Універсальна служба 112: тут вас почують!

“Пошта” з’ясувала, як і чим може допомогти жителям Львова та області екстрена служба 112

На Львівщині вже третій місяць працює служба екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. Жителі Львова та області можуть отримати будь-яку інформацію і допомогу, зателефонувавши лише за одним номером. 
Це добре, бо не всі знають номери телефонів екстрених служб. А що казати про туристів з-за кордону, які приїжджають у Львів? Тепер у області діє номер 112, за яким вам допоможуть та з’єднають і з міліцією, і з “швидкою”, і з газовиками.
Як писала “Пошта”, система виклику допомоги за номером 112 – перший в Україні тестовий проект екстреної служби допомоги за єдиним номером, який охоп­лює всю область і об’єднує чотири служби: швидку медичну допомогу, міліцію, аварійну газову та пожежно-рятувальну служби. 
Також за телефоном 112 можна подати звернення в обласну або районну райадміністрації області з приводу житлово-комунальних об’єктів. Контролюють виконання звернень до комунальних служб відповідні підрозділи, створені при Львівській ОДА й районних адміністраціях. Кожне звернення та виклик зніматимуть із контролю лише після підтвердження його виконання. 
Та для львів’ян 112 не новинка. Така система екстреного зв’язку працювала на Львівщині ще під час Євро-2012, але тоді це був свого роду експеримент, який особливих результатів не дав. Цього року програму запустили офіційно. Її ініціатором став керівник Львівщини Олег Синютка. 
Лінія 112 підтримує різних мобільних операторів. Зателефонувати туди можна й зі стаціонарного телефона або навіть тоді, коли в телефоні нема SIM-картки. До слова, допомогу диспетчери подають не тільки українською, а й  польською, англійською та німецькою мовами.

Понад 12 тисяч дзвінків за день

Найбільша кількість дзвінків надходить до рятувальної служби, далі – до центральної міської диспетчерської служби з питаннями, що стосуються комунальних проблем, потім – лінія 102 і 103, гаряча лінія області також із комунальним питанням. Найменше звертаються в медицину катастроф і газову службу 104. 
“Люди знають цей номер і звертаються все частіше. За статистикою, у день приймаємо 12 тисяч дзвінків, із яких за напрямками обробляємо по тисячі. Телефони в нас багатоканальні, ми справляємось. У когось вода не так тече або ж узагалі не тече, у когось зникло світло. Наші диспетчери приймають дзвінок і переадресовують  відповідній службі. 
Кожне звернення та виклик зніматимуть 
із контролю лише після підтвердження його виконання 
Людині не потрібно запам’ятовувати кілька номерів – достатньо перетелефонувати на 112. Якщо телефони екстреної служби люди ще як-не-як знають, то куди звернутися з технічними проблемами – невідомо. А на 112 вам допоможуть вирішити будь-які житлово-комунальні питання і не тільки”, – зазначив у розмові з “Поштою” речник ГУ ДСНСУ у Львівській області Віталій Туровцев.
Жителі Львова й області телефонують на лінію 112 у будь-який час  доби і з різними проблемами. “Лінія 112 – передусім екстрені служби за одним номером. Також за цим номером можна подати звернення до органів виконавчої влади. Більшість дзвінків, які до нас надходять, пов’язані з наріканнями жителів Львівщини на транспорт, розбиті дороги та комунальні послуги. Останнім часом телефонують, аби проконсультуватися стосовно оформлення субсидій, тому  в нас чергує людина, яка більше обізнана у справах субсидій, ніж оператори”, – зазначив у розмові з “Поштою” директор Львівського обласного контактного центру Тарас Роп’яник.

Дзвінки на 112 безкоштовні

Усі вхідні дзвінки на 112 записують. Це дає змогу мати певний спектр проблем, які турбують львів’ян. 
“Ми практикуємо записувати всі вхідні дзвінки, щоб орієнтуватись у всіх питаннях, із якими до нас звертаються. Також у нас встановлений певний час, за який виконавчі органи мають відреагувати на звернення”, – пояснює Тарас Роп’яник.
Не всі люди телефонують за потреби. Є такі, що нудяться вдома, тому “штурмують” дзвінками 112 чи не щодня. “Здебільшого це безробітні. Їм нічим зайняти себе, тому дзвонять до нас. Мовляв, чому так довго не відповідають на їхні звернення. Або ж шукають ще якісь причини”, – каже Тарас Роп’яник.
Із його слів, дуже добре, що запровадити лінію погодилися всі оператори мобільного зв’язку. “Нам вдалося знайти спільну мову з мобільними операторами. Вони ввели в дію службу 112, бо на це є відповідний закон. Також на службу можна телефонувати безкоштовно навіть тоді, коли у вашому мобільному нема SIM-картки. Це дуже зручно!” – акцентує Тарас Роп’яник.
Більшість дзвінків пов’язана з наріканнями жителів Львівщини на транспорт, розбиті дороги та комунальні послуги
Оператори екстреної служби 112 розповіли “Пошті”, що, окрім доріг, транспорту і житлово-комунальних питань, жителі Львівщини нарікають на забиту каналізацію чи на те, що “тече зі стелі”. 
“Ми намагаємося відповідати на все, що в нашій компетенції. Спочатку реєструємо скаргу, тоді надсилаємо її органам виконавчої влади, які до п’яти днів повинні дати нам відповідь. Якщо відповіді нема, протерміновані заяви потрапляють на стіл першого заступника голови Львівської облдержадміністрації або до самого керівника області Олега Синютки. Також ми завжди телефонуємо до заявника і перевіряємо, чи усунули проблему”, – зазначила в розмові з “Поштою” оператор екстреної служби 112 Юлія. 
Скажімо, з її слів, після вівторкової грози на лінію 112 дуже багато людей  скаржилися на відсутність світла чи води. Зокрема, телефонували з Жовківського, Городоцького, Пустомитівського та Миколаївського районів. 


Як писала “Пошта” в матеріалі “Всі служби на лінії 112”, про необхідність введення єдиного у всій Європі номера невідкладної допомоги почали говорити ще у 80-і роки минулого століття. Вирішальну роль відіграв факт швидкого збільшення кількості мандрівників до країн Європи та прагнення забезпечити їх безпеку. 
Тоді в кожній країні в різних службах порятунку діяли “свої” телефонні номери, які тим, хто подорожує, було важко запам’ятати чи навіть дізнатися. В результаті губився дорогоцінний час, що призводило до виникнення загрози здоров’ю і навіть життю людей, інформує 112.gov.ua.
Європейський номер екстреної допомоги 112 створили рішенням Ради Європи від 29 липня 1991 року. Усі країни-члени ЄС зобов’язалися до 1996-го запустити на своїх територіях лінію 112. Сьогодні це положення регулює універсальна директива для телекомунікаційних служб, яку прийняли в березні 2002-го. Директива передбачає наступні вимоги до служби: користувачі фіксованої та мобільної телефонії, включаючи таксофони, мають змогу телефонувати за номером безкоштовно; виклики повинні бути належним чином прийняті та опрацьовані. Низка держав-членів ЄС (Швеція, Данія та Нідерланди) ввела 112 як єдиний номер служби екстреної допомоги, тоді як у більшості держав-членів він працює водночас із національними номерами служб екстреної допомоги.
Держави-члени ЄС повинні забезпечити аварійним службам змогу встановити місцезнаходження абонента, який звертається по допомогу за номером 112. Це може бути дуже важливим у ситуації, коли людина не в змозі самостійно визначити своє місцезнаходження, що може статися, до прикладу, при дзвінках із мобільного або під час подорожей за кордон.
Олег Синютка, голова Львівської облдержадміністрації
Створення такої лінії – дуже добре явище, запроваджене по цілому світі, що дає позитивні результати.

Хоча не можна сьогодні сказати, що вона функціонує у Львові вже таким чином, як би це хотілось в ідеалі. Ще не всі жителі Львова й області знають про таку службу, але певен, що знатимуть і телефонуватимуть! На екстрену службу 112 люди можуть звертатися цілодобово. Тут кожному нададуть фахову консультацію.

Також за результатами дзвінків на лінію 112 можна проаналізувати ті проблеми, які турбують жителів Львівщини найбільше. До прикладу, коли в Бориславі були проблеми з водопостачанням, 90% дзвінків були пов’язані саме з цим питанням. Сталася стихія – і люди одразу телефонують на 112, розповідають, де, скажімо, нема електроенергії. Тож так ми знаємо точно, де і яка проблема, відповідно реагуємо.

Важливо, що відпрацьована зворотна реакція, тобто будь-яке звернення закривають лише після того, як людині перетелефонували і вона підтвердила, що її проблему усунули. Це ще раз доводить, що впровадження в місті й області такої лінії це добрий крок, який налагоджує зв’язок між жителями області й органами виконавчої влади.

Я доповідав про функціонування нашої лінії на нараді з Президентом України, і глава держави дав доручення впровадити аналогічні екстрені лінії в інших областях. Чи виконали завдання Президента, чесно кажучи, не знаю, бо для мене насамперед важливо, щоб жителі Львівщини знали, куди звернутися, що на їх звернення належним чином і швидко відреагують.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.0809 / 4.17MB / SQL:{query_count}