Ставропігійська тяганина

Поки "Львівський ставропігіон" судять, його студенти переходять на навчання до інших вишів

Поки "Львівський ставропігіон" судять, його студенти переходять на навчання до інших вишів

Попри гучні заяви університету "Львівський ставро­пігіон", заклад таки не відновив дії ліцензії. Щоправда, рішення це не остаточне, а лише на той час, поки суд не ухвалить кінцевого вироку у справі "Міністерство освіти та науки проти "Ставропігіону". Раніше суд на клопотання університету призупинив наказ Міністерства освіти і науки України про позбавлення вищого навчального закладу ліцензії. Та у вівторок, 27 січня, Львівський окружний адміністративний суд задовольнив клопотання МОН і відхилив своє попереднє рішення. Наступного дня юристи вишу подали скаргу до Львівського апеляційного господарського суду, що, за словами Ярослава Кміта, ректора університету, знову заблокувало наказ  міністерства, принаймні до того моменту, коли судова тя­ганина остаточно не вщухне. На противагу ректору університету Анна Попова, представник, МОН у судовій справі,  пояснила "Пошті", що наразі університет є без лі­цензії, а апеляція, передана до суду, жодним чином не впливає на призупинення анулювання ліцензії. За словами пані Попової, ректор університету ...просто не проаналізував дії законів.

Нагадаємо, що перевірка  міністерства восени минулого року виявила низку грубих недоліків у роботі  вишу, після яких заклад вирішили позбавити права видавати дипломи. Наразі 800 студентів очікують рішення суду, який визначить їхню подальшу долю: навчатися й надалі у "Ставропігіоні" чи пе­реводитися на аналогічний факультет у "Львівську по­лі­техніку" чи ЛНУ імені Івана Франка.

"Суд з навчальним закладом й досі триває, - пояснює "Пошті" Павло Хобзей, начальник головного управління освіти Львівської ОДА. - Те, що рішення про позбавлення ліцензії наразі заморозили, зовсім не означає, що заклад не позбавлять ліцензії. Все вирішує суд".

В університеті стоять на своєму і переконують, що всі порушення ліквідовані. Наприклад, проблему забезпечення бібліотек потрібною літературою допомогли залагодити викладачі університету, подарувавши книгозбірні особисті фонди... Решту підручників, яких бракувало, нині видають в електронному варіанті.

"Ми врахували усі зауваження і вважаємо, що ліцензії нас таки не позбавлятимуть, - говорить "Пошті" Ярослав Кміт, ректор "Львівського ставропігіону". - До того ж ми маємо зауваження до того, як відбувалася сама перевірка, їх перелік вже передано до суду. Ми також розуміємо, що судова справа може затягнутися на кілька років, за цей час деякі студенти таки зможуть отримати свої дипломи..."

Ректор університету висловлює свою негативну позицію щодо переходу спудеїв "Ставропігіону" до інших вишів. Зокрема, "Пошті" він зазначив, що до навчальних закладів студентів приманюють неправомірно, приймаючи їх без академрізниці та відповідних документів. Нині заклад покинули більше сотні студентів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6291 / 4.07MB / SQL:{query_count}