Перша ознака “відкритого неба”

Відтепер зі Львова можна полетіти до Тель-Авіва, а невдовзі відкриють ще кілька нових рейсів міжнародного та внутрішнього сполучення

фото: Андрій Польовий
“Нарешті маємо першу ознаку “відкритого неба” у Львівському аеропорту імені Данила Галицького”, – урочисто й  гордо зазначив в.о. гендиректора Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького Дмитро Шинкарчук.
Цього тижня 160 пасажирів зі Львова полетіли до ізраїльського Тель-Авіва. Авіакомпанія “Міжнародні авіалінії України” виконали перший власний прямий регулярний рейс за маршрутом Львів – Тель-Авів – Львів. 
Ціна квитка економкласу в обидві сторони складатиме від 6 561 гривню зі Львова. “Цей рейс – дуже важливий крок у співробітництві між нашими країнами, – каже Почесний консул Ізраїлю в Західному регіоні України Олег Вишняков. – Це значно покращить туристичні відносини та співпрацю між компаніями, бізнесом і людьми”.

Нема пасажирів – нема рейсу

Почесний консул влучно зауважив, що літаки без пасажирів не літають, тому обіцяв докладати якомога більше зусиль для того, аби рейс у аеропорту Львова “прижився”. Промотури організовують, про Львів розказують, Львівщину також рекламують… 
“Ми зробили промотур для туристичних компаній і журналістів, аби вони побачили, що у Львові й області абсолютно безпечно, що сюди можна їхати відпочивати. А ще в регіоні є багато єврейських святинь. Чому паломники лише до Умані їздять? Також цей рейс потрібен, бо… в Ізраїлі є більше 500 тисяч людей, які мають родичів в Україні.

фото: Андрій Польовий

Коли я єврейській громаді розповів про заплановане авіасполучення між Львовом і Тель-Авівом, мені аплодували. Також важливою темою є медтуризм, але у два кінці. Всі знають про високий рівень медицини в Ізраїлі. Люди похилого віку і ті, що після операцій, на реабілітацію у спекотне ізраїльське літо можуть поїхати сюди  – у прекрасні санаторії Трускавця та Моршина. Це треба пропонувати й розвивати. На Львівщині безпечно”, – додав Олег Вишняков.
Тим часом президент МАУ Юрій Мірошников розповідає, що невдовзі зі Львова можна буде летіти до Одеси, Рима, Мадрида й Болонії.  “З 19 червня плануємо запустити два рейси на тиждень до Одеси, а ще один рейс на тиждень із 21 червня до Мадрида, по одному рейсу на тиждень до Болонії та Рима наприкінці червня”, – каже він. 
Натомість очільник області Олег Синютка жартома зазначив: “Аби компанія МАУ не почувалася тут дуже комфортно, ми нині говорили з послом Латвії про те, що добре було б побачити у Львові “Аеробалтік” до Риги і через Ригу. Починаємо говорити з посольствами інших держав”. 

Для кого відкрили небо?

Наприкінці березня Міністерство інфраструктури України застосувало принцип “відкритого неба” щодо львівського летовища. 
У коментарі “Українській правді” міністр інфраструктури Андрій Пивоварський пояснив, як він працює і що означає. З його слів, “відкрите небо” це  механізм, який дозволить допустити якомога більше авіакомпаній на львівський ринок і направити прямий туристичний потік у наше місто й суміжні регіони.
“В очікуванні підписання загальної Угоди про Спільний авіаційний простір, ми відкриємо аеропорт для всіх перевізників на рівні двосторонніх домовленостей між авіаційними органами влади нашої та їх країн, причому зробимо це в односторонньому порядку, тобто не очікуючи аналогічного кроку з їх боку. Державіа­служба вже готує листи до своїх колег у країнах-членах ЄС, у яких наразі нема відкритого режиму авіасполучення, із пропозицією зняти наявні обмеження щодо кількості призначених авіакомпаній і максимальної кількості рейсів до Львова”, – зазначив міністр.
фото: Андрій Польовий
Тож тепер будь-яка іноземна авіакомпанія може безперешкодно отримати від України дозвіл літати у Львів. Для цього їй потрібен лише документ від своєї авіаційної влади, яка підтвердить, що дозволяє перевізникові здійснювати польоти до Львова – стандартний дозвіл, який авіакомпанії завжди мають отримати у своїй країні, перш ніж почати кудись літати.
Зняття обмежень дозволить збільшити пасажиропотік у львівському аеропорту і сприятиме в’їзному туризму та розвитку транзитних перевезень. Також це дасть змогу залучити лоукост-компанії. 
Дмитро Шинкарчук розповів, що нині аеропорт має певні напрацювання й погодження щодо основних ринків і напрямків, у яких хотілося б літати.
Зняття обмежень дозволить збільшити пасажиропотік у аеропорту Львова та сприятиме в’їзному туризму, а також розвитку транзитних перевезень
“Ми з адміністрацією Львова погодили основ­ні ринки, які нам цікаві та які мають найбільший потенціал, із яких можна отримати результат якомога швидше. Мова саме про ринки Сходу, такі як Азербайджан, Казахстан, навіть Туреччину. З Західною Європою трохи важче працювати на швидкий результат. Також у нас є непоганий сигнал із Санкт-Петербурга, як не дивно. У нас є перші ознаки інте­ресу з Таджикистану. 
На жаль, у проекті “Відкрите небо” непросто сподіватися на швидкий результат. Не може бути такого, що лише у квітні небо відкрили, а вже у травні в нас тут повний перон, – каже в.о. гендиректора Міжнародного аеропорту “Львів”. – Хтось швидше приймає рішення, хтось (як наші колеги з Білорусі) просто надсилає листа, що не зацікавлений, тож розмова закінчилася (принаймні на цей сезон). Але якщо не стукати у двері, вони й не відчиняться”.
Андрій Москаленко, директор департаменту “Адміністрація міського голови”, в.о. директора департаменту розвитку Львівської міськради
Цілком реальні та прагматичні кроки, які ми бачимо. Наслідок проекту “Відкрите небо над Львовом” – це відкриття прямих авіасполучень із Тель-Авівом та Одесою, а до кінця червня відкриють ще й із Мадридом, Римом і Болонією.

Для нас це дуже добре: відкривається новий ринок. Він дає змогу готувати нові туристичні продукти. Ми вже маємо домовленість із авіакомпаніями про підготовку окремих пакетів туристичних послуг, комплексів, які включатимуть у себе готель, ресторан, вартість перельоту. Що це нам дає? Передусім нові робочі місця. У світі до 60% людей подорожують літаками, в Україні – до 10%. Нині маємо змогу відкривати нового туриста, який прилітає до Львова. А та людина, яка прилітає літаком, витрачає в місті більше.

Щодо “Відкритого неба”, то сполучення з Тель-Авівом – наслідок цієї програми. Найголовніше, щоби все запрацювало. Нам максимально треба наповнювати ці рейси.

Щодо прямих рейсів, які є найбільш вигідними для міста, то мова про рейси Україною. Щоб заїхати до Дніпропетровська чи Запоріжжя, до прикладу, треба витратити чимало часу, а це не для всіх зручно. Насправді українці подорожували і подорожуватимуть. У нас торік був 1 700 000 гостей, і кожен, хто приїжджає, витрачає 200 – 450 доларів. Нам важливо розвивати туристичну галузь, тому що це змога швидко створити нові робочі місця. Це потрібно, особливо в умовах кризи та війни. Як на мене, нині це першочергове завдання – залишити людей у Львові і дати їм можливість заробляти.

Найуспішнішим сполученням, пригадую, був “Єврольот”. Зі Львова можна було долетіти до Кракова за 150 гривень, а далі можна було летіти за невисокою ціною. У Європі ціни помірніші. Тепер такого сполучення нема. Воно було дуже важливим. Нині в умовах “відкритого неба”, як на мене, ми зможемо відкривати такі сполучення. Коли відкривали сполучення Львів – Тель-Авів, перший рейс був заповнений, тож попит є. Важливо, щоби люди подорожували та відкривали Львів, щоби львів’яни мали змогу кудись дістатися за оптимальною ціною та з оптимальними умовами.

Уже наступного тижня прийматимемо велику делегацію туристичних операторів і журналістів із Ізраїлю, щоби разом із ними спільно підготувати туристичний продукт та розповісти правдиву інформацію про Львів і Україну. Певен, що популярним буде і сполучення Львів – Одеса. Остання має море, Львів – неймовірну архітектуру й атмосферу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6628 / 4.15MB / SQL:{query_count}