгівлі алкогольними напоями. Там немає касових апаратів, тому довести, що пляшку продали саме після 22.00, майже неможливо.
Про те, що явище справді масове, свідчать соціальні мережі, які рясніють гнівними повідомленнями львів’ян, яким не пощастило жити по сусідству з такими “болючими точками”. Як писала “Пошта”, уже й одного зі львівських священиків таке неподобство довело до того, що він написав про це на своїй сторінці у Facebook. Настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Степан Сус опублікував фото магазину, в якому регулярно продають спиртне, свідком чого він був сам. Священик написав, що “бачить таке чи не щодня”. “Ми зранку прибираємо лавки, миємо від рештків, бо туалети далеко! Встидно перед гостями міста! Наше АТО починається в нас під носом!” – повідомив він.
Цей допис викликав активне обговорення в мережі. Люди, яким подібне також наболіло, перечислюють вулиці, де є такі магазини, пишуть, що 90% покупців – молодь (не факт, що повнолітня). Містяни обурюються, мовляв, куди дивиться міліція та міська влада. Але самих повідомлень в інтернеті мало для того, аби вирішити ситуацію. Треба не полінуватись і викликати міліцію, зрештою, це її робота – пильнувати спокій у місті. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3852 / 4MB / SQL:{query_count}