Переселенці у Львові: шанс стати на ноги

Кримці та вихідці з Донбасу мають нагоду отримати до 100 тисяч гривень на відкриття власної справи. Загалом сума гранта – мільйон гривень

фото: facebook.com/MNSLVIV
На початку тижня у місті Лева стартував проект підтримки малого бізнесу  для внутрішньо переміщених осіб iз Криму та Донбасу. Як писала “Пошта”, у Львові та області, за офіційними даними, понад 10 тис. вимушених переселенців, з них дві з половиною тисячі з півострова.
Відтак вони зможуть пройти бізнес-навчання та отримати грант на започаткування чи розвиток власної справи. Проект реалізовують у “Клубі ділових людей” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Аналогічні проекти стартували в Києві, Харкові та Одесі.
Як розповів голова ГО “Клуб ділових людей” Микола Савуляк, до 25 червня прийматимуть заявки з бізнес-ідеями від переселенців-підприємців із досвідом, раніше найманих працівників у сфері бізнесу та початківців. “Згодом комісія відбере 
50-60 осіб, які візьмуть участь у проекті. Із 6 липня розпоч­неться інтенсивне бізнес-навчання двічі на тиждень аж до 28 серпня. Після цього у вересні 15 проектів, які вибере комісія, отримають до 100 тис. грн (загальний бюджет програми – 1 млн) від фонду “Відродження” на бізнес. Для кожного з переможців конкурсу буде призначено бізнес-експерта, який протягом наступних чотирьох місяців допомагатиме у запуску, розвитку бізнесу та виведенню справи на прибутки”, – зазначив Микола Савуляк.
З його слів, для інших учасників, які не отримають грошову допомогу, буде проведено додаткову 4-місячну групову консультаційну програму. Таким чином усі учасники зможуть ближче познайомитись із бізнес-середовищем Львова.
Переселенцям варто спробувати свої сили у проекті, бо це якраз шанс вирівняти їхні умови з львів’янами 
За словами переселенців, впродовж 2014-го вони сподівалися, що скоро повернуться додому. Втім, зараз розуміють, що прийшов час для реалізації у Львові. “Мусимо адаптовувати власні сили, адже представляємо активну спільноту, яка хоче працювати і достойна підтримки. Вдячні, що знайшли підтримку ідеям у цьому проекті. Тут отримаємо можливість відкрити себе по-новому, що можливо та реально”, – каже керівник ГО “Кримська хвиля” Оксана Новікова.
Влада міста теж обіцяє за можливості допомагати. “Цей проект став результатом активної та великої ініціативи. Це початок історій успішних людей, які почнуть свій бізнес у Львові та успішно його реалізують”, – запевнила в.о. начальника управління економіки ЛМР Вікторія Довжик.
Натомість деякі переселенці досить скептично поставились до  умов проекту. На їх думку, внутрішньо переміщені особи повинні мати більше привілеїв, ніж львів’яни, зокрема і платити нижчу орендну плату за приміщення для бізнесу. “За 100 тис. грн не вдасться започаткувати справу, бо винайняти приміщення у центрі дуже дорого. Було б добре, якби місцева влада встановила бодай якісь пільги для нас, бо далеко не в рівних умовах із містянами”, – заявляє один з переселенців.
Серед ідей переселенців – відкриття кав’ярень, ресторацій, підприємств швейного виробництва
Керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду “Відродження” Оксана Дащаківська певна: переселенцям варто спробувати свої сили у проекті, бо це якраз шанс вирівняти їхні умови з львів’янами.
“Ми розуміємо, що людям, яких вирвали “з коренем”, буде складно приживатися на інших територіях. Саме тому наш фонд пропонує такий проект. Чи є якась альтернатива до цього бізнес-інкубатора? Вочевидь, ні. Ця критика, думаю, від очікування більшого, в тому числі й більшого фінансування. Але у Львові ніхто не буде відкривати металургійний завод чи цех сталеваріння. В нас трохи інша кон’юктура ринку. І 100 тис. грн – це краще ніж нічого. Плюс  учасники матимуть можливість інтегруватись у бізнес-середовище Львова”, – зазначила “Пошті” Оксана Дащаківська. 
Тим часом узяти участь у проекті вже зголосилось понад 70 переселенців. Зі слів організаторів, вони об’єднуються між собою, приходять із цікавими ідеями, наприклад, у сфері сільського господарства – розведення корів, курей, кіз; відкриття туристичних об’єктів – кав’ярень та ресторацій, а також  підприємств швейного виробництва тощо.
Для подання заявок організатори рекомендують звертатися за телефонами: (097) 672-86-09 (Христина Яблонська), (067) 670-39-83 (Христина Коваль).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.7316 / 4.11MB / SQL:{query_count}