Як Львів стає циганським табором

Місто окупували цигани, які не дають проходу львів’янам – гіпнотизують, обкрадають і хуліганять. Міліція киває на міську владу, а влада – на міліцію, а циган усе більше й більше

фото: Андрій Польовий
Місто Лева останнім часом перетворилось на великий притулок для всіх і вся: сюди вимушено спочатку переїхали переселенці з Криму, згодом з неспокійного Донбасу. А тепер до Львова масово з’їжджаються й… цигани.
Якщо перших і других змусили, на жаль, обставини, то останніх бажання “підзаробити”, а точніше випросити у львів’ян грошенят або ж взагалі нахабно зняти з них золото. 
Жінки-циганки полюють на перехожих, вимагають дати їм милостиню, і, що найгірше, погрожують прокльонами. Наші і без того збіднілі люди дістають з гаманця гроші і віддають циганам, аби тільки відчепились і не наслали обіцяну біду. За щастя, коли циганки обійдуться тими кількома гривнями, а не шляхом гіпнозу змусять людину винести з хати всі коштовності!
Маленькі циганчата теж знайшли собі заняття у Львові – забігають у трамвай, співають “Червону руту”, закінчують “виступ” святим для нас гаслом “Слава Україні! Героям слава!” і збирають гроші. 
Деякі пасажири шкодують циганчат і сунуть їм гроші у пакет, деякі на них просто не зважають, а дехто таки відверто обурюється. Та дітлахи все одно продовжують бігати вагонами і жалісними оченятами випрошувати п’ятака. Особливо багато замурзаних дітей років п’яти-шести біля Львівської політехніки на трамвайній зупинці Степана Бандери – Генерала Чупринки. 
Хоч львів’яни – люди щедрі і завше готові допомогти, втім, по своїй волі, а не тоді, коли хтось безцеремонно пхає руки у їхню торбу, заглядає у гаманець чи не дає проходу посеред білого дня. 
Містяни бідкаються, що ані міліція, ані місцева влада не може дати ради із циганським нашестям у Львові! То чому ж так?! Це ж безпека міста та його  громади! Ба більше, це псує імідж міста серед туристів. Справедливо обурюються й львівські роми, які ведуть осілий спосіб життя, працюють законно, не крадуть, а діти їхні вчаться у школах та вишах. 

Обманюють людей, а міліція не реагує…

Раніше цигани ще й по висотних житлових будинках бродили, дзвонили у всі двері і просили грошей. Тоді люди особливо пильнували, аби вхідні двері були замкнені і небажані гості не винесли з хати все, що тільки влізе  у торбу, а то й більше. Тепер під’їзди багатоповерхівок обладнали домофонами, та цигани нікуди не ділись. Звиклі кочувати з одного регіону України в інший, вони групами приїжджають до Львова, оселяються прямо на вулиці і жебракують цілими днями.
фото: wikimedia.org
“Живу на початку вулиці Степана Бандери. Сусідка розказала, що практично цілий циганський табір отаборився біля школи №3, а це зовсім поруч. Звичайно, нас це лякає, бо всім відомо, що вони за люди і якої біди можуть натворити. Донька колись одній циганці-ворожці денний прибуток із магазину віддала… Ще одна знайома майже всі гроші з хати винесла, а через годину опам’яталась на лавці в парку. І що з того, що у міліцію телефонували. Ніхто нікого не шукав! Зрозумійте, я не проти циганів, аби лишень не наживались на чужому горі”, – бідкається “Пошті” пані Слава.
На думку співрозмовниці, вирішити питання із такими гостями можна – бракує лише бажання, зокрема і самих міліціянтів! 
“Як так, що місто має стільки поважних посадовців, всі так багато говорять про комфорт для містян, а з циганами собі не можуть дати ради?! Аж перед туристами незручно, що у місті безпорядок і невідомі розгулюють Львовом у пошуках жертв. Думаю, треба насамперед виловити їх всіх, з’ясувати, звідки вони приїхали та з якою метою. За цим має слідкувати і міліція, бо це, як на мене, її прямий обов’язок! Людей посеред білого дня обкрадають, а вони не ловлять злодіїв!, – справедливо нарікає пані Люба.
Як так, що місто має стільки поважних посадовців, всі так багато говорять про комфорт для містян, а з циганами собі не можуть дати ради?!
Жителі міста також певні: циганський бум провокує надмірна доброта до них. “Якщо б у Львові був жорсткий контроль за всіма, хто ходить містом і жебракує, то ситуація була б куди кращою. Виходить, що циганам можна займатись шахрайством і бути непокараними чи як?! Тоді й наші люди, виходить, можуть завтра все кинути і піти у пошуках легких заробітків”, – зазначає “Пошті” львів’янин Григорій
З його слів, контролювати циганів повинні правоохоронці. “Нема такого за кордоном, щоб безлад у місті був, а уповноважені органи нічого суттєвого не робили. Якщо людей обкрадають, якщо до них відверто чіпляються, то цигани повинні весь час бути у полі зору міліції”, – зазначає Григорій. 

У міліціянтів свої виправдання

У міському управлінні міліції “Пошту” запевнили, що циган-правопорушників затримують і карають відповідно до закону. Якщо ж цигани не скоюють нічого протизаконного, міліція перед ними… безсила.
“Почнемо з того, що вони такі самі люди, як і ми з вами. Отже, для них діє та ж конституція, що й для нас. Якщо вони порушують закон, то міліція їх затримує і притягає до відповідальності. Якщо ж вони не скоюють злочин, то ми нічого не можемо їм зробити. До слова, не скажу, що цигани часто порушують закон”, – зазначив у розмові з “Поштою” начальник міського управління міліції Павло Гарасим.
З його слів, час до часу вдається… домовитись із циганськими баронами. “Торік у середмісті розгулювало дуже багато циганської дітвори. Ми вийшли на зв’язок із баронами, сказали, що будемо здавати дітей у сиротинці, бо ті гуляють без батьків і чіпляються до перехожих. Барони зрозуміли нас і через деякий час переїхали звідси”, – каже Павло Гарасим.
Якщо у Львові був жорсткий контроль за всіма, хто ходить містом і жебракує, то ситуація була б куди кращою
Співрозмовник також додає, що вирішити проблему із кочівниками не так вже й легко. Потрібно залучати і місцеву владу. 
“Хочемо це питання вирішувати спільно із владою міста. Треба спільно дійти консенсусу, а вже тоді чекати результату… Колись у місті були місця, куди можна було відправляти циган без документів. Зараз нічого такого нема, тому їх нема куди діти. Та й не думаю, що у місті зараз аж надто багато циган. Так, зараз літній сезон і тому їх трохи більше, ніж взимку”, – каже Павло Гарасим. 

Вина всьому… надмірна доброта

На думку директора департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міськради Андрія Москаленка, цигани з’їжджаються до нас, бо тут живуть… толерантні люди. 
“Львів – дуже толерантне місто, тут досить лояльно ставляться до таких приїжджих, як цигани. Зараз піковий сезон, у місті маса туристів, а тому і цигани їдуть, бо пахне грішми. Більшість із них  приїздить до нас із Закарпаття. Їм легше заробити у Львові, бо це туристичне місто”, – пояснює Андрій Москаленко.
фото: wikimedia.org
З його слів, вирішити цю проблему не так вже й легко. Потрібне мудре рішення! “Цигани – люди непостійні: сьогодні тут, завтра там. Навіть тих, хто скоїв злочин, важко знайти, бо весь час переїжджають. Треба придумати нетипове вирішення. Долучити треба і правоохоронців”, – зазначив “Пошті” Андрій Москаленко.
Як бачимо, міліція киває на міську владу, а влада – на міліцію. А циган все більше й більшає! А містяни терпіти такого не хочуть і не будуть! 
Поза тим Андрій Москаленко певен: питання на часі і вирішувати його треба, бо у місті живуть ще й інші представники ромської національності, які змушені терпіти криві погляди у свій бік власне через нахабних жебраків. “Не йдеться про якісь репресії проти циган, просто треба вийти з ними на контакт і порозумітись”, – резюмує Андрій Москаленко.
Практично цілий циганський табір отаборився біля школи №3
“Бентежить перебування представників ромської національності у парках та у центральній частині міста. Та якщо вони тут, то, вочевидь, у Львові їм непогано живеться… Цигани проситимуть гроші доти, поки люди їм даватимуть, – зазначає “Пошті” Ігор Зінкевич, голова ГО “Варта-1”. – Не треба вестись на їх жалісливі очі! Так, життя зараз нелегке, але ж наші люди працюють на кількох роботах, чогось прагнуть, не йдуть красти, тобто намагаються бодай якось виживати. А цигани-жебраки лише шукають легких заробітків і наживаються на доброті”. 

Ресторатори обурені: цигани псують їжу
і чіпляються до людей

Неабияк дратує  і обурює нашестя циган-жебраків і рестораторів Львова. Мовляв, ті заважають відвіду­вачам обідати, крадуть їхнє майно і дозволяють собі псувати їжу, коли люди не дають їм милостиню. 
“Ми вже не знаємо, як з ними боротись і куди звертатись… Вони псують їжу, крадуть речі гостей закладу або, щонайгірше, кидаються з кулаками на персонал. У нас вже є два постраждалих офіціанти і один адміністратор. Люди навіть звертаються до лікарів після інцидентів. Жебраки дуже агресивні і дозволяють собі аж надто багато”, – нарікає “Пошті” ресторатор, член Гільдії рестораторів Львова Вардкес Арзуманян
З його слів, причина такого безпорядку – відсутність патрульних. “Це можна було б дуже легко вирішити, якби місто патрулювали. Тоді б їх ловили і жодних проблем із циганами не було б! Бо, коли трапився інцидент і циганка надокучала відвіду­вачам, персонал подзвонив у міліцію. Там сказали, що “вони нічого не можуть вдіяти”. Якщо цигани вкрадуть щось, то тоді телефонувати їм”, – каже Вардкес Арзуманян.
22.01.2017 17:02
Oleg Hrytsan

я вважаю, що циганам не місце у львові чи будь-якому місті, це торговці наркотою, шахраї та злочинці, котрих потрібно в шию гнати у їх молдову або румунію! Я сам у себе вдома дав під зад одному такому «попрошайці», коли після того, як я йому запропонував роботу він відповів, що йому треба гроші а не роботу... гнати в шию тих пройдисвітів котрі хочуть наживи на людях, котрим і так важко, а допомагати потрібно нашим воїнам в АТО, нашим хворим дітям, а не видуманим хворим циганчатам!!! А шахраїв та злодіїв циган розстрілювати, а не витрачати на їх утримання у тюрмах державні гроші! Не можна толерувати людей, котрі несуть лише зло на нашу землю!


27.09.2015 8:44
Генадій Бочкарев

борделi кабаки сморiд потопи ,рiст злочинностi ,цигани фасади сипляться-ось дiяльнiсть ЛМР та самопомочi якi ще хочуть легалiзувати проституцiю


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3180 / 4.18MB / SQL:{query_count}