Львів принциповий і не поступиться!

Громадські активісти тимчасово розблокували основні входи і заїзди до будівлі львівської податкової, бо не хочуть заважати підприємцям подавати звітність

фото: ipress.ua
Протести протестами, але перешкоджати львівському бізнесу громадські активісти не хочуть, а тому відсунули шини вбік. Пояснюють, що це аж ніяк не зміна позиції, а лише солідарність з підприємцями. Шини ж ніхто нікуди не забирає, якщо до активістів не дослухаються, то їх точно запалять. 
Нагадаємо, у Львові вже другий тиждень неспокійно – громадські активісти вартують Львівську обласну фіскальну службу через непрозору процедуру призначення голови відомства. Обіцяють стояти доти, поки обласну податкову не очолить переможець відкритого і чесного конкурсу! 
Як писала “Пошта”, згідно з результатами конкурсу, який завершився ще в березні, на посаду мали б претендувати Маркіян Мальський і Михайло Коропецький. Утім голова ДФС України Роман Насіров запропонував призначити на цю посаду без конкурсу Ірину Столярик – нинішнього керівника ДФС Івано-Франківщини. 
Така пропозиція викликала неабиякий спротив серед львівських активістів і підприємців, а тому вони розгорнули безстроковий пікет під будівлею відомства. У ситуацію втрутився  голова Львівської ОДА Олег Синютка і подав звернення до Романа Насірова з проханням призначити Маркіяна  Мальського або Михайла Коропецького начальником податкової Львівщини. Втім жоден із претендентів не приступив до виконання обов’язків.

Налаштовані радикально 

Опісля 16 червня активісти заблокували заїзд на парковку податкової, підперли всі входи і виходи будівлі машинами та обклали горами шин. Всередину не впускали ані працівників фіскальної служби Львівщини, ані підприємців, які прийшли здавати звіти. 

фото: facebook.com/o.dmytrasevych

“Нас обурило те, що на жодні  прохання дати пояснення, чому пан Насіров знехтував конкурсом, який було проведено професійно і фахово, ми не отримали відповіді досі. Більше того, 17 червня, коли під львівською податковою ще тривали акції протесту, на сайті ДФС України опублікували  інформацію про проведення нового конкурсу на посаду голови фіскальної служби Львівщини. Однак у повідомленні не вказано, з яких причин скасовано результати попереднього конкурсу і чи таке рішення взагалі прийнято”, – заявила голова ГО “Варта 700” Наталія Шелестак.
З її слів, у повідомленні також не було зазначено, хто, як і коли проводитиме другий конкурс, якою буде процедура проведення і чи зможуть представники громадськості стежити за його перебігом. 
“Таким чином Насіров вкотре проігнорував вимоги львівської громади. Ми тиждень під податковою намагаємось показати, що з нами треба говорити і пояснювати, а він вдає, що нас не існує”, –  обурюється Шелестак.

Перші особи держави, відреагуйте!

фото: facebook.com/sprynsky

Відтак у четвер, 18 червня, представники громадських організацій скерували на ім’я Президента України, прем’єр-міністра, міністра фінансів, голови ДФС України та голови Львівської ОДА звернення, в якому просять посадовців дати публічну оцінку діям голови державної фіскальної служби України, який нехтує принципами прозорості  у кадрових питаннях, чим дестабілізує роботу фіскальної служби Львівської області та генерує соціальну напругу у суспільстві.
Зокрема, у зверненні активісти, вимагають від високопосадовців негайно дати доручення Роману Насірову пояснити громаді Львівщини свої дії, надати інформацію про конкурсну комісію, яка проводитиме новий відбір кандидатів, долучити громадських активістів з числа ініціаторів протесту до участі у конкурсі та проводити його на території Львівщини. Також активісти вимагають розпустити Кадрову комісію при ДФС, яка проводила попередній конкурс.
Зі слів керівника ГО “Рабів до раю не пускають” Івана Спринського, шини з-під податкової нікуди не приберуть, поки вимоги активістів не виконають.
“Ми даємо Насірову час до понеділка, 22 червня. Якщо до цього дня він не пояснить свою позицію, не надасть інформацію про новий конкурс і хто може взяти у ньому участь, ми залишаємо за собою право продовжувати  протест та відстоювати законні інтереси громади у спосіб відновлення акцій протесту, аж поки наші вимоги не виконають”, – наголосив він.
Юрій Мартинюк, заступник керівника Народної Самооборони Львівщини
Першочергові умови активістів були простими: не порушувати законодавство, призначити якнайшвидше керівника податкової, якщо ж Роману Насірову не підходять якимось чином переможці, ми просили призначити новий конкурс.

Але керівнику ДФС України захотілось продемонструвати повну зневагу до вимог людей, до позиції регіональної влади, яка просила вирішити ситуацію якомога скоріше і зупинити наростання збурення в народу! Тобто посадовець продемонстрував, що його персональні інтереси і амбіції є вищі, ніж закон і думки людей!

Ми розібрали барикади до входу і звернулись до пана Яценюка, який призначив пана Насірова, до Президента України Петра Порошенка, який є гарантом Конституції, прав і свобод, втрутитись у ситуацію, дати публічну оцінку не фаховим та злочинним діям керівника ДФС України і забезпечити проведення конкурсу якомога прозоріше та справедливіше. Ми сподіваємось, що влада нас почує і ми доб’ємось того, аби жити по-новому!

Відсунути шини від входів до понеділка ми просто змушені, бо зараз багато підприємців йдуть здавати звіти, а якщо запізняться, то платитимуть штраф. Ми не вправі цьому перешкоджати.

Нині доступ до податкової у Львові відкритий, вона працює, але на її території залишаються шини. І якщо з нами не рахуватимуться вище поставлені особи, то, будьте певні, 22 червня гума задимить!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6771 / 4.13MB / SQL:{query_count}