У СКІФський ліс по дрова

Кілька метрів угору чи 90 дерев під зруб?

Кілька метрів угору чи 90 дерев під зруб?

graty.jpg 

Розбудова львівської інфраструктури до Євро-2012 зі­штовхнулася з інтересами охорони природи. Реконструкцію стадіону Скіф , що у Личаків­ському парку, призупинили, щоб не допустити вирубки майже сотні столітніх дерев.

Стадіон Скіф, що належить Львівському державному університету фізичної культури, має стати однією з чоти­рьох тренувальних баз, які використовуватимуть у Львові під час Євро-2012 (разом зі стадіонами "Сокіл", "Юність" та "Україна"). Водночас оновлений стадіон буде базою для підготовки українських олім­пій­ців. Гроші на його реконструкцію виділятимуть з державного бюджету. Цьогоріч на ці потреби заклали вісім міль­йонів гривень. Однак роботи на деякий час призупинили через депутатський припис. Міські обранці висловилися проти вирубки майже сотні цінних дерев заради майбутнього спортивного комплексу.

За словами Андрія Павліва, директора департаменту містобудування Львівської міської ради, вирубка дерев передбачена проектом реконструкції, який, однак, поки що не затверджений і не погоджений у всіх необхідних інстанціях. Попри те, що проект ще не погоджений, підготовчі роботи на території стадіону вже розпочали. За словами Євгена Приступи, ректора університету фізкультури, такий поспіх у роботах пов'язаний з украй обмеженим часом.

Сьогодні є два проекти реконструкції спортивного ста­діону - один передбачає збіль­шення висоти споруд порівняно із сьогоднішніми розмірами на чотири метри, а інший - розширення території спортбази, а отже, і вирубку додаткових дерев. За словами проектувальників, згідно з першим варіантом проекту, висота реконструйованого спорткомплексу мала становити 18 метрів, але при цьому під зруб потрапляли лише близько 20 дерев. Каменем спотикання для цього проекту стало історико-містобудівне обґрунтування, яке обмежило висотність на рівні 10 метрів. Щоправда, чому досвідчені проектанти спершу зробили проект, а лише потім замовили містобудівне обґрунтування (яке визначає істотні умови проектування), залишається незрозумілим. У результаті фа­хівцям довелося робити ще один проект, понижуючи поверховість та розширюючи територію майбутнього спорткомплексу. Однак проти другого проекту категорично висловилися члени депутатської комісії з питань природокористування, охорони довкілля та благоустрою. Вирубку дерев зупинили до вирішення проблеми. Депутати ж переконані: краще поступитися кількома метрами вгору, аніж дозволити зрубати додаткових 70 дерев.

- Під час засідання депутатської комісії з питань природокористування, охорони довкілля та благоустрою ми вирішили, що вимагатимемо призупинення робіт, пов'язаних лише зі зрубуванням дерев. Окрім цього, ми вимагатимемо скоригувати ще не затверджений проект, щоб міні­мізувати втрату зелених наса­джень. Мабуть, доцільно було би повернутися до першого варіанту проекту, але для цього замовники мають віддати на рецензію містобудівне обґрунтування і знайти компромісний варіант, - впевнена Тетяна Крушельницька, заступник голови депутатської комісії.

За словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища, повернення до першого проекту можливе, якщо історико-містобудівне обґрунтування віддадуть на рецензію і фахівці обґрунтують можливість збіль­шення висоти.

- Ми розглядали на раді управління лише містобудівне обґрунтування. Проекту ми ще не бачили. Зараз університет може або замовити рецензію іс­торико-містобудівного обґрунтування, або винести проект разом з обґрунтуванням на раду управління охорони історичного середовища, при цьому пояснивши свою позицію. Ми передамо це в Державну службу з питань національної культурної спадщини. Питання можна швидко вирішити, - переконана пані Онищенко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7266 / 4.1MB / SQL:{query_count}