Покажемо, хто у Львові господар!

Громадські активісти до 10 липня розблокували основні входи і заїзди до будівлі львівської податкової, бо чекають реакції з Києва

фото: Андрій Польовий
Біля львівської податкової зараз спокійно, шини хоч і поскладані, втім не димлять. Активістам вдалося заручитись підтримкою голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, який у четвер, 25 червня, надіслав листа голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову з проханням якнайшвидше чесно й відкрито призначити керівника податкової Львівщини.
Відтак шини “чекають” реакції з Києва до 10 липня. У випадку ігнорування поставлених вимог активісти обіцяють їх підпалити…  
Нагадаємо, що у Львові вже третій тиждень неспокійно: громадські активісти пікетують Львівську обласну фіскальну службу через непрозору процедуру призначення голови відомства. Обіцяють стояти доти, поки обласну податкову не очолить переможець відкритого й чесного конкурсу!
Як уже писала “Пошта”, згідно з результатами конкурсу, який завершився ще в березні, на посаду мали б претендувати Маркіян Мальський і Михайло Коропецький. Утім голова ДФС України Роман Насіров запропонував призначити на неї (без конкурсу!) Ірину Столярик – нинішнього керівника ДФС Івано-Франківщини. Це обурило львівських активістів та підприємців, тож вони розгорнули безстроковий пікет під будівлею податкової. 
В ситуацію втрутився  голова Львівської ОДА Олег Синютка і подав звернення до Романа Насірова з проханням призначити Маркіяна Мальського або Михайла Коропецького начальником податкової Львівщини. Але жоден із претендентів не приступив до виконання обов’язків… 
Після 16 червня активісти заблокували заїзд на парковку податкової, “підперли” всі входи і виходи будівлі автомобілями та обклали горами шин. Всередину не впускали ні працівників фіскальної служби Львівщини, ні підприємців, які прийшли здавати звіти. 
Представники громадських організацій скерували на ім’я Президента України, прем’єр-міністра, міністра фінансів, голови ДФС України та голови Львівської ОДА звернення, в якому просили до 22 червня дати публічну оцінку дій Романа Насірова. Однак відповіді не дочекалися. Тоді активістів підтримав керівник Львівщини Олег Синютка, який пообіцяв повторно звернутися з листом  до головного податківця країни. 

Синютка вимагає правди

У четвер, 25 червня, очіль­ник області виконав свою обіцянку. “Громадськість Львівщини, незважаючи на стурбованість, займає неупереджену позицію та відстоює послідовність та принциповість щодо призначення керівника ДФС у Львівській області шляхом проведення відкритого прозорого конкурсу та вибору найбільш професійної людини, яка б реалізувала фіскальну політику на засадах та принципах, задекларованих під час Революції Гідності”, – зазначив у листі до Романа Насірова Олег Синютка.
У зверненні керівник Львівщини чітко прописав вимоги до головного податківця країни, які попросив виконати до 10 липня. Це допоможе стабілізувати роботу фіскальної служби Львівської області та зменшити соціальну напругу в суспільстві.
Потрібен професійний і чесний керівник ДФС у Львівській області, який поверне довіру платників податків до фіскальної служби і працюватиме на благо бізнесу
“Вважаю, що фіскальна служба повинна завершити процедуру стосовно збільшення кадрової комісії або погодити одного з кандидатів чи анулювати результати. Якщо проводити ще один конкурс, то він має бути відкритий і прозорий, варто затвердити склад конкурсної комісії, а саме конкурсне  засідання  провести за участі громадськості та представників засобів масової інформації. 
Також публічно підтверджую, що готовий відкрито і публічно в присутності представників ЗМІ та громадськості затвердити будь-яку кандидатуру, яка буде запропонована за результатами конкурсного відбору. Нам потрібен професійний і чесний керівник ДФС у Львівській області, який  поверне довіру платників податків до фіскальної служби і працюватиме на благо бізнесу”, – наголосив у розмові з “Поштою” голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Для активістів головне результат!

Самі ж активісти обіцяють дочекатися 10 липня і не порушувати домовленість із головою ЛОДА. Мовляв, мусять співпрацювати з тими, хто на їхньому боці. Тим паче що вони “аж ніяк не горять бажанням палити шини, а лише хочуть відкритого призначення керівника податкової”. Якщо будуть якісь позитивні зрушення, обіцяють не палити шин та не блокувати роботу податківців. 
“Позиція Олега Синютки тотожна з нашою. Тому ми не будемо ні підставляти його, ні виглядати радикалами і скажено палити шини. Тим паче що не воюємо лише для того, щоб просто воювати, а воюємо для того, щоб був бажаний результат. Шини ми завжди встигнемо підпалити! Але сподіваємось, що Київ нас почує. Якщо ні, то витруть ноги не лише об активістів, які там, біля податкової, юрмились і яким, їхньою мовою, “більше всіх треба”, а об весь Львів і область. Тоді це вже буде зовсім іншого масштабу скандал”, – пояснив “Пошті” громадський активіст Олег Радик.
фото: Андрій Польовий
От тільки б надії активістів справдились, а податкова не потонула в чорній димовій завісі від палаючої гуми…
“Олег Михайлович по­обіцяв нам, що скерує листа до Києва, і виконав обіцянку. Він підтримує позицію громадських активістів і, сподіваємось, не поступиться. Ми зі свого боку пообіцяли йому до вказаного в листі дедлайну – 10 липня – не переходити до радикальних методів. А якщо захочемо палити, то обов’язково попередимо по це голову ЛОДА. Та все ж сподіваємось якогось конструктивного діалогу з Києвом і мирного вирішення ситуації”, – зазначив “Пошті” заступник керівника Народної Самооборони Львівщини Юрій Мартинюк. 
Зі слів активістів, працівники обласної податкової написали на протестувальників вісім заяв. “Є спроба податківців порушити кримінальну справу щодо активістів, в тому числі й щодо мене. Написали на розпорядження вищого керівництва вісім заяв на нас. Одне добре, що нам, відверто кажучи, плювати! Ми нічого не блокували, це були малі архітектурні форми, які привезли під відомство свідомі львів’яни. Але ми запам’ятаємо таку “відповідь” податківців!” – наголосив Олег Радик.


Податкову міліцію ліквідують

Служба фінансових розслідувань замінить податкову міліцію. Про це під час засідання Кабміну заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє “Урядовий портал”. 
“В Україні повинен бути єдиний орган, який займається боротьбою з податковими правопорушеннями, а не хабарництвом і стягненням коштів із бізнесменів. У країні потрібно створити службу фінансових розслідувань. Податкова міліція має бути ліквідована”, – заявив він. 
Функції боротьби з економічними злочинами, які не входять до компетенції Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України, повинні бути передані в Службу фінансових розслідувань. Яценюк дав доручення членам уряду підготувати концепцію формування Служби фінансових розслідувань і відповідні проекти законів для їх невідкладного розгляду в парламенті. Крім того, глава уряду звернувся до першого заступника Генерального прокурора з тим, аби “органи прокуратури задіяли весь свій ресурс, щоб були притягнуті до відповідальності в тому числі й високопосадовці, які чи сьогодні, чи вчора мали відношення до розкрадання коштів і до організованих злочинних угруповань”.
Проте львівських активістів і підприємців така новина не тішить, бо, кажуть вони, це не реформа, а лише банальна зміна табличок та дверях. 
“Посадовці запроваджують реформи, змінюючи таблички і назви, обмінюючись кабінетами. Когось звільняють, когось беруть на роботу. Але не це потрібно українським підприємцям! Насправді бізнес цікавлять ставки оподаткування в державі та в Україні. От і все!” – наголосив  Юрій Мартинюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7522 / 4.15MB / SQL:{query_count}