У потяг із ровером: проблеми та пропозиції

“Пошта” довідалася, чи комфортно мандрувати поїздом із велосипедом, чи не заважає залізний “кінь” пасажирам і чому роверисти вимагають веловагон

фото: facebook.com/vadim.rybin.9
Подорожувати з велосипедом у потязі зараз модно, але... незручно. Придбавши квиток для двоколісного (а це половина вартості повного квитка), веломанам потрібно ще мізкувати, де б то вмостити свого ровера у вагоні.
Спеціальних місць для роверів не передбачено, тож їх залишають у тамбурах чи просто між кріслами, зачіпляють за багажні полички так, що ті звисають просто над головами людей. Звичайно, пасажирів це обурює...
Така непристосованість Української залізниці до перевезення велосипедів – великий мінус для іміджу потягів, що гальмує розвиток внутрішнього туризму. 

Вимагають веловагон

Велотуристи пропонують нашій залізниці взяти приклад із закордону. Там усе з точністю до навпаки: двоколісні транспортують у спеціально відведених місцях або в багажному відсіку/вагоні. А в нас усе значно складніше. 
“Їздити з велосипедом майже неможливо. Багажної квитанції не продають. Велосипед можна везти тільки в чохлі. Ставити в тамбурі заборонено. Може, варто дати офіційний запит на Львівську залізницю щодо впровадження веловагонів”, – нарікає на сторінці “Львівські веломани” у Facebook користувач Vitaliy Repushanskyy
Велосипедисти навіть організувались у спільноту на Facebook, яку так і назвали – “Веловагони на Укрзалізниці”. Активні дописувачі там діляться думками стосовно доцільності впровадження вагонів для роверів. Зокрема, роверисти вважають, що такі ноу-хау варто запровадити в напрямках Львів – Мукачево, Львів – Рахів і Львів – Мостиська (держкордон).
Натомість у Львівській залізниці “Пошту” запевнили, що жодних проблем із перевезенням велосипедів нема, ніяких скарг від пасажирів не надходило. Є спеціальні правила перевезення багажу в потягах, і їх варто дотримуватися.
“Віддавна прописані певні правила перевезення велосипедів у поїздах. Той, хто хоче подорожувати з ровером, повинен вивчити їх або принаймні ознайомитися з ними. Вони є у вільному доступі в інтернеті. Згідно з цими правилами, велосипеди треба перевозити в чохлах. Якщо ж мова про поїзди приміські, то ровер можна залишати в тамбурі. Наразі не було жодних скарг, тому про веловагони говорити ще рано. Та й нема такої потреби, бо не думаю, що аж так багато пасажирів везуть зі собою велосипеди”, – зазначила в розмові з “Поштою” прес-секретар Львівської залізниці Юлія Грабова
З її слів, додатковий вагон для роверів можна причепити, якщо, до прикладу, пасажири їхатимуть на велофестиваль.
“Ми маємо послугу автомобілевоза територією України. Вона користується популярністю, але не аж такою, щоб до кожного потяга застосовувати. Якщо б десь колись організовували поїздку 200 – 300 осіб і всі вони були з велосипедами, ми б могли просто використати вантажний вагон. Усе просто!” – пояснює Юлія Грабова. 

Дайте пройти!

Велосипедисти кажуть, що подорожувати з ровером у поїзді все ж можна – треба просто придбати квиток і на залізного “друга”. Інше питання: чи буде де його поставити. 
“На минулих вихідних організували з друзями поїздку потягом. Взяли зі собою велосипеди, в принципі дісталися нормально. Залишали двоколісні і в тамбурі, і між кріслами. Люди трохи нарікали, мовляв, колеса роверів їх вимазують, але ж нам не було де їх подіти. Я цілком за ідею впровадити веловагон. Як на мене, це вихід, особливо влітку, бо тоді люди масово їдуть у гори. Тобто можна таке зробити бодай для тих поїздів, що прямують у Карпати”, – зазначив “Пошті” підприємець Ігор Мартинів.
Із його слів, велосипедів назбирається достатньо, аби “забити” весь веловагон. “Людей із роверами в поїздах дуже багато. Було б дуже незле, щоб їхні ровери мали спеціальні місця і нікому не заважали. Бо й людей можна зрозуміти: вони купують квиток і хочуть комфорту. А велосипед досить габаритний і часто не дає проходу”, – каже Ігор Мартинів.
07.06.2015 20:28
Володимир Витягловський

1. "Натомість у Львівській залізниці “Пошту” запевнили, що жодних проблем із перевезенням велосипедів нема, ніяких_скарг_від_пасажирів_не_надходило." Які скарги? Та ні, не чули. 2. “Віддавна прописані певні правила перевезення велосипедів у поїздах. Той, хто хоче подорожувати з ровером, повинен вивчити їх або принаймні ознайомитися з ними. Вони є у вільному доступі в інтернеті. Згідно з цими правилами, велосипеди треба перевозити в чохлах. Якщо ж мова про поїзди приміські, то ровер можна залишати в тамбурі. Наразі не було жодних скарг, тому про веловагони говорити ще рано. Та й нема такої потреби, бо не думаю, що аж так багато пасажирів везуть зі собою велосипеди”, – зазначила в розмові з “Поштою” прес-секретар Львівської залізниці Юлія Грабова." 1. Велосипеди можна перевозити а) в чохлах б) без чохлів (зібраними). Тут тільки різниця в оплаті буде. 2. Цікаво як можна залишити в тамборі якщо всі 4 входи/виходи є прохідними.


Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3374 / 4.22MB / SQL:{query_count}