Чи смердітиме у Львові й цього літа?

Підприємства, які здійснюють викид забруднених стічних вод, через що в спеку над містом витає сморід, від’єднають від міської каналізації, якщо вони не побудують власних очисних споруд

фото: архів
Львів’яни після затяжних дощів очікують, коли ж у місті нарешті настане літо, нехай навіть спекотне. Проте, на жаль, ми всі пам’ятаємо, що влітку у Львові не завжди приємно пахне – зазвичай тухлими яйцями та гнилою капустою…
Щороку містяни обурюються, звідки береться той неприємний запах. ЛКП “Львівводоканал” пояснює, що винні у цьому недобросовісні підприємства, неочищені органічні стоки яких потрапляють в міську каналізаційну мережу. У відповідь підприємці виправдовуються: власні очисні споруди дуже дорого коштують і далеко не всі можуть собі дозволити їх побудувати.  

Ультиматум міськради

З цього приводу в четвер відбулась нарада з керівниками львівських підприємств харчової промисловості, під час якої заступник міського голови Львова Володимир Шевчук застеріг, що всі підприємства, які не модернізують своїх очисних споруд до кінця 2015 року, від’єднають від міської каналізації, повідомляє zaxid.net.
І додав, що з 13 промислових гігантів, які працюють у нашому місті, сім цього року ще не провели належних заходів щодо очищення своїх стічних вод. “Використовуватимемо всі важелі спонукання і примусу, будемо навіть звертатися до прокуратури, бо починається літо, буде спека, і будь-які понаднормові викиди знову можуть спричинити неприємний запах у місті!” – наголосив Володимир Шевчук.
Своєю чергою директор ЛКП “Львівводоканал” Валентин Вольський сказав, що  договори на понаднормовий викид забруднювальних речовин більше переукладатись не будуть. З його слів, цього року у Львові планують розпочати будівництво станції зливу стоків. Обійдеться вона доволі дорого –  22 мільйони гривень, тому місто вже звернулося до Кабміну щодо виділення коштів.

Як вирішив проблему “Ензим”?

Тим часом найбільшу модернізацію своїх очисних споруд провела компанія “Ензим”, яку чи не передусім звинувачували у неприємному запаху в нашому місті. Вона  презентувала свої розробки проектів, які успішно використовує.
Нині сучасний комплекс очисних споруд “Ензиму” – єдиний у Львові та області, який використовує біологічні методи очистки стічних вод відповідно до світових технологій. В результаті підприємство отримує біогаз, яким замінює 25% природного газу. Але обійшлась ця новація дорого: з 2004 до 2014 роки витрати становили  9 мільйонів євро, повідомляє  прес-служба компанії. 
“У 2015 році підприємство планує запустити додаткову анаеробну технологічну лінію для поглиблення очистки стоків. В результаті маємо намір замінити біогазом 70% природного”, – зазначає Микола Шустер, керівник технічного відділу “Компанії Ензим”. 

Досі без каналізації

У Львові залишаються неканалізованими понад 100 вулиць в 9 мікрорайонах міста. Загалом понад 3тисячі 600 будинків зливають стоки стихійно. До кінця цього року каналізують лише сім із них. Зі слів Володимира Шевчука, до мережі стоків таким чином під`єднаються 2,5 тисячі мешканців.
“Наразі проводимо реконструкцію Винниківського колектора. Торік на ці роботи було виділено 1,5 мільйона грн. Цього року очікуємо також 1,5 мільйона. Хочемо ще відновити зруйнований колектор у мікрорайоні Рясне-1, заклали для цього 4,7 мільйона гривень. Маємо відкритий каналізаційний колектор біля ринку “Торпедо”, який треба накрити плитами. Там вже роботи розпочалися, плануємо закінчити їх до 1 липня”, – запевняє Володимир Шевчук.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4806 / 3.99MB / SQL:{query_count}