Реставрація у гарнізонному храмі

У храмі св. ап. Петра й Павла до кінця жовтня відновлюватимуть центральний стінопис

фото: facebook.com/Степан Сус
З 1 липня розпочинається важливий етап консервації, а згодом і реставрації стінопису центральної нави Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла.
“У центральній наві розташоване високе риштування. Цьогорічний етап рятувальних реставраційних робіт отримав фінансування понад 200 тис. злотих із джерел Європейського Союзу, Міністерства культури і національної спадщини Польщі. Громадою Гарнізонного храму зібрано майже 150 тис. грн, ці кошти покривають оренду риштовання та поточні організаційні витрати”, – зазначив на своїй сторінці у Facebook настоятель храму отець Степан Сус.
Заплановані в цьому році роботи охоплюють технічну реставрацію розписів площею приблизно 325 метрів квадратних. У роботах візьме участь група з 11 реставраторів із Польщі та України. 
“Етап консерваційних робіт планується завершити у жовтні 2015 року. Була пропозиція перенести початок масштабних консерваційних робіт на наступний рік, однак ми б втратили грант”, – пише Степан Сус.
Він також запевнив, що громада храму і надалі продовжує з усіма доброчинцями активно підтримувати учасників АТО, поранених, родини військовослужбовців, однак кошти, які витрачаються на реставрацію, взяті із загального рахунку пожертв храму. “Тому бажаючих сіяти сумніви та підозри, прошу не спекулювати на цій тематиці”, – додав настоятель храму.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7749 / 4.07MB / SQL:{query_count}