Топ-4 транспортних проблем Львова

Більше тижня львів’яни платять за проїзд у громадському автотранспорті за новим тарифом – чотири гривні. Натомість якість перевезення залишається на тому ж низькому рівні. Як бути далі?

фото: Андрій Польовий
У Львові тариф за перевезення у міських автобусах уже понад тиждень становить 4 грн. Натомість містяни скаржаться, що якість роботи перевізників жахлива, мовляв, маршрутки брудні, поламані, їх доводиться довго чекати, а ввечері взагалі дочекатися неможливо. 
У четвер на черговому пленарному засіданні Львівської міськради такі транспортні проблеми Львова озвучили міські депутати. Посадовці ж усім проблемам знайшли, на їх думку, виправдану причину: “покращення” гальмує брак коштів. 

Про графіки руху та ознакування транспорту

Міський транспорт є свого роду візитівкою міста. І це, як він виглядає, які послуги надає впливає на привабливість Львова.
“Основою організації руху є графік і його виконання. Наскільки в нас у Львові водії маршруток дотримуються графіків руху? Як у міськраді це контролюють? Думаю, належний контроль стимулював би  роботу перевізників і водіїв. На якість перевезення впливають і послуги, зокрема нумерація маршруту на задньому склі. 60% автобусів у Львові не мають такого ознакування. 
60% автобусів у Львові не мають нумерації маршруту на задньому склі
Відтак пасажири часто не можуть дізнатися, що за маршрутка поїхала попереду, бігти за автобусом, зупиняти його? – каже депутат ЛМР Орест Кіцера. – А електронні табло, що на трамвайній зупинці працюють? Наприклад, там висвітлюється, що трамвай приїде через 6 хв. Стоїмо, чекаємо, а він прибуває через 16 хв. Чи можуть люди довіряти цим даним?”
Натомість начальник управління транспорту і зв’язку  Віктор Щир відповів, що графіків руху дотримуються у Львові 70% громадського транспорту. Мовляв, на 100% відповідати цим вимогам транспорт технічно не готовий. Для цього також необхідно зробити дорожні розв’язки. Все залежить від транспортної мережі нашого міста, певен посадовець. 

Чому брудні маршрутки?

У соцмережах львів’яни часто публікують фотографії міських маршруток. Там як не крісло поламане чи обдерте, то у салоні брудно або скло тріснуте.  
“Що стосується відповідного санітарного стану всіх без виключення громадських транспортних засобів, то дуже прикро, що вони брудні. Розумію, запасні частини – це дорого, пальне – це також коштує. А от прибирання, думаю, зовсім мізер порівняно зі всім іншим”, – зазначив депутат ЛМР Іван Лещишин.
Віктор Щир пояснив, що львівські маршрутки не прибрані, бо їх не встигають помити після нічного ремонту. У місті щодня мінімум п’ять-шість маршруток стають на ніч на ремонт. Вночі майстри виправляють несправність і випускають авто на маршрут, однак їх не встигають помити. 
Він зазначив, що у кожного АТП є свої служби, які прибирають машини. Однак АТП-1 не має своєї мийки. На її спорудження потрібно 600 тис. грн.

Е-квиток: коли буде у Львові?

Депутат Львівської міської ради Сергій Бащук заявив, що е-квиток у Львові “поклали під сукно”, і найближча перспектива впровадження безготівкової системи оплати за проїзд – три-п’ять років. 
“До 1 березня мала бути дорожня карта, тоді мала бути проведена процедура закупівлі товарів та послуг, укладені угоди, формування статуту підприємства, і до 1 червня поставка та монтаж обладнання. І тоді можна було б виводити бізнес з тіні. Натомість був організований конкурс, аби знову організувати ще один конкурс”, – зазначив депутат ЛМР Валерій Веремчук.
У кожного АТП є свої служби, які прибирають машини. Однак АТП-1 не має своєї мийки, для цього необхідно 600 тис. грн
Натомість Віктор Щир зазначив, що мерія окреслила дорожню карту впровадження квитка. З його слів, попередня вартість проекту – 135 мільйонів гривень. Впроваджуватиметься проект орієнтовно півтора року. Більшість членів робочої групи схиляються до моделі створення комунального підприємства, однак остаточного рішення ще не прийнято.
Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що  ЄБРР дав згоду фінансувати проект із впровадження електронного квитка на проїзд у громадському транспорті у Львові. Також він наголосив, що конкурс щодо е-квитка, який відбувся, мав на меті не визначити компанію, яка впровадить його, а модель такого проекту. 

4 грн: замало чи забагато?

На сесії деякі депутати зазначили, що підняття тарифу до 4 грн не обґрунтоване, він навіть може бути завищеним, оскільки перевізники не виводять свої заробітки з тіні. 
“Виконавчий комітет Львівської міськради підняв тариф на перевезення у маршрутках. Коли піднімали ціну за проїзд, чи аналізували ситуацію в інших містах України? У Тернополі, Рівному, Сумах, Луцьку, Чернівцях, Херсоні, Вінниці – проїзд коштує 3 грн, у Дніпропетровську – 4 грн, у Києві – 5 грн. Переконаний, що підняття тарифу в місті необґрунтовано”, – зазначив депутат ЛМР Любомир Мельничук.
Натомість начальник транспорту та зв’язку міськ­ради розповів, що у Вінниці проїзд у маршрутках коштує 3 грн, оскільки там більшість населення користується електротранспортом. А Тернопіль – місто компактне, середня протяжність маршруту у ньому до 7 км.
Найближча перспектива впровадження е-квитка – три-п’ять років
“Натомість у Львові середня протяжність – 14 км. Є такі маршрути, що мають і 22 км. Перед підняттям тарифу розрахунки робили по кожному маршруту. Були такі, де собівартість доходила і до  4,5 грн, п’яти, а то й семи  гривень”, – зазначив чиновник. 
Депутат Львівської міськ­ради Євген Білінський переконаний, що Львову невдовзі загрожує транспортний колапс, оскільки тариф у 4 грн не покриває витрат перевізників. Він зазначив, що має відношення до ... “Фіакр”, тому дещо знається на проблемах перевізників. “Трішки знаю, що робиться у перевізницькому бізнесі. Щодо технічного стану автобусів, ще місяць-два і половина автопарку всіх перевізників просто зупиниться. Автобуси зупиняються, їх неможливо тримати в належному технічному стані… Це підтвердить кожний перевізник, з яким я спілкувався”, – наголосив Євген Білінський.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7468 / 4.11MB / SQL:{query_count}