Оновлення: без МАФів, зате з лавочками

У Львові реконструюють площу Митну та відреставрують Музей Пінзеля

Середмістя Львова поволі перетворюється на громадський простір: щораз більше його площ та вулиць стають зручнішими для відпочинку та спілкування містян і туристів. 
З 1 липня розпочали будівельні роботи на площі Митній. Упродовж місяця Львівводоканал прокладе там нові водопровідні мережі та оновить систему каналізування. А далі візьмуться за саму площу, де роботи чимало, повідом­ляє прес-служба міськради. 
Загалом реконструкція площі Митної триватиме два роки. Вона передбачає пониження її рівня, заміну верхнього покриття, усіх комунікацій, оновлення фонтана, влаштування вуличних меблів і нові зелені насадження. 
“Великий обсяг виконаємо в цьому році, але закінчимо вже у наступному.  Заберемо звідси МАФи, приведемо до пуття фасади будинків, які є навколо. Встановимо гарні лавочки. Думаю, ця площа стане однією з найбільш улюблених для львів’ян та гостей міста. Щодо фасадів, то орієнтована сума, яку треба запланувати на їх оновлення, становить приблизно 4 мільйони гривень. Якщо говорити про саму площу і заміну мереж – орієнтовно 6 мільйонів гривень”, – каже міський голова Львова Андрій Садовий. 
Крім того, з його слів, повністю відновлять фонтан, який є на площі. Вже розпочали підготовчі роботи із заміни даху на будівлі Музею Пінзеля.
“Вже приступили до ремонту даху костелу кларисок, де зараз експозиція Пінзеля. До кінця року дах повинен бути відремонтований. Обласна влада взяла на себе відповідальність за ремонт фасаду костелу. Якщо говорити про дах костелу кларисок, то тендер відбувся. Сума тендера – 3 мільйони гривень. Завдання просте – до дощів вирішити проб­лему з дахом, аби не було руйнації будівлі”, – пояснює Андрій Садовий. 
Замовником робіт з реконструкції площі та ремонту даху є управління охорони історичного середовища міськради. Попередня вартість робіт становить 3 млн 52 тис. грн.
Зі слів начальника управління охорони історичного середовища міськради Лілії Онищенко, ця площа характерна тим, що транзитна. Проблема в тому, що немає місця, де можна було б відпочити. 
“Цю площу формують дуже важливі об’єкти, передусім костел кларисок. А він ніби загубився тут, його не видно. Цим проектом хотіли б ці дві теми об’єднати: аби площа перестала бути транзитною, стала багатофункціональною і аби цей об’єкт був тут найголов­ніший. Це вдасться зробити завдяки плануванню площі та світловим точкам, які будуть вмощені у її покриття і концентруватимуться у напрямку входу в музей, – зазначає Лілія Онищенко. – Нагадаю, коли тут зрізали дві тополі, було багато дискусій. Але їх треба було зрізати, бо там багато комунікацій, які потрібно міняти, а через дерева нищились фундаменти будівель від великих кореневищ. Тут висадять нові дерева, котрі створять затишок і тінь. Це потрібно на такій площі. Також побільшає місць для сидіння, відновимо підземний перехід. А ще боротимемось із голубами, які зараз “панують” на цій площі”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4390 / 3.98MB / SQL:{query_count}